Wiadomości

18 maja 2018 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Nissan, niech cię prąd kopnie! [FELIETON]18 maja 2018 r.

Mamy wolny rynek, ogromną konkurencję i asortyment wszelkiej maści produktów tak szeroki, że nowo budowane supermarkety muszą mieć wielkość lotniskowców, aby to wszystko pomieścić. A mimo to pewne rzeczy od razu kojarzymy z konkretnymi markami. Weźmy takie dżinsy – obecnie produkuje je mniej więcej milion firm na świecie, ale gdy ktoś pyta mnie o pierwsze skojarzenie, odpowiadam bez wahania: Levi’s. Maszynki do golenia? Oczywiście Gillette! Scyzoryk? Rzecz jasna Victorinox, nie ma innego. Gacie do pływania to Speedo, krem – Nivea, sztućce wyłącznie od Gerlacha, pasta do zębów Colgate, jogurt Danona, ketchup Heinza, majonez musi być Kielecki, a piwo z Żywca.

16 maja 2018 r.

Mateusz Tomiczek wymyślił sobie, że tak będzie wyglądać polski samochód elektryczny

PKN Orlen poniesie koszty inwestycji w samochody elektryczne? Spółka ma przejąć część opłaty emisyjne16 maja 2018 r.

Dzięki inwestycjom w elektromobilność PKN Orlen może ponieść koszty opłaty emisyjnej nie przerzucając jej na swoich klientów, podała spółka. Koncern rozszerza program budowy punktów ładowania samochodów elektrycznych. PKN Orlen wytypował w tym celu łącznie 150 stacji paliw, położonych zarówno w miastach, jak i przy trasach tranzytowych. W pierwszym etapie pilotażu, do końca 2019 roku, zostanie uruchomionych około 50 szybkich punktów ładowania.

9 maja 2018 r.

Nowa ustawa ma zwiększyć bezpieczeństwo systemu tachografów

Projekt ustawy o tachografach trafi do komisji sejmowej9 maja 2018 r.

Sejm skierował w środę do dalszych prac w komisji infrastruktury projekt nowej ustawy o tachografach stosowanych w transporcie drogowym. Ustawa ma poprawić bezpieczeństwo systemu, zwiększyć sprawność jego kontroli oraz egzekwowania przepisów socjalnych w transporcie drogowym.