Czy można będzie kserować całe książki, nawet w bibliotekach?

autor: Sylwia Czubkowska11.02.2013, 09:30; Aktualizacja: 11.02.2013, 09:35
Kserowanie książki

Kserowanie książkiźródło: ShutterStock

Centrum Cyfrowe Projekt Polska wysłało oficjalny komunikat do studentów: „Możecie kserować i skanować całe książki. Nawet w bibliotekach”.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • _Wroc_(2013-02-11 14:44) Zgłoś naruszenie 00

    Nie rozumiem tytułu artykułu "czy można BĘDZIE kserować...".

    Jest to ewidentne wprowadzanie czytelnika w błąd. Oczywiście JUŻ w skutek obecnej regulacji prawnej możliwe jest kserowanie całych książek w ramach tzw "dozwolonego użytku osobistego" (art. 23 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych), co zresztą wynika z całości artykułu.

    Mieszacie ludziom w głowach.

    Odpowiedz
  • Alfred(2013-02-13 10:36) Zgłoś naruszenie 00

    Chyba nawet wygląda tak, że w cenie papieru/ tonerów/ tuszy do drukarek jest wliczony pewien %, który jest przekazywany na rzecz autorów na wypadek gsdyby przy uzyciu tego papieru skserowano jakas ksiazke... :F

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane