Finanse

20 maja 2018 r.

Sugerowana klasyfikacja nie będzie też właściwa w przypadku udzielenia pomocy finansowej dla powiatu.

Czy paragraf 807 klasyfikacji jest właściwy dla wydatków związanych z obsługą długu 20 maja 2018 r.

Jestem skarbnikiem gminy i właśnie przygotowuję na sesję rady projekt uchwały zmieniającej budżet, która obejmie dwa nowe wydatki. Chodzi o 200 tys. zł na wydatki związane z obsługą długu. Czy klasyfikacja w dziale 758, rozdział 75814 i par. 8070 będzie właściwa? Poza tym planuję pomoc finansową dla powiatu na remont drogi powiatowej. Klasyfikuję ją w par. 2320. Czy RIO może to podważyć?

20 kwietnia 2018 r.

Reasumując, ustalenie wysokości dotacji w miesiącach wakacyjnych według stanu liczby uczniów z miesiąca czerwca nie znajduje podstaw w zapisach ustawowych, bowiem zgodnie z art. 16 ust. 1, art. 17 ust. 3, art. 20 ust. 1 i art. 21 ust. 3 ww. ustawy o finansowaniu zadań oświatowych

Liczba uczniów w czerwcu nie może określać wysokości dotacji przekazywanej w wakacje 20 kwietnia 2018 r.

Mamy w urzędzie miasta problem dotyczący zapisów dotacyjnej uchwały oświatowej, bowiem w miesiącach letnich (lipiec, sierpień) chcemy opierać się na danych (liczbie uczniów) z czerwca. Podobne zapisy mieliśmy w „starej” uchwale dotacyjnej. Czy obecnie ustawa o finansowaniu zadań oświatowych to umożliwi – skoro są w niej zapisy dotyczące tych okresów wakacyjnych wobec szkół?

18 kwietnia 2018 r.

Część samorządowców przekonuje jednak, że to, iż spora część pieniędzy zaszytych w RPO nie została wciąż wykorzystana, nie musi oznaczać, że wydatki na szeroko pojętą rewitalizację nie są realizowane

Rewitalizacja nie porwała gmin18 kwietnia 2018 r.

Cztery regiony nie wydały nawet złotówki na projekty rewitalizacyjne w ramach programów operacyjnych. Jeśli samorządy nie wezmą się do pracy, szansa, że odnowią zdegradowane obszary, zmaleje do zera.

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane