statystyki

Klient abonamentowy rzadziej zdradza swojego operatora

autor: Elżbieta Rutkowska17.04.2018, 08:02; Aktualizacja: 17.04.2018, 08:21
telefony

34,3 mln osób korzystało w 2017 r. z abonentowych usług telekomunikacyjnych.źródło: ShutterStock

Baza prepaidów się kurczy. Ale telekomy nie mają powodu do narzekania na przychody od klientów, którzy z nimi zostali.

Spadek liczby użytkowników telefonicznych kart przedpłaconych nie skończył się na 2016 r. – skutki tzw. ustawy antyterrorystycznej operatorzy telekomunikacyjni odczuli mocno także w kolejnym roku. Obowiązek rejestracji prepaidów funkcjonuje od połowy 2016 r., a z początkiem lutego ub.r. wszystkie niezarejestrowane karty zostały wyłączone.

Już w 2016 r. nowe przepisy odwróciły proporcje na polskim rynku telekomunikacyjnym. Jak podaje Urząd Komunikacji Elektronicznej, w latach 2010–2015 operatorzy mieli więcej klientów korzystających z prepaidu niż z abonamentu. Na skutek obowiązku rejestracji udział prepaidów spadł do 43,2 proc. Ta tendencja utrzymała się w ub.r., z dalszym spadkiem udziału kart przedpłaconych. Z danych GUS wynika, wyniósł już tylko 35,2 proc. Ale według Cyfrowego Polsatu, operatora sieci Plus, jest i tak sporą częścią rynku i – jak spółka stwierdza w raporcie za ub.r. – ta proporcja udowadnia, że statystyki były zniekształcone przez ujęcie kart SIM, „które nie generują realnego ruchu ani przychodów”. Można się więc spodziewać dalszego wzrostu przewagi usług abonamentowych.


Pozostało jeszcze 64% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Nika(2018-04-20 15:21) Zgłoś naruszenie 00

    Ja tam nie mam z tym problemu, bo jestem zadowolona ze swojego operatora Virgin Mobile. Płacę mało, a wszystkiego mi wystarcza. Nie mam też problemu z zasięgiem i szybkością Internetu.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane