ABC samorządu

25 czerwca 2018 r.

Nadjeżdża rewolucja w transporcie25 czerwca 2018 r.

Rząd ma nowy pomysł na to, jak przywrócić do życia upadające połączenia autobusowe. Uzdrowić rynek ma m.in. nowa definicja komunikacji miejskiej. Eksperci są jednak sceptyczni i przekonują, że może nas ona drogo kosztować, a powrót do zdrowia jest niepewny

21 czerwca 2018 r.

Zgodnie z wymogami obowiązującej od listopada uchwały antysmogowej dla woj. mazowieckiego do końca 2022 r. należy wymienić wszystkie kotły niespełniające wymogów uchwały.

Stolica dalej starym kopciuchem stoi21 czerwca 2018 r.

Wciąż ok. 15 tys. bezklasowych kotłów na węgiel dymi w sezonie grzewczym w Warszawie. I chociaż na ich obowiązkową wymianę zostały cztery lata, to w tak ślimaczym tempie zajmie to 60 lat – alarmują aktywiści z Warszawy Bez Smogu, organizacji wchodzącej w skład Polskiego Alarmu Smogowego.

18 czerwca 2018 r.

"Opole czy Sandomierz to są miasta, gdzie wydawałoby się, taki sektor nie jest obecny. My wiemy, że to jest możliwe, chcemy zrozumieć lepiej i więcej, dlatego bardzo sobie szanujemy to badanie, które ministerstwu pozwoli zrozumieć potencjał tych miast, a nam pozwoli zrozumieć, jaki potencjał w kapitale ludzkim tam mamy, a tym miastom da szanse dalszego rozwoju" - mówił Panczyj.

Średnie miasta w sektorze usług biznesowych, to pomysł na rozruszanie lokalnych gospodarek18 czerwca 2018 r.

Włączenie miast średniej wielkości, które tracą funkcje gospodarcze w rosnący sektor usług biznesowych to jeden z pomysłów MIiR na rozruszanie lokalnych gospodarek. W poniedziałek resort podpisał umowę na badanie, które ma odpowiedzieć na pytanie, czy usługi dla biznesu mogą stać się "motorem rozwoju" tych miast.

13 czerwca 2018 r.

Jednym z największych wyzwań było to, co zrobić z ogromnym zadłużeniem gminy wynoszącym prawie 47 mln zł, co stanowiło ok. 437 proc. rocznych dochodów tej jednostki.

Zielone światło dla likwidacji Ostrowic13 czerwca 2018 r.

Rada Ministrów przyjęła wczoraj projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących gminy Ostrowice w województwie zachodniopomorskim, przygotowany przez MSWiA. O szczegółach szykowanej specustawy jako pierwsi informowaliśmy na łamach DGP.

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane