bezpłatne telefoniczne porady prawne

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu bezpłatne telefoniczne porady prawne. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące bezpłatne telefoniczne porady prawne.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jakie prawa przysługują pasażerom linii lotniczych?

  Jakie prawa przysługują pasażerom linii lotniczych?

  Polskich pasażerów podróżujących liniami lotniczymi chronią zarówno przepisy krajowe, jak i ustawodawstwo unijne. Niestety – jak wynika z najnowszego raportu Komisji Europejskie  -  sami pasażerowie wciąż nie znają przysługujących im praw, a przy tym nie zdają sobie sprawy z obowiązków spoczywających na przewoźniku, z którego usług korzystają.

  czytaj więcej

 • Jak dochodzić praw od linii lotniczych

  Jak dochodzić praw od linii lotniczych

  Jeżeli przewoźnik nie wpuści pasażera na pokład, samolot zostanie odwołany albo się spóźni, klient nie jest bezradny. Uzyskanie jednej rekompensaty nie przekreśla dochodzenia roszczeń od touroperatora

  czytaj więcej

 • Przymusowy postój na lotnisku? Sprawdź, co przysługuje pasażerowi

  Przymusowy postój na lotnisku? Sprawdź, co przysługuje pasażerowi

  Uprawnienia przysługujące pasażerom linii lotniczych określają przepisy prawa UE, a konkretnie rozporządzenie (WE) nr 261/2004. Ustala ono podstawowe zasady otaczania ich opieką przez przewoźników lotniczych i reguluje wypłaty odszkodowań tym, których loty zostały odwołane, opóźnione lub gdy odmówiono im przyjęcia na pokład samolotu.

  czytaj więcej

 • Bezpłatna pomoc czy pańszczyzna - adwokaci sprzeciwiają się przymusowi

  Bezpłatna pomoc czy pańszczyzna - adwokaci sprzeciwiają się przymusowi

  Przez półtorej dekady na przeszkodzie uchwaleniu ustawy o bezpłatnej pomocy prawnej stały pieniądze. Dziś może być podobnie, bo adwokaci zapowiadają, że nie będą pracować pod przymusem

  czytaj więcej

 • MS: bezpłatna pomoc prawna także dla seniorów, kombatantów i weteranów

  MS: bezpłatna pomoc prawna także dla seniorów, kombatantów i weteranów

  Nowa ustawa zapowiedziana w expose premier Ewy Kopacz jako "Prawo dla każdego" jest jednym z priorytetowych projektów ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka. Zgodnie z zapowiedziami MS projekt ma wkrótce trafić do Sejmu.

  czytaj więcej

 • Organizator konkursu musi informować o kosztach uczestnictwa

  Organizator konkursu musi informować o kosztach uczestnictwa

  Pani Zofia ze zdumieniem odczytała SMS-a o treści: „Subskrypcja serwisu została rozpoczęta. Otrzymasz pięć wiadomości tygodniowo. Opłata za każdy SMS wynosi 3,69 zł z VAT. Aby zakończyć, wyślij SMS o treści – stop na podany numer. Regulamin znajduje się pod takim a takim adresem”. Zgodnie z „instrukcją” próbowała wysłać SMS-a, który zablokowałby „subskrypcję”. Na ekranie telefonu pojawiła się informacja: „To może spowodować obciążenie twojego konta komórkowego”. Wkrótce zaczęły przychodzić wiadomości o treści: „Witaj! Wejdź i baw się dobrze”. Natychmiast skontaktowała się ze swoim operatorem telefonii komórkowej. – Pani coś musiała włączyć, dać dyspozycję – usłyszała. Czytelniczka kategorycznie zażądała wyłączenia subskrypcji. Biuro Obsługi Klienta obiecało anulowanie kosztów przychodzących SMS-ów. – A gdybym nie zareagowała? – pyta pani Zofia. – Albo gdyby odbiorcą dziwnych, płatnych wiadomości była osoba starsza? – zastanawia się czytelniczka i pyta, jak prawo reguluje tego typu sytuacje. Operator nie udzielił jej odpowiedzi na to pytanie

  czytaj więcej

 • Grabarczyk: Jestem lobbystą wykluczonych

  Grabarczyk: Jestem lobbystą wykluczonych

  – Punktem wyjścia dla tworzenia ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej nie są ci, co mają ją świadczyć (adwokaci i radcy prawni czy absolwenci studiów prawniczych – przyp. red.), tylko beneficjenci tej ustawy. Jestem lobbystą obywateli, czyli wykluczonych z dostępu do pomocy prawnej – mówił wczoraj Cezary Grabarczyk, minister sprawiedliwości, komentując zmiany w projekcie ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej.

  czytaj więcej

 • Prąd z gwarancją stałej ceny i usługi dodatkowe: Oto, czym koncerny energetyczne kuszą klientów

  Prąd z gwarancją stałej ceny i usługi dodatkowe: Oto, czym koncerny energetyczne kuszą klientów

  Gwarantowana cena energii była do tej pory głównym orężem challengerów na rynku, czyli małych sprzedawców pragnących zdobyć jak najwięcej klientów od tzw. „wielkiej piątki”. Jednak sytuacja na rynku się zmienia, a kolejne koncerny kuszą swych odbiorców.

  czytaj więcej

 • Bezpłatna pomoc prawna od 2016 roku: Sejm przyjął ustawę

  Bezpłatna pomoc prawna od 2016 roku: Sejm przyjął ustawę

  Za przyjęciem ustawy głosowało 427 posłów, poseł niezrzeszony Przemysław Wipler był przeciw, zaś Zofia Popiołek (RP) wstrzymała się od głosu. Projekt przewiduje bezpłatną pomoc prawną dla osób niezamożnych, osób młodych do 26. roku życia, seniorów którzy ukończyli 65. rok życia, kombatantów, weteranów, posiadaczy Karty Dużej Rodziny i ofiar klęsk żywiołowych.

  czytaj więcej

 • Huragan zniszczył budynek? Dowiedz się, jak zgłosić szkodę

  Huragan zniszczył budynek? Dowiedz się, jak zgłosić szkodę

  Podczas ostatnich burz wiatr zniszczył dach na moim domu i część ogrodzenia. Chciałbym zgłosić szkodę do ubezpieczyciela. Czy wcześniej mogę np. przykryć uszkodzone części dachu, aby nie powiększać strat – pyta pan Piotr.

  czytaj więcej

 • Prezydent podpisał ustawę: Bezpłatna pomoc prawna od 2016 r.

  Prezydent podpisał ustawę: Bezpłatna pomoc prawna od 2016 r.

  Podpisanie ustawy z 5 sierpnia o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej kończy wieloletnie wysiłki zmierzające do wprowadzenia takich przepisów. Propozycje omawiano od ponad dekady, a złożenie projektu planowało kilku ministrów sprawiedliwości. W styczniu 2013 r. Ministerstwo Sprawiedliwości informowało, że prace "nie będą przez obecny rząd prowadzone, a opieka prawna dla obywateli zwiększy się w związku z pracami deregulacyjnymi i wzrostem liczby prawników".

  czytaj więcej

 • Nieodpłatna pomoc prawna: czasu jest mało, a wątpliwości dużo

  Nieodpłatna pomoc prawna: czasu jest mało, a wątpliwości dużo

  Źle przygotowany system zamiast pomóc, może zaszkodzić zarówno samorządom, jak i adresatom porad. Wątpliwości budzi nie tylko korzystanie z usług magistrów bez aplikacji, lecz także niedofinansowanie zadań powiatów.

  czytaj więcej

 • Działanie Telekomunikacji dla Domu wyjaśni UOKiK

  Działanie Telekomunikacji dla Domu wyjaśni UOKiK

  Czy przedstawiciele handlowi Telekomunikacji dla Domu wprowadzali konsumentów w błąd, sugerując że reprezentują dotychczasowego operatora? Wyjaśni to postępowanie wszczęte przez UOKiK. 

  czytaj więcej

 • Kancelaria Prezydenta: Pod koniec września otwarcie punktu interwencyjnej pomocy prawnej

  Kancelaria Prezydenta: Pod koniec września otwarcie punktu interwencyjnej pomocy prawnej

  Biuro Pomocy Prawnej powołane przez wówczas kandydata PiS na prezydenta Andrzeja Dudę zaczęło działać w połowie maja - między I a II turą wyborów prezydenckich. W jego działalność zaangażowani byli m.in. europoseł Janusz Wojciechowski i legenda "Solidarności" Zofia Romaszewska. Już wtedy Duda zapowiadał, że jeśli wygra, biuro będzie funkcjonowało w ramach jego kancelarii.

  czytaj więcej

 • Bezpłatna pomoc prawna: Rząd hojny z cudzej kieszeni

  Bezpłatna pomoc prawna: Rząd hojny z cudzej kieszeni

  Do końca października zawarte mają być umowy pomiędzy powiatami a samorządami prawniczymi w sprawie nieodpłatnych usług prawnych. Nie będzie to proste.

  czytaj więcej

 • Darmowa pomoc prawna: Od lutego 2016 r. wszystkie punkty działają

  Darmowa pomoc prawna: Od lutego 2016 r. wszystkie punkty działają

  Z początkiem tego roku w życie weszła ustawa o nieodpłatnej pomocy prawnej dla najuboższych, młodych i seniorów, kombatantów i weteranów, posiadaczy Karty Dużej Rodziny oraz ofiar klęsk. Na jej mocy w 380 powiatach Polski miały powstać 1524 punkty darmowej pomocy prawnej. Przewidziano, że około połowy z nich będą prowadzić organizacje pozarządowe.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne