ile kosztuje porada prawna

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ile kosztuje porada prawna. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ile kosztuje porada prawna.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Organizator konkursu musi informować o kosztach uczestnictwa

  Organizator konkursu musi informować o kosztach uczestnictwa

  Pani Zofia ze zdumieniem odczytała SMS-a o treści: „Subskrypcja serwisu została rozpoczęta. Otrzymasz pięć wiadomości tygodniowo. Opłata za każdy SMS wynosi 3,69 zł z VAT. Aby zakończyć, wyślij SMS o treści – stop na podany numer. Regulamin znajduje się pod takim a takim adresem”. Zgodnie z „instrukcją” próbowała wysłać SMS-a, który zablokowałby „subskrypcję”. Na ekranie telefonu pojawiła się informacja: „To może spowodować obciążenie twojego konta komórkowego”. Wkrótce zaczęły przychodzić wiadomości o treści: „Witaj! Wejdź i baw się dobrze”. Natychmiast skontaktowała się ze swoim operatorem telefonii komórkowej. – Pani coś musiała włączyć, dać dyspozycję – usłyszała. Czytelniczka kategorycznie zażądała wyłączenia subskrypcji. Biuro Obsługi Klienta obiecało anulowanie kosztów przychodzących SMS-ów. – A gdybym nie zareagowała? – pyta pani Zofia. – Albo gdyby odbiorcą dziwnych, płatnych wiadomości była osoba starsza? – zastanawia się czytelniczka i pyta, jak prawo reguluje tego typu sytuacje. Operator nie udzielił jej odpowiedzi na to pytanie

  czytaj więcej

 • Wojny patentowe: By zbić fortunę, trzeba zabezpieczyć prawo autorskie

  Wojny patentowe: By zbić fortunę, trzeba zabezpieczyć prawo autorskie

  Zainicjowanie technologicznej rewolucji to wielka sztuka. Ale jeszcze większą jest tak zabezpieczyć prawa autorskie do wynalazku, by zbić fortunę, nawet jeśli zbuduje go ktoś zupełnie inny.

  czytaj więcej

 • Słodziki dostępne na rynku. Czy są szkodliwe?

  Słodziki dostępne na rynku. Czy są szkodliwe?

  Prowadzę nierówną walkę o wagę – sam ze sobą. Staram się zrzucić kilka kilogramów, ale nie umiem zrezygnować ze słodzenia. Porzuciłem cukier, zastąpiłem go słodzikiem. Mam jednak poważne wątpliwości, czy to nie jest groźne dla zdrowia. Preparatów jest wiele, nie wiem, który wybrać. Czy zamienników cukru w produktach spożywczych można dowolnie używać? Czy będąc na diecie, mogę słodzić kawę słodzikiem i wybierać produkty, w których cukier zastąpiono inną słodką substancją? Jak można sprawdzić, które preparaty są bezpieczne, a które nie – pyta Włodzimierz z Lublina

  czytaj więcej

 • Ubezpieczenie powinno pokryć faktyczne koszty

  Ubezpieczenie powinno pokryć faktyczne koszty

  Pękła rura w moim mieszkaniu, naprawa usterki, osuszanie i wymiana zniszczonego wyposażenia kosztowała około 6 tys. zł. Tymczasem ubezpieczyciel oddał w ramach odszkodowania tylko kilkaset złotych. Czy mogę jakoś wpłynąć na zmianę wyceny – pyta pan Marcin.

  czytaj więcej

 • Kradzież z hotelowego pokoju? Za rzeczy gości odpowiada przedsiębiorca

  Kradzież z hotelowego pokoju? Za rzeczy gości odpowiada przedsiębiorca

  Pani Agnieszka wróciła z długiego weekendu niezadowolona. Straciła aparat fotograficzny. Ktoś jej go najzwyczajniej ukradł. A stało się to w – zdawałoby się – kameralnym i przytulnym hotelu. Po udanej wycieczce odpoczywała na tarasie restauracji, popijając kawę. Wyszła do toalety, a gdy wróciła, aparatu już nie było. Na nic się zdały poszukiwania. Ludzi było wielu, komplet gości. Nie sposób kogoś podejrzewać, a właściciel rozkłada ręce... Gdyby ktoś zabrał aparat z pokoju, to co innego – twierdzi. Recepcjonistka zasłania się wywieszką, że za rzeczy pozostawione bez opieki hotel nie odpowiada. Odpowiedzialności brać nie chce. Czy słusznie? – zastanawia się kobieta. – To prawda, że przy recepcji wywieszono stosowną adnotację, to prawda, że zostawiłam aparat na chwilę. Ale nadal wydaje mi się to nie w porządku – skarży się nasza czytelniczka

  czytaj więcej

 • Bobrowicz: Czego prawnicy mogą się nauczyć od bankowców

  Bobrowicz: Czego prawnicy mogą się nauczyć od bankowców

  Urlopy w pełni, a ja postanowiłem kupić operacyjną kartę kredytową w którymś z banków. Piszę ,,kupić”, bo wiadomo, że darmowych obiadów nie ma. Mianem operacyjnej określam codzienną kartę, która spełnia bardzo określone i specyficzne wymagania: zapewnia powiadomienia SMS o każdej transakcji, umożliwia ustawienie limitów transakcji gotówkowych, bezgotówkowych i MOTOEC (m.in. transakcje internetowe) oraz ma funkcję PayPass. I koniecznie pozwala na dokonywanie mikropłatności, np. zakup biletów kolejowych za pomocą dosłownie kilku kliknięć. Zamierzam też uniknąć podwójnego przewalutowania, bo to prawie 6 proc. opłaty pobieranej przez mój obecny bank za płatności za granicą. No i oczywiście zależy mi na ładnej aplikacji na telefon i tablet.

  czytaj więcej

 • Bezpłatna pomoc prawna dla każdego. Nawet jeśli jest bogaty, ale skończył 65 lat

  Bezpłatna pomoc prawna dla każdego. Nawet jeśli jest bogaty, ale skończył 65 lat

  Darmowe poradnictwo prawne miało przysługiwać tylko najuboższym. Ostatecznie katalog uprawnionych rozdęto jednak do tego stopnia, że nie ma przeszkód, by skorzystali z tego systemu nawet najbogatsi Polacy.

  czytaj więcej

 • Urzędnik też potrafi wpuścić podatnika w maliny

  Urzędnik też potrafi wpuścić podatnika w maliny

  Wciąż mam problem z zeznaniem podatkowym za 2013 rok – opowiada pan Jan. – Nie miałem pewności, czy mogę odliczyć ulgę na wychowanie pełnoletniego, uczącego się dziecka, więc poszedłem zapytać o to w urzędzie skarbowym. Wyjaśniłem, że dochód córki przekroczył co prawda kwotę wolną od podatku, ale w połowie roku wyszła za mąż. Pani w okienku poinformowała mnie, że liczy się dochód do dnia zawarcia małżeństwa – jeśli był niższy niż kwota wolna, to mam prawo skorzystać z odliczenia. Teraz po dwóch latach okazuje się, że urzędniczka nie miała racji. Urząd skarbowy twierdzi, że nie powinienem odliczać ulgi, i żąda, bym dopłacił podatek wraz z odsetkami. Nikogo nie interesuje, że byłem w urzędzie, pytałem i zostałem wprowadzony w błąd – żali się czytelnik, który uważa, że zaległy podatek powinna zapłacić za niego urzędniczka

  czytaj więcej

 • Uchodźcy w Polsce: Więcej wiedzy, mniej strachu. Poznaj fakty!

  Uchodźcy w Polsce: Więcej wiedzy, mniej strachu. Poznaj fakty!

