statystyki

Fundusze UE: Projekt ustawy wdrożeniowej znów będzie opiniowany

autor: Tomasz Żółciak27.04.2017, 06:41; Aktualizacja: 27.04.2017, 06:58
Chodzi o projekt nowelizacji ustawy o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014–2020 oraz niektórych innych ustaw (czyli zmiany ustawy wdrożeniowej).

Chodzi o projekt nowelizacji ustawy o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014–2020 oraz niektórych innych ustaw (czyli zmiany ustawy wdrożeniowej).źródło: ShutterStock

Choć projekt ustawy przewidujący większą rolę wojewodów w systemie wdrażania unijnych funduszy zarządzanych przez marszałków był na najlepszej drodze, by stanąć na rządzie i trafić do Sejmu, lokalni włodarze wymusili jego ponowne cofnięcie do zaopiniowania przez Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego (KWRiST).

Chodzi o projekt nowelizacji ustawy o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014–2020 oraz niektórych innych ustaw (czyli zmiany ustawy wdrożeniowej). Budzi on poważne wątpliwości marszałków województw, o czym informowaliśmy w DGP. Głównie dlatego, że zwiększa rolę wojewodów w regionalnych programach operacyjnych.

– Chcemy ponownie przedyskutować projekt. Cały etap procedowania jest dla nas niejasny, ciągle pojawiają się nowe uzupełnienia tej ustawy – stwierdził wczoraj na posiedzeniu KWRiST Adam Struzik, marszałek woj. mazowieckiego.


Pozostało jeszcze 46% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane