ABC samorządu

22 października 2018 r.

Czasem miarą sukcesu jest polityczne wybicie się, zbudowanie pozycji i rozpoznawalności.

Wygrani i przegrani wyborczego wyścigu22 października 2018 r.

Kto wybił się w dotychczasowej kampanii, sprawił, że było o nim głośno, i wzmocnił swoją pozycję polityczną? Kto z kolei nie wykorzystał swojej szansy i być może na długi czas pogrzebał swoją karierę? Przedstawiamy subiektywne zestawienie polityków i działaczy, którzy kwalifikują się pod jedną z tych kategorii. W naszym rankingu nie kierowaliśmy się tym, czy ktoś ostatecznie obejmie funkcję w samorządzie, o którą się ubiegał. Czasem miarą sukcesu jest polityczne wybicie się, zbudowanie pozycji i rozpoznawalności.

18 października 2018 r.

Jerzy Stępień. Fot. Maksymilian Rigamonti

Stępień: Odbieram Lechowi Kaczyńskiemu zasługi jako budowniczemu Muzeum Powstania Warszawskiego [WYWIAD RIGAMONTI]18 października 2018 r.

Nawet ci członkowie PiS, którzy dostali pracę w urzędach za rządów Lecha Kaczyńskiego, teraz się boją tej partii. Oni się już przez lata ucukrowali, siedzą w urzędach i boją się zmiany, wolą, by było tak, jak jest. I to jest patologia - mówi Magdalenie Rigamonti Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego. 

18 października 2018 r.

Przewodniczący PKW pozytywnie ocenił też fakt, że wiele osób dopisuje się do rejestrów wyborców. "Pojawiają się zarzuty, że to są osoby przywożone. To jest nieprawdą, bo wójtowie bardzo skrupulatnie sprawdzają te wnioski" - zapewnił Hermeliński.

Hermeliński: Wszystko do wyborów jest przygotowane18 października 2018 r.

Wszystko do wyborów jest już przygotowane - zapewnia szef PKW Wojciech Hermeliński. Zaapelował, by wyborcy na karcie do głosowania stawiali znak X w kratce, a ewentualne dopiski robili na obrzeżu tak, by nie przedłużać pracy komisji wyborczych, co mogłoby odbić się na terminie podania wyników wyborów.

18 października 2018 r.

Czerwcowa nowelizacja uchyliła uchwalone w styczniu przepisy dotyczące obowiązku transmisji i nagrywania przebiegu prac obwodowych komisji wyborczych. Wynikało to z wprowadzenia do polskiego porządku prawnego przepisów unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO).

11 zmian w Kodeksie wyborczym. Pamiętasz o wszystkich?18 października 2018 r.

Dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, zmiana definicji znaku "x" na karcie do głosowania, głosowanie korespondencyjne tylko dla osób niepełnosprawnych - to najważniejsze zmiany związane z wyborami samorządowymi, które wprowadziły tegoroczne nowelizacje Kodeksu wyborczego.

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane