Wiadomości

21 lutego 2018 r.

Fundacja Care by Volvo umożliwia dzielenie się autem z innymi. Do tego, by je otworzyć i uruchomić wystarczy specjalna aplikacja.

Szwedzki cud. Volvo jeszcze nigdy tak nie przyspieszało21 lutego 2018 r.

Gdy w 2010 r. koncern Geely odkupywał za 1,8 mld dol. udziały w Volvo od Forda, świat motoryzacyjny zatrząsł się w posadach. Wielu ekspertów twierdziło, że szwedzka marka szybko skończy tak, jak Saab – zjedzie w przepaść po równi pochyłej. Prawie 8 lat po tamtych wydarzeniach (przejęcie miało miejsce dokładnie 29 marca) trzeba otwarcie i szczerze przyznać: Chińczycy nie tylko nie uśmiercili Szwedów, lecz tchnęli w nich nowe życie.

19 lutego 2018 r.

Jako uzasadnienie do wprowadzenia przedmiotowej zmiany wskazywano m. in. fakt, że doktoranci ponoszą często koszty kształcenia na studiach III stopnia, które jednocześnie w pewnym stopniu ograniczają ich aktywność zawodową, a zatem wiążą się z czasowym pogorszeniem sytuacji materialnej.

Aplikanci z ulgami na transport? Jest interpelacja poselska 19 lutego 2018 r.

- Doktoranci ponoszą często koszty kształcenia na studiach III stopnia, które jednocześnie w pewnym stopniu ograniczają ich aktywność zawodową, a zatem wiążą się z czasowym pogorszeniem sytuacji materialnej - czytamy w interpelacji w sprawie objęcia aplikantów prawniczych ulgami na przejazdy środkami transportu.

16 lutego 2018 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Tylko dla ludzi mądrych [Volvo XC40]16 lutego 2018 r.

Być może słyszeliście o wypadku, jaki miał miejsce kilka dni temu na trasie ekspresowej S8. Dwóch dżentelmenów najpierw niewinnie zajeżdżało sobie drogę, następnie zaczęli zalotnie i delikatnie ocierać się o siebie zderzakami, aż w końcu obaj doszli do wniosku, że lepiej będzie się zatrzymać. Stanęli więc, wysiedli z aut, obrzucili się czułymi słowy, a potem postanowili rozstrzygnąć spór za pomocą pięści. Gdy skoczyli ku sobie, przywalił w nich białoruski TIR.

14 lutego 2018 r.

Detlev von Platen, członek zarządu Porsche AG odpowiedzialny za sprzedaż

Za 10 lat Porsche będzie elektryczne i autonomiczne14 lutego 2018 r.

- Cztery minuty ładowania wystarczą, by przejechać 100 km. Na torze będzie można poprosić samochód, żeby sam zrobił okrążenie, pokazując nam optymalną linię jazdy i jak wchodzić w zakręty - mówi Detlev von Platen, członek zarządu Porsche AG odpowiedzialny za sprzedaż.

13 lutego 2018 r.

Skład Pendolino

Wycofane Pendolino już na torach13 lutego 2018 r.

Wszystkie z sześciu składów Pendolino, które zostały wcześniej wycofane z eksploatacji ze względu na uszkodzenia podwozi tłuczniem, zostały przywrócone do eksploatacji - poinformował wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

Reklama