Telefonia mobilna

12 marca 2017 r.

"Rok 2020 wydaje się absolutnie realny, ale trudno traktować ten termin jako przyrzeczenie. 3 lata w telekomunikacji to bardzo długo."

Technologia 5G nie będzie ewolucją. To będzie prawdziwa rewolucja12 marca 2017 r.

Jeśli można wskazać jakiś wiodący motyw na zakończonych niedawno targach Mobile World Congress 2017 w Barcelonie, to nie były to ani nowoczesne telefony, ani komputery czy inne innowacyjne urządzenia. Głównym tematem, nad którym większość firm pochylało się podczas kilkudniowego święta technologii była zbliżająca się wielkimi krokami rewolucja 5G. Co oznacza ona dla firm i konsumentów?

7 lutego 2017 r.

Telekom powinien jasno i rzetelnie go o wszystkim poinformować – wyjaśnia prezes UOKiK Marek Niechciał

Czerwona kartka dla Orange. Od UOKiK7 lutego 2017 r.

Operator bezprawnie przedłużał umowy o świadczenie usług bez wyraźnej zgody klientów – uznał prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. I wymierzył spółce karę w wysokości niemal 30 mln zł oraz zobowiązał ją do zwrotu byłym abonentom niesłusznie pobranych opłat.

2 lutego 2017 r.

Eksperci zwracają uwagę na wymiar kary. Za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów prezes UOKiK nałożył bowiem sankcje finansowe w wysokości 30,7 mln zł na Polkomtel oraz 9,7 mln zł na Cyfrowy Polsat (przy czym dotyczy ona także innego naruszenia – reklamy abonamentu telewizyjnego).

UOKiK broni konsumentów. Koniec z reklamami "LTE bez limitu danych", gdy transfer ulega zmniejszeniu2 lutego 2017 r.

Przedsiębiorca nie może reklamować swojej usługi dostępu do internetu jako „LTE bez limitu danych”, jeśli po przekroczeniu określonego progu prędkość połączenia spada do wartości uniemożliwiającej swobodne korzystanie z sieci (tzw. lejek). Wynika tak z wczoraj opublikowanych decyzji prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie Polkomtela i Cyfrowego Polsatu.

29 stycznia 2017 r.

Głównym haczykiem dla konsumentów miała być dewiza: albo zarejestrujesz kartę, albo stracisz numer”.

Rejestracja kart SIM: Trzy ważne kwestie dla posiadaczy kart prepaid29 stycznia 2017 r.

Rejestracja posiadanych kart prepaid jest obowiązkowa, o ile klienci nadal chcą z nich korzystać. Należy to zrobić do 01 lutego 2017 roku i to się nie zmieni. Po tej dacie operatorzy powinni dezaktywować karty SIM tych użytkowników, którzy nie spełnili wymagań ustawy antyterrorystycznej. Jednak nadal pozostają pytania o sens tego działania. Fundacja Panoptykon widzi zagrożenia wynikające z tego przepisu.

12 stycznia 2017 r.

W branży mowa była wręcz o coraz większej liczbie „skoczków”, a więc klientów, którzy kilkakrotnie w ciągu roku decydowali się na zmianę operatora prepaid tylko po to, żeby zgarnąć bonusy, jakie oferowały telekomy

Polacy przywiązani do numeru, nie operatora12 stycznia 2017 r.

Częściej rozwiązujemy stare i podpisujemy nowe umowy z zachowaniem dotychczasowego numeru. Ponad 1,75 mln numerów komórkowych przeniesiono w Polsce z sieci do sieci w 2016 r. – wynika z danych opublikowanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Prawo na co dzień

Reklama