Drogi

1 sierpnia 2018 r.

Zatrzymanie prezesa firmy budowlanej podejrzewanej o poważne nadużycia to efekt nasilenia walki z nieprawidłowościami w inwestycjach infrastrukturalnych przez ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro.

Budowa autostrady A4 na celowniku śledczych1 sierpnia 2018 r.

Przemyska prokuratura zatrzymała wczoraj prezesa jednej z firm budowlanych, której zlecono roboty przy odcinku autostrady A4. Chodzi o spółkę Tech-Max Budownictwo działającą na terenie Podkarpacia. Jej szef podejrzewany jest o przekręty na blisko 1 mln zł, a ofiarami oszustwa padło 20 podwykonawców. Prokuratura wystąpiła już do sądu o jego tymczasowe aresztowanie.

26 lutego 2018 r.

Organizator nie będzie mógł przyznać firmom dodatkowych punktów m.in. za nowoczesne autobusy

Pomysły rządu na poprawę komunikacji już w drodze26 lutego 2018 r.

Ministerstwo Infrastruktury przedstawiło długo wyczekiwany projekt nowelizacji ustawy o publicznym transporcie zbiorowym. Ma on być panaceum na pogłębiający się problem „białych plam” na komunikacyjnej mapie kraju. Mowa tu o sytuacjach, gdy autobusy nie kursują w ogóle lub zbyt rzadko, by mieszkańcy terenów wiejskich mogli w razie potrzeby dojechać do większego miasta.

31 grudnia 2017 r.

Roboty budowlane trwają obecnie w ramach 14 dużych zadań inwestycyjnych (9 z nich to odcinki, na które umowy zostały zawarte w latach 2015-2016)

Zachodniopomorskie: GDDKiA podsumowuje 2017 r.31 grudnia 2017 r.

Pod koniec mijającego roku na zachodniopomorskich drogach krajowych trwały roboty budowlane w ramach 14 kontraktów. Z kolei w pierwszym kwartale 2018 r. powinna zostać m.in. podpisana umowa na budowę tunelu w Świnoujściu - szacuje szczecińska GDDKiA.