statystyki

Za mało pieniędzy na ośrodki adopcyjne

autor: Michalina Topolewska20.01.2016, 07:16; Aktualizacja: 20.01.2016, 09:34
Najważniejsze zadania ośrodków adopcyjnych

Najważniejsze zadania ośrodków adopcyjnychźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Zbyt niska dotacja i niepewność co do jej ewentualnego zwiększenia w ciągu roku utrudniają funkcjonowanie jednostek zajmujących się przysposobieniami.

Działalność wielu ośrodków adopcyjnych może być w tym roku zagrożona. Tak wynika ze stanowiska podjętego przez konwent marszałków województw. To właśnie na nich art. 184 ustawy z 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 332 ze zm.) nakłada obowiązek prowadzenia ośrodków adopcyjnych. Przy czym jest to dla marszałków zadanie zlecone, finansowane w całości z budżetu państwa. Problem w tym, że przewidziana na 2016 r. dotacja na ten cel dla poszczególnych województw jest niższa od składanego przez nie zapotrzebowania.

Niepewność kadrowa

Niewystarczająca kwota budżetowego wsparcia dotyczy m.in. Wielkopolski, na terenie której działa jeden ośrodek publiczny (z trzema filiami) oraz trzy niepubliczne jednostki.


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane