Zadania gminy

20 kwietnia 2018 r.

Nie może budzić wątpliwości, że w odniesieniu do środków publicznych muszą obowiązywać szczególne zasady weryfikacji ich wydatkowania przez podmioty niewchodzące w skład sektora finansów publicznych.

Ostrożnie z modyfikacją zapisów dotyczących kontroli 20 kwietnia 2018 r.

Chcemy w gminie zmienić przepisy dotacyjne dla niepublicznych placówek i zmodyfikować te dotyczące czynności kontrolnych. Żeby usprawnić kontrolę, zamierzamy wprowadzić zasadę, że dokumenty muszą być dostarczane nam niezwłocznie, a dodatkowo myślimy o zapisach dotyczących o wzywaniu świadków, pomocy biegłych, żądaniu kopii dokumentacji księgowej czy swobodnym poruszaniu się kontrolerów po przedszkolach. Czy te zapisy będą zgodne z prawem?

14 marca 2018 r.

"Presja ze strony lobby węglowego jest niewątpliwie silna. To może tłumaczyć, dlaczego od wielu lat nie widzimy realnych zmian."

Walka ze smogiem pozorowana i pod publiczkę [WYWIAD]14 marca 2018 r.

- W mniejszych miejscowościach, gdzie nie ma straży miejskiej, nie ma kontroli przeciwdziałającej spalaniu odpadów. Sprawdzać mogłaby policja, ale ta jest niechętna ze względu na przeciążenie innymi obowiązkami. Ostatecznie więc nikt niczego nie sprawdza - mówi Andrzej Guła w rozmowie z DGP.

6 marca 2018 r.

W praktyce oznacza to, że zmieni się podział obowiązków między gminami, regionalnymi dyrektorami ochrony środowiska i instytucjami zarządzającymi gospodarką wodną.

Ścieki pod większą kontrolą6 marca 2018 r.

Plany aglomeracji o równoważnej liczbie mieszkańców powyżej 2 tys., z których nieczystości muszą być zbierane i odprowadzane do oczyszczalni ścieków, będą zatwierdzać rady gmin, a nie sejmiki województw.

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane