Transport prywatny

18 grudnia 2017 r.

PolskiBus.com jest własnością Souter Souter Holdings Poland. W ciągu sześciu lat firma przewiozła swoimi autobusami 25 mln pasażerów

PolskiBus znika z naszych dróg. Co go zastąpi?18 grudnia 2017 r.

FlixBus oraz PolskiBus.com rozpoczynają strategiczną współpracę, w ramach której m.in. w 2018 r. zintegrują siatkę połączeń - poinformował dyrektor zarządzający FlixBus w Polsce Michał Leman. Dodał, że autokary PolskiegoBusa.com do połowy przyszłego roku mają zostać przemalowane na barwy FlixBusa.

29 lipca 2016 r.

Kartel mógł uderzyć nie tylko w przedsiębiorców, którzy byli klientami wymienionych producentów, lecz także w klientów tych klientów.

UE rozjechała producentów ciężarówek! Branża transportowa ruszy z pozwami29 lipca 2016 r.

Mamy dobrą wiadomość dla właścicieli samochodów ciężarowych. Możecie iść do sądu i żądać od producentów takich marek, jak Volvo/Renault, Daimler, Iveco, DAF oraz MAN zwrotu części ceny, jaką zapłaciliście za kupione od nich auta. Tak, tak – to nie sen! Zielone światło daje Komisja Europejska. Zakończyła właśnie prowadzone przeciwko tym firmom postępowanie i ogłosiła, że przez kilkanaście lat uczestniczyły w kartelu ustalającym sztucznie m.in. ceny fabrycznych samochodów, w tym wysokość podwyżek. Czyli mówiąc krótko, na tym rynku zabrakło uczciwej i wymaganej przez Unię Europejską konkurencji. Efekt? Prawie 3 mld euro kary! Mimo że na biedne firmy nie trafiło, to i tak to musi boleć. Nikt bowiem wcześniej aż tyle za zmowę cenową nie zapłacił. Grzywny były o połowę niższe. Jednak nie o wysokość kary dziś chodzi.

19 lipca 2016 r.

Inicjatywa Stalexportu to dobra wiadomość dla kierowców korzystających z autostrady A4, bo pozwoli zmniejszyć kolejki do bramek.

Rusza prywatne e-myto na A419 lipca 2016 r.

Spełnia się czarny sen resortu infrastruktury. Pierwszy z autostradowych koncesjonariuszy – Stalexport – wprowadza własne płatności elektroniczne. To oznacza, że na razie nici z jednolitego systemu dla całego kraju.

16 kwietnia 2016 r.

Większość spośród działających w Polsce firm wynajmujących samoloty dla biznesu cieszy się dobrą opinią, a ULC nigdy nie wszczynał wobec nich procedury zawieszenia certyfikatu przewoźnika lotniczego.

Latanie na skróty16 kwietnia 2016 r.

Wynajem prywatnych odrzutowców to prestiżowy biznes. Ale pod powłoką luksusu kryją się też podejrzenia o nieprawidłowości.

24 lipca 2015 r.

Osoby fizyczne, które nabywają za granicą używany samochód nie muszą odprowadzać podatku od czynności cywilnoprawnych

Jak zarejestrować samochód sprowadzony z zagranicy? Poradnik krok po kroku24 lipca 2015 r.

Rejestracja samochodu zakupionego przez osobę fizyczną za granicą może odstraszać ilością formalności. Choć cały proces może potrwać nawet miesiąc, nie warto do niego podchodzić z negatywnym nastawieniem. W przygotowanym poradniku przedstawimy poszczególne etapy, które należy przejść, by móc ostatecznie poruszać się pojazdem po polskich i zagranicznych drogach.

Reklama