« Powrót do artykułu

Tradycyjna poczta odeszła do lamusa. A co gdy urzędnik o tym zapomni

Czy od wejścia w życie nowelizacji kodeksu postępowania administracyjnego podmioty publiczne mają obowiązek prowadzenia korespondencji wyłącznie elektronicznie? Czy dopuszczalne i skuteczne jest doręczanie przez organ innym organom administracji publicznej tradycyjnie, przez operatora pocztowego? Jakie konsekwencje pociąga za sobą naruszenie nowego przepisu?

urzędnik urząd papiery dokumenty

żródło: ShutterStock

Nowelizacja z 7 kwietnia 2017 r. ustawy – Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2017 r. poz. 935), która weszła w życie 1 czerwca br., niesie ze sobą wiele bardzo poważnych i istotnych zmian, wprowadzając wiele nieistniejących dotychczas instytucji oraz konstrukcji prawnych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • Jak w Estonii...20 lat temu(2017-08-11 19:58) Zgłoś naruszenie 30

  Tam Państwo obligatoryjnie każdemu dorosłemu razem z PESELEM......daje skrzynke poczty elektronicznej i nie ma gadania że nie odebrał czy nie widział pisma do niego wysłanego bo może odebrać kiedy chce i jak chce.... To takie proste ....Dla Estończyka bo dla Polaka problem nierozwiązywalny to Abonament RTV. Wyobrażam sobie ile kasy by na to poszło , a i skomlikowano by wszystko do potęgi n-tej.

  Odpowiedz
 • dw5(2017-08-11 21:36) Zgłoś naruszenie 20

  A co jeśli do pisma z organu do organu trza dołączyć załącznik np. w postaci segregatora papierowych akt postępowania? Pismo przewodnie posłać elektronicznie a akta tradycyjnie, może jeszcze bez pisma przewodniego, które poszło cyfrowo? Tylko jak ma się w tym zorientować adresat, który dziennie odbiera kilkaset przesyłek (przykładowo urząd wojewodzki). A może pismo elektroniczne jednak drukować i dołączać do przesyłanych "fizycznie" akt, ale po co w takim razie dublowac czynności i słać coś dla zasady elektonicznie, jeśli i tak poszło "w realu".

  Odpowiedz
 • nocóż(2017-08-11 20:32) Zgłoś naruszenie 13

  Widocznie tam nie zaKODowano wrzasku - żeby było tak jak było...

  Odpowiedz
 • A(2017-08-12 00:02) Zgłoś naruszenie 11

  Ble ble ble.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!