ABC samorządu

24 kwietnia 2018 r.

Okazuje się, że pomysł hodowców nie wywarł specjalnego wrażenia na Ministerstwie Rolnictwa

Resort bez entuzjazmu o projekcie branży futrzarskiej24 kwietnia 2018 r.

W Polsce istnieją przepisy, które dają hodowcom norek możliwość zorganizowania samorządu gospodarczego. Nie ma konieczności tworzenia nowych, specjalnych regulacji w tej sprawie. To sedno odpowiedzi Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które poprosiliśmy o ustosunkowanie się do propozycji Polskiego Związku Hodowców Zwierząt Futerkowych.

17 kwietnia 2018 r.

Ministerstwu tak zależy na szybkim przyjęciu projektu, że odstąpiło od konsultacji społecznych.

Strzelnica w powiecie za zgodą ministra i komisji17 kwietnia 2018 r.

O dofinansowaniu dla samorządów, które chciałyby zainwestować w strzelnice, zadecyduje nie tylko minister obrony narodowej, ale też powołana przez niego komisja konkursowa. Wspólnie wybiorą samorządy, które otrzymają celowe dotacje z budżetu państwa na rozwój infrastruktury pozwalającej na uprawianie sportów strzeleckich. Konkurs będzie ogłaszany corocznie do 30 września. Pierwszy może ruszyć już w tym roku.

17 kwietnia 2018 r.

Nie będzie obowiązku szybkiej przebudowy witryn WWW

Urzędowe strony internetowe na dwóję. Ale to się zmieni17 kwietnia 2018 r.

Dziewięć spośród 19 ministerialnych serwisów jest kompletnie niedostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przed urzędnikami więc wiele pracy. Tym bardziej że jeszcze w tym roku ma wejść w życie ustawa o dostępności cyfrowej stron i aplikacji mobilnych podmiotów realizujących zadania publiczne.

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane