Transport publiczny

29 marca 2018 r.

Trzecie miejsce zajęła kolejna marka z segmentu MINI, czyli Ford (33), który dzięki rewelacyjnej sprzedaży nowej generacji modelu Transit stał się ważnym graczem wśród minibusów, podano także

Sprzedaż nowych autobusów wzrosła o 81,7%29 marca 2018 r.

Polscy przewoźnicy zarejestrowali łącznie 229 nowych autobusów w lutym br., co oznacza wzrost o 81,7% r/r, wynika z analizy Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) i firmy JMK, przygotowanej na podstawie danych Centralnej Ewidencji Pojazdów. Firmy prognozują, że rejestracje nowych autobusów w całym 2018 r. mogą sięgnąć 2,9 tys. sztuk tj. o 30% więcej r/r

22 marca 2018 r.

Takich autobusów jest w Polsce ok. 490. Pojazdów o napędzie elektrycznym – 190.

Elektromobilność: Idą pod prąd, wybierają gaz22 marca 2018 r.

Wbrew oczekiwaniom rządzących, którzy mocno promują elektromobilność, większość gmin zobowiązanych do zakupu zeroemisyjnych autobusów wybiera na razie tańsze odpowiedniki elektrycznego taboru. Zamiast pojazdów na prąd częściej decydują się na te zasilane sprzężonym gazem ziemnym (CNG).

19 lutego 2018 r.

Jako uzasadnienie do wprowadzenia przedmiotowej zmiany wskazywano m. in. fakt, że doktoranci ponoszą często koszty kształcenia na studiach III stopnia, które jednocześnie w pewnym stopniu ograniczają ich aktywność zawodową, a zatem wiążą się z czasowym pogorszeniem sytuacji materialnej.

Aplikanci z ulgami na transport? Jest interpelacja poselska 19 lutego 2018 r.

- Doktoranci ponoszą często koszty kształcenia na studiach III stopnia, które jednocześnie w pewnym stopniu ograniczają ich aktywność zawodową, a zatem wiążą się z czasowym pogorszeniem sytuacji materialnej - czytamy w interpelacji w sprawie objęcia aplikantów prawniczych ulgami na przejazdy środkami transportu.

13 lutego 2018 r.

Skład Pendolino

Wycofane Pendolino już na torach13 lutego 2018 r.

Wszystkie z sześciu składów Pendolino, które zostały wcześniej wycofane z eksploatacji ze względu na uszkodzenia podwozi tłuczniem, zostały przywrócone do eksploatacji - poinformował wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.