statystyki

Pozwolenia na wjazd do Rosji: Coraz bliżej porozumienia

02.02.2016, 16:15; Aktualizacja: 02.02.2016, 16:27

Coraz bliżej porozumienia z Rosjanami w sprawie przewoźników. Jednak eksperci uczestniczący w rozmowach w sprawie pozwoleń na wjazd do Federacji Rosyjskiej wciąż rozmawiają.

Reklama


Reklama


- Udało się rozwiązać część ze spornych kwestii, ale wciąż pozostało wiele do wyjaśnienia - mówił w przerwie obrad Jan Buczek ze Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych. Dodał, że rozmowy są trudne, ale strony coraz lepiej się rozumieją i są na dobrej drodze do wyjaśnienia spornych kwestii. "Jesteśmy na bardzo długiej drodze do porozumienia, ale jesteśmy bliżej niż wczoraj" - podkreślił Buczek.

Jutro rano do ekspertów mają dołączyć wiceszefowie resortów infrastruktury Polski i Rosji. Od pierwszego lutego Rosjanie nie wpuszczają do swojego kraju polskich ciężarówek. Argumentują, że władze Federacji nie przedłużyły pozwoleń, na podstawie których wjazd był możliwy. Polscy kierowcy, którzy w tej chwili znajdują się w Rosji, muszą ją opuścić do połowy lutego.

Polska jest jednym z liderów europejskich przewozów drogowych. Liczbę tirów zarejestrowanych w naszym kraju szacuje się na około 150 tysięcy. Mniej więcej jedna piąta z nich obsługuje przewozy do Rosji.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama