bezpłatne telefoniczne porady prawne

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu bezpłatne telefoniczne porady prawne. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące bezpłatne telefoniczne porady prawne.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Bezpłatna pomoc prawna od 2016 roku: Sejm przyjął ustawę

  Bezpłatna pomoc prawna od 2016 roku: Sejm przyjął ustawę

  Za przyjęciem ustawy głosowało 427 posłów, poseł niezrzeszony Przemysław Wipler był przeciw, zaś Zofia Popiołek (RP) wstrzymała się od głosu. Projekt przewiduje bezpłatną pomoc prawną dla osób niezamożnych, osób młodych do 26. roku życia, seniorów którzy ukończyli 65. rok życia, kombatantów, weteranów, posiadaczy Karty Dużej Rodziny i ofiar klęsk żywiołowych.

  czytaj więcej

 • Huragan zniszczył budynek? Dowiedz się, jak zgłosić szkodę

  Huragan zniszczył budynek? Dowiedz się, jak zgłosić szkodę

  Podczas ostatnich burz wiatr zniszczył dach na moim domu i część ogrodzenia. Chciałbym zgłosić szkodę do ubezpieczyciela. Czy wcześniej mogę np. przykryć uszkodzone części dachu, aby nie powiększać strat – pyta pan Piotr.

  czytaj więcej

 • Prezydent podpisał ustawę: Bezpłatna pomoc prawna od 2016 r.

  Prezydent podpisał ustawę: Bezpłatna pomoc prawna od 2016 r.

  Podpisanie ustawy z 5 sierpnia o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej kończy wieloletnie wysiłki zmierzające do wprowadzenia takich przepisów. Propozycje omawiano od ponad dekady, a złożenie projektu planowało kilku ministrów sprawiedliwości. W styczniu 2013 r. Ministerstwo Sprawiedliwości informowało, że prace "nie będą przez obecny rząd prowadzone, a opieka prawna dla obywateli zwiększy się w związku z pracami deregulacyjnymi i wzrostem liczby prawników".

  czytaj więcej

 • Nieodpłatna pomoc prawna: czasu jest mało, a wątpliwości dużo

  Nieodpłatna pomoc prawna: czasu jest mało, a wątpliwości dużo

  Źle przygotowany system zamiast pomóc, może zaszkodzić zarówno samorządom, jak i adresatom porad. Wątpliwości budzi nie tylko korzystanie z usług magistrów bez aplikacji, lecz także niedofinansowanie zadań powiatów.

  czytaj więcej

 • Działanie Telekomunikacji dla Domu wyjaśni UOKiK

  Działanie Telekomunikacji dla Domu wyjaśni UOKiK

  Czy przedstawiciele handlowi Telekomunikacji dla Domu wprowadzali konsumentów w błąd, sugerując że reprezentują dotychczasowego operatora? Wyjaśni to postępowanie wszczęte przez UOKiK. 

  czytaj więcej

 • Kancelaria Prezydenta: Pod koniec września otwarcie punktu interwencyjnej pomocy prawnej

  Kancelaria Prezydenta: Pod koniec września otwarcie punktu interwencyjnej pomocy prawnej

  Biuro Pomocy Prawnej powołane przez wówczas kandydata PiS na prezydenta Andrzeja Dudę zaczęło działać w połowie maja - między I a II turą wyborów prezydenckich. W jego działalność zaangażowani byli m.in. europoseł Janusz Wojciechowski i legenda "Solidarności" Zofia Romaszewska. Już wtedy Duda zapowiadał, że jeśli wygra, biuro będzie funkcjonowało w ramach jego kancelarii.

  czytaj więcej

 • Bezpłatna pomoc prawna: Rząd hojny z cudzej kieszeni

  Bezpłatna pomoc prawna: Rząd hojny z cudzej kieszeni

  Do końca października zawarte mają być umowy pomiędzy powiatami a samorządami prawniczymi w sprawie nieodpłatnych usług prawnych. Nie będzie to proste.

  czytaj więcej

 • Darmowa pomoc prawna: Od lutego 2016 r. wszystkie punkty działają

  Darmowa pomoc prawna: Od lutego 2016 r. wszystkie punkty działają

  Z początkiem tego roku w życie weszła ustawa o nieodpłatnej pomocy prawnej dla najuboższych, młodych i seniorów, kombatantów i weteranów, posiadaczy Karty Dużej Rodziny oraz ofiar klęsk. Na jej mocy w 380 powiatach Polski miały powstać 1524 punkty darmowej pomocy prawnej. Przewidziano, że około połowy z nich będą prowadzić organizacje pozarządowe.

  czytaj więcej

 • Gdy linie lotnicze zawiodą. Krok po kroku

  Gdy linie lotnicze zawiodą. Krok po kroku

  Ostatnia moja podniebna podróż okazała się koszmarem – opowiada pan Kamil. – W tamtą stronę linia lotnicza zgubiła mój bagaż. Zostałem, jak stałem – w dżinsach i swetrze, a miałem ważne spotkanie następnego dnia. Musiałem więc kupić garnitur. Bagaż znalazł się po dwóch dniach, ale uszkodzony. Z kolei gdy wracałem, samolot się spóźnił i czekałem pół dnia na lotnisku. Przewoźnik powiedział, że to z powodu strajku, więc nawet obiad mi się nie należy. Byłem zmęczony i zdegustowany. Mam zamiar zażądać od linii lotniczej odszkodowania. Co powinienem zrobić – pyta czytelnik.

  czytaj więcej

 • Ekspert: Można starać się o odzyskanie pieniędzy z polisolokat 10 lat wstecz

  Ekspert: Można starać się o odzyskanie pieniędzy z polisolokat 10 lat wstecz

  W wypadku polisolokat okres przedawnienia to 10 lat, więc jeśli ktoś zlikwidował taką polisę 8-9 lat temu, ciągle może ubiegać się o zwrot pieniędzy - mówi PAP Piotr Sułek ze stowarzyszenia "Przywiązani do polisy". Do 15 września prowadzi ono akcję pomocy prawnej dot. polisolokat.

  czytaj więcej

 • Bezpłatna pomoc prawna. Gdzie można ją uzyskać

  Bezpłatna pomoc prawna. Gdzie można ją uzyskać

  Od początku roku 2016 na terenie całej Polski funkcjonuje jednolity system darmowej pomocy prawnej. Zapewnienie najuboższym prawa bezpłatnego dostępu do prawnika na etapie przedsądowym jest wymogiem europejskiej Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, Karty Praw Unii Europejskiej i standardów polskiej konstytucji.

  czytaj więcej

 • Pomoc medyczna: Jak funkcjonuje opieka zdrowotna w święta?

  Pomoc medyczna: Jak funkcjonuje opieka zdrowotna w święta?

  Podczas dni świątecznych i weekendów pacjenci mogą w razie potrzeby skorzystać z pomocy medycznej opłacanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia w trzech różnych formach: nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, szpitalnych oddziałów ratunkowych i izb przyjęć oraz pogotowia ratunkowego. Przy mniej poważnych problemach najlepszym rozwiązaniem jest pierwsza z nich. Często też wiąże się z o wiele krótszym oczekiwaniem na przyjęcie.

  czytaj więcej

 • Start-upy to nie tylko domena młodych. Dojrzali przedsiębiorcy podbijają branżę

  Start-upy to nie tylko domena młodych. Dojrzali przedsiębiorcy podbijają branżę

  Im starszy człowiek zabiera się do biznesu startupowego, tym trudniej wymyślić mu coś odkrywczego i jeszcze na tym zarobić. Ale wciąż nie brakuje seniorów, którzy chętnie rzucają wyzwanie młodszej konkurencji.

  czytaj więcej

 • Po punkty karne nadal tylko na komisariat

  Po punkty karne nadal tylko na komisariat

  W dalszym ciągu nie jest możliwe sprawdzenie konta kierowcy przez internet. Samo uzyskanie informacji od policjanta jest bezpłatne, lecz za zaświadczenie zapłacimy już 17 zł.

  czytaj więcej

 • UE jako całość podpisała Konwencję Stambulską

  UE jako całość podpisała Konwencję Stambulską

  Komisarz UE ds. sprawiedliwości, konsumentów i równouprawnienia Viera Jourova podpisała we wtorek w Strasburgu w imieniu UE tzw. Konwencję Stambulską, czyli Konwencję Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.

  czytaj więcej

 • Każdą umowę trzeba przeczytać. Podpowiadamy, jak uniknąć błędów

  Każdą umowę trzeba przeczytać. Podpowiadamy, jak uniknąć błędów

  Pamiętaj, że masz 14 dni na odstąpienie od umowy – mówi Bartłomiej Wodzicki, dyrektor Departamentu Prawnego w Provident Polska.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne