Transport publiczny

27 lipca 2017 r.

Projekt przewiduje także ustanowienie obowiązku opracowywania planów zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego (planów transportowych) przez wszystkie samorządy

Koniec białych plam na mapie komunikacji publicznej27 lipca 2017 r.

 Co piąta polska gmina (490) ma niski wskaźnik dostępu do komunikacji publicznej. Tak wynika z raportu „Monitoring rozwoju obszarów wiejskich”, realizowanego w ramach Forum Inicjatyw Rozwojowych Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Instytutem Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk.

30 stycznia 2017 r.

To kolejny element walki pomiędzy polskimi taksówkarzami a globalną korporacją. Tym razem prawnicy tych pierwszych sięgnęli po przepisy prawa konkurencji. Magdalena Szulc z biura prasowego Uber przekonuje jednak, że mamy do czynienia z odgrzewaniem tematu.

Spór taksówkarzy z Uberem wjeżdża do UOKiK30 stycznia 2017 r.

ELE Taxi, największa polska sieć taksówkarska, złożyła w ostatnich dniach na ręce prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zawiadomienie dotyczące działalności amerykańskiego potentata. Pojawia się w nim zarzut stosowania przez Ubera porozumień ograniczających konkurencję.

18 listopada 2016 r.

Znaleźć konsensus nie będzie łatwo

Nadchodzi transportowa rewolucja PiS18 listopada 2016 r.

Dojeżdżając codziennie do pracy czy tylko w weekendy do rodzin, mamy spory wybór możliwości transportowych. Oczywiście bogatszy na liniach między większymi ośrodkami, a mniejszy na peryferiach.

7 listopada 2016 r.

Pasażer jest zobowiązany okazać bilet, ale zanim to zrobi, ma prawo dokładnie zapoznać się z legitymacją osoby dokonującej sprawdzenia dokumentów przewozu.

Czy można sprawdzić tożsamość kontrolera biletów? Wyjaśnia rzecznik stołecznego ZTM7 listopada 2016 r.

– Pasażer ma pełne prawo do przyjrzenia się wyglądowi legitymacji kontrolera – potwierdza Igor Krajnow, rzecznik stołecznego Zarządu Transportu Miejskiego. – Jeśli ma jakiekolwiek wątpliwości, zawsze może skontaktować się z policją, która ma możliwość weryfikacji tożsamości kontrolera biletów – dodaje nasz rozmówca. Kontroler może sprawdzać bilety po okazaniu pierwszej strony legitymacji służbowej. Powinna ona zawierać:

8 września 2016 r.

Brak umów to problem przede wszystkim pasażerów

PKS-y nie odjadą już o tej samej porze. Będą zmiany w rozkladach jazdy8 września 2016 r.

Koniec z autobusami, które będą kursowały tylko rano i wieczorem. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa chce wprowadzić obowiązek planowania nowych kursów w połowie przedziału czasowego między już istniejącymi przejazdami. Takie zmiany, jak dowiedział się DGP, mają się znaleźć w rządowym projekcie nowelizacji ustawy o publicznym transporcie zbiorowym.

18 sierpnia 2016 r.

W KPK pojawiła się nowa linia Podłęże–Piekiełko, jednak projekt nie uwzględnia prac przygotowawczych do budowy KDP, którą PiS zapowiadał przed wyborami

Krajowy Program Kolejowy nie zachwycił branży18 sierpnia 2016 r.

Poważne błędy w założeniach wydatkowania pieniędzy do 2023 r. – to główny zarzut, jaki eksperci stawiają ministrowi infrastruktury. Do 2 września prezes PKP PLK Ireneusz Merchel i przedstawiciele resortu infrastruktury i budownictwa (MIB) będą jeździć po województwach, prezentując plan wydawania pieniędzy na kolej.

Reklama