statystyki

Kawalec ofiarą reprywatyzacji? "Nie jesteśmy czyścicielami kamienic. Zajmujemy się ich renowacją" [WYWIAD]

autor: Patryk Słowik04.12.2016, 20:00
Kamienica

"Nie jesteśmy czyścicielami kamienic, lecz zajmujemy się ich renowacją. Czy to się wiąże z tym, że czasem lokatorzy muszą opuścić mieszkanie i iść do lokalu socjalnego lub zastępczego? Tak. Czy czasem na kilka dni trzeba odciąć gaz? Tak, czasem trzeba. Dzieje się tak dla bezpieczeństwa tych ludzi"źródło: ShutterStock

Na Mapie Reprywatyzacji stworzonej przez Jana Śpiewaka zajmuję poczesne miejsce, tuż za prezydent stolicy. Ale nie jestem aż tak ważny - mówi w wywiadzie dla DGP Andrzej Kawalec założyciel i prezes firmy Fenix Group zajmującej się skupowaniem, renowacją i sprzedażą starych kamienic.

Gdzie są posągi sów?

Dobre pytanie... Widzę, że nie planuje mnie pan oszczędzać.

Kilka lat temu kupiliście kamienicę przy ul. Okrzei 26 w Warszawie. To wizytówka przedwojennej części stolicy, nazywana Domem pod Sowami, od dwóch pięknych rzeźb znajdujących się na fasadzie. Rzecz w tym, że po zakupie kamienicy posągi zniknęły. Wyrzuciliście je?

Skądże! Są. I wrócą, gdy tylko ukończymy renowację kamienicy. Sowy są w naszym magazynie.

Zarzucone stertą gratów?

Przechowywane zgodnie ze sztuką, tak by nic im się nie stało. Może zakurzone i sfatygowane, tak jak zakurzona i sfatygowana była przez dziesięciolecia kamienica przy Okrzei. Ale już niebawem piękny będzie i Dom pod Sowami, i zachwycać mieszkańców Warszawy będą znowu sowy.

Pytam o to, bo chwalicie się, że chcecie przywrócić Warszawie dawny blask. A już trzy lata temu mówił pan, że sowy lada moment wrócą. A tak się jednak nie stało.


Pozostało jeszcze 94% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane