radca prawny infolinia

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu radca prawny infolinia. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące radca prawny infolinia.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Prawnik bez aplikacji nie udzieli bezpłatnej porady

  Prawnik bez aplikacji nie udzieli bezpłatnej porady

  Ministerstwo Sprawiedliwości nie uległo namowom Krajowej Rady Sądownictwa (KRS) ani Ministerstwa Finansów. W nowej wersji projektu dotyczącego udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej osobom ubogim nadal widnieje zapis, że udzielać jej będzie jedynie osobiście adwokat lub radca prawny. W takiej formie dokument wrócił właśnie z konferencji uzgodnieniowej.

  czytaj więcej

 • Organizacje pozarządowe alarmują: Poradnictwo prawne i obywatelskie może przestać istnieć

  Organizacje pozarządowe alarmują: Poradnictwo prawne i obywatelskie może przestać istnieć

  "Środowiska poradnicze zostały postawione w bardzo trudnej sytuacji – ich sprzeciw i oburzenie dotyczy projektu, którego powstania domagały się od co najmniej dziesięciu lat" - podkreślono w tekście opublikowanym na portalu organizacji pozarządowych ngo.pl, prowadzonym przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

  czytaj więcej

 • Nauczą urzędników obsługi klienta

  Nauczą urzędników obsługi klienta

  Cel tegorocznych szkoleń w służbie cywilnej? Poprawić dostęp obywateli do instytucji. Na specjalistyczne kursy np. z zamówień publicznych czy podatków zabraknie pieniędzy

  czytaj więcej

 • O bezpłatnym poradnictwie, czyli pomagajmy z głową

  O bezpłatnym poradnictwie, czyli pomagajmy z głową

  Wiem, że nie można mieć wszystkiego od razu. Ale jeśli ogłoszony projekt ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej wejdzie w życie, zaczniemy źle i ryzykownie. Idziemy dokładnie pod prąd, wbrew światowym trendom i dorobkowi

  czytaj więcej

 • MS: bezpłatna pomoc prawna także dla seniorów, kombatantów i weteranów

  MS: bezpłatna pomoc prawna także dla seniorów, kombatantów i weteranów

  Nowa ustawa zapowiedziana w expose premier Ewy Kopacz jako "Prawo dla każdego" jest jednym z priorytetowych projektów ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka. Zgodnie z zapowiedziami MS projekt ma wkrótce trafić do Sejmu.

  czytaj więcej

 • Grabarczyk: Jestem lobbystą wykluczonych

  Grabarczyk: Jestem lobbystą wykluczonych

  – Punktem wyjścia dla tworzenia ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej nie są ci, co mają ją świadczyć (adwokaci i radcy prawni czy absolwenci studiów prawniczych – przyp. red.), tylko beneficjenci tej ustawy. Jestem lobbystą obywateli, czyli wykluczonych z dostępu do pomocy prawnej – mówił wczoraj Cezary Grabarczyk, minister sprawiedliwości, komentując zmiany w projekcie ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej.

  czytaj więcej

 • Bezpłatna pomoc prawna od 2016 roku: Sejm przyjął ustawę

  Bezpłatna pomoc prawna od 2016 roku: Sejm przyjął ustawę

  Za przyjęciem ustawy głosowało 427 posłów, poseł niezrzeszony Przemysław Wipler był przeciw, zaś Zofia Popiołek (RP) wstrzymała się od głosu. Projekt przewiduje bezpłatną pomoc prawną dla osób niezamożnych, osób młodych do 26. roku życia, seniorów którzy ukończyli 65. rok życia, kombatantów, weteranów, posiadaczy Karty Dużej Rodziny i ofiar klęsk żywiołowych.

  czytaj więcej

 • Prezydent podpisał ustawę: Bezpłatna pomoc prawna od 2016 r.

  Prezydent podpisał ustawę: Bezpłatna pomoc prawna od 2016 r.

  Podpisanie ustawy z 5 sierpnia o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej kończy wieloletnie wysiłki zmierzające do wprowadzenia takich przepisów. Propozycje omawiano od ponad dekady, a złożenie projektu planowało kilku ministrów sprawiedliwości. W styczniu 2013 r. Ministerstwo Sprawiedliwości informowało, że prace "nie będą przez obecny rząd prowadzone, a opieka prawna dla obywateli zwiększy się w związku z pracami deregulacyjnymi i wzrostem liczby prawników".

  czytaj więcej

 • Fiskus sobie poradzi: Rozstrzyganie wątpliwości na korzyść podatnika to fikcja

  Fiskus sobie poradzi: Rozstrzyganie wątpliwości na korzyść podatnika to fikcja

  Czy podatnicy mogą liczyć na to, że po wprowadzeniu zasady rozstrzygania na ich korzyść niedających się usunąć wątpliwości co do treści przepisów ich sytuacja ulegnie radykalnej poprawie? Myślę, że nie, i to z wielu powodów.

  czytaj więcej

 • Darmowa pomoc prawna: Od lutego 2016 r. wszystkie punkty działają

  Darmowa pomoc prawna: Od lutego 2016 r. wszystkie punkty działają

  Z początkiem tego roku w życie weszła ustawa o nieodpłatnej pomocy prawnej dla najuboższych, młodych i seniorów, kombatantów i weteranów, posiadaczy Karty Dużej Rodziny oraz ofiar klęsk. Na jej mocy w 380 powiatach Polski miały powstać 1524 punkty darmowej pomocy prawnej. Przewidziano, że około połowy z nich będą prowadzić organizacje pozarządowe.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne