ABC samorządu

19 lipca 2018 r.

Cały system ma być funkcjonalny od 2020 r. Wtedy też miałoby wejść w życie projektowane rozporządzenie.

Samorządy też zajrzą do Bazy Danych o Odpadach19 lipca 2018 r.

 Tylko minister środowiska będzie miał pełny i stały dostęp do wszystkich informacji składanych przez przedsiębiorców do Bazy Danych o Odpadach. Będzie mógł je też edytować, jako odpowiedzialny za administrowanie nimi. Chyba, że wskaże do wykonania tego zadania inny podmiot.

13 lipca 2018 r.

Radni stosowali różne wybiegi, które miały na celu wzięcie włodarza w obronę.

Niższe wynagrodzenia wójtów czy burmistrzów? Sprawdziliśmy, co zrobiły samorządy13 lipca 2018 r.

Czas, w którym lokalne władze miały zdecydować o redukcji uposażeń szefów jednostek, już minął, a z danych Związku Miast Polskich wynika, że samorządy postanowiły kontestować decyzję rządu różnymi sposobami. Czy do porządku przywołają je organy nadzoru? Raczej nie, bo chwilowo umywają ręce. Dla regionalnych izb obrachunkowych to niewygodny temat polityczny, a wojewodowie twierdzą, że nie zawsze mają podstawy prawne, by interweniować.

12 lipca 2018 r.

Najniższa stawka za użytkowanie gruntów pod kąpieliska i tory wodne wynosi z kolei 0,01 zł za 1 mkw. na rok

Samorządy płyną pod prąd opłat za wodę12 lipca 2018 r.

Samorządowcy, zwłaszcza z Warmii i Mazur, są przeciwni nowym opłatom za usługi wodne. Chcą ich obniżenia i powrotu do ulg, które obowiązywały jeszcze w zeszłym roku. W przeciwnym razie ucierpi na tym turystyka w regionie, zagrożone będzie żeglarstwo – ostrzegali podczas ostatniego wyjazdowego posiedzenia sejmowej komisji samorządu terytorialnego i polityki regionalnej w Giżycku.

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane