Uprawa

2 sierpnia 2018 r.

Konstrukcja w obecnej formie nie zawiera gwarancji prawa do bezpiecznych i higienicznych warunków pracy.

KE oceni przepisy o parobkach2 sierpnia 2018 r.

Do Komisji Europejskiej trafi skarga NSZZ „Solidarność” na ustawę wprowadzającą umowę o pomocy przy zbiorach. Prezydium Komisji Krajowej centrali związkowej właśnie podjęło decyzję w tej sprawie.

31 lipca 2018 r.

Mateusz Morawiecki i Jan Krzysztof Ardanowski

Rząd dopłaci rolnikom nawet 1000 zł do hektara. Morawiecki: Jeśli trzeba, znowelizujemy budżet31 lipca 2018 r.

Rolnicy, którzy z powodu suszy ponieśli ponad 70 proc. strat, otrzymają pomoc w wysokości 1 tys. zł do hektara - zapowiedział we wtorek minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Premier Mateusz Morawicki zapowiedział możliwość nowelizacji budżetu. Jak powiedział "wypłata odszkodowań dla rolników jest dla nas fundamentalnie ważna"

5 marca 2018 r.

Analizy wpływu pogody na zbiory są przeprowadzane z wykorzystaniem bieżących danych meteorologicznych, a te są teraz ogólnodostępne

Sierant: Prognozowanie z motylami w tle5 marca 2018 r.

W bardzo już starej, bo wyświetlanej w naszych kinach ponad 30 lat temu, komedii „Nieoczekiwana zmiana miejsc” finałowa intryga dotyczyła raportu Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych na temat wpływu złej pogody na produkcję pomarańczy. Z oficjalnego raportu wynikało, że pogoda nie miała wpływu na wysokość zbiorów.

3 października 2016 r.

Jeszcze niedawno Warszawa toczyła zażartą walkę o cienkie papierosy, gdy rozważano wprowadzenie zakazu ich produkcji podczas prac nad obowiązującą od 8 września dyrektywą tytoniową.

Rząd ignoruje interesy rolników: Uprawa tytoniu w Polsce jest zagrożona3 października 2016 r.

W ubiegły poniedziałek w Brukseli odbyło się spotkanie unijnej grupy roboczej ds. zdrowia publicznego. Jego celem było wypracowanie stanowiska UE na listopadową konferencję Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), podczas której zostaną przyjęte nowe zalecenia antynikotynowe. WHO chce, by wśród nich pojawił się zakaz sprzedaży slimów i redukcja zawartości nikotyny do 0,4 mg w papierosie. Polski rząd reprezentowany przez resort zdrowia zignorował jednak apele plantatorów tytoniu i związków przedsiębiorców o zgłoszenie sprzeciwu w sprawie proponowanych zakazów. Zrobili to za to Bułgarzy i Czesi, którzy także są dużymi producentami tytoniu.

12 lipca 2016 r.

Deficyt białka w żywieniu zwierząt pojawił się w związku z wydanym przez KE zakazem stosowania mączek mięsno-kostnych w żywieniu zwierząt

GMO w paszach będzie można stosować do 202112 lipca 2016 r.

O cztery lata dłużej, czyli do 1 stycznia 2021 r., będzie można karmić zwierzęta paszami zawierającymi śrutę genetycznie modyfikowanych roślin oleistych - zakłada przyjęty przez rząd projekt noweli o paszach. Decyzja jest spowodowana brakiem na polskim rynku rodzimych pasz białkowych.