  Kiedy? Ilu? Gdzie? Jak? – specjalny informator pod patronatem Urzędu ds. Cudzoziemców. Wspólna akcja informacyjna polskich mediów ma na celu prezentację faktów, które pomogą Polakom znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania w sprawie uchodźców.

  czytaj więcej

 • NRA: Prawnicy nie są od zbierania statystyk

  NRA: Prawnicy nie są od zbierania statystyk

  Wiek, wykształcenie, miesięczny dochód, liczba członków gospodarstwa domowego, miejsce zamieszkania – takie dane mają podawać klienci nieodpłatnej pomocy prawnej. Przewiduje to projekt rozporządzenia do ustawy powołującej do życia 1 stycznia 2016 r. przedsądowy model pomocy prawnej. W ocenie Naczelnej Rady Adwokackiej to jednak niedopuszczalne.

  czytaj więcej

 • Ile kosztuje miesięczne utrzymanie studenta?

  Ile kosztuje miesięczne utrzymanie studenta?

  1 października rozpocznie się kolejny rok akademicki. Z tej okazji podliczamy, ile kosztuje miesięczne utrzymanie studenta w największych ośrodkach akademickich Polski.

  czytaj więcej

 • Kiedy umowa zlecenie nie jest zleceniem

  Kiedy umowa zlecenie nie jest zleceniem

  Pani Kamila pracuje na podstawie umowy-zlecenia. – Zastanawiam się jednak, czy nie powinnam być zatrudniona na etacie. Co miesiąc podpisuję kolejną umowę na wykonanie takich samych obowiązków. Większość kolegów również pracuje na podstawie umowy-zlecenia. Wolę nie wchodzić na wojenną ścieżkę z pracodawcą, ale zastanawiam się, czy mogę coś z tym zrobić, gdzie sprawdzić, czy mam rację. Bo może jednak umowa-zlecenie jest w tym wypadku odpowiednia? Nie bardzo wiem, czy jest sens się kłócić, bo przecież pracodawca i tak płaci mi składki – pyta czytelniczka.

  czytaj więcej

 • Wolontariat prawniczy: Korzystny dla obydwu stron

  Wolontariat prawniczy: Korzystny dla obydwu stron

  Dla mnie pomaganie innym jest codziennością, a nie czymś, czym należy się jakoś szczególnie chwalić. Ktoś kiedyś mi pomógł, dał szansę, i ja w ten sposób teraz podaję to dalej - tłumaczy Ewa Miszczyk-Wróbel radca prawny, prowadzi kancelarię specjalizującą się w obsłudze podmiotów gospodarczych.

  czytaj więcej

 • Trzeba płacić VAT za egzekucję długów

  Trzeba płacić VAT za egzekucję długów

  Do końca września komornik odzyskał część moich pieniędzy, pozostała należność ma być spłacona przez dłużnika w przyszłym miesiącu. Czy całość wynagrodzenia urzędnika zostanie objęta podatkiem VAT i czy zwiększy to moje koszty – pyta Piotr z Warszawy.

  czytaj więcej

 • Potrzebny będzie większy wkład własny, aby dostać kredyt

  Potrzebny będzie większy wkład własny, aby dostać kredyt

  W pierwszej połowie 2016 r. zamierzałem zaciągnąć kredyt na budowę domu. Uzbierałem około 12 proc. kosztów budowy, co miało stanowić wkład własny ponad obowiązkowe 10 proc. Niestety, obawiam się, że kredytu nie dostanę, bo od przyszłego roku wkład własny musi wynosić co najmniej 15 proc. Czy to prawda i czy da się jakoś ominąć ten wymóg – pyta czytelnik

  czytaj więcej

 • Mamy obowiązek udzielania pomocy ofiarom wypadków

  Mamy obowiązek udzielania pomocy ofiarom wypadków

  Niedawne zamachy w Paryżu skłoniły mnie do zastanowienia, jak się zachować, gdy staniemy się przypadkowymi świadkami, albo – nie daj Boże – weźmiemy udział jako pokrzywdzeni w jakimś niebezpiecznym zdarzeniu, wypadku masowym. Refleksja naszła mnie w związku z odległymi zamachami, ale przecież coś takiego może się stać i u nas. Poza tym zdarzają się jeszcze powodzie, pożary, katastrofy budowlane – każdy z nas powinien być przygotowany na taką okoliczność. Jak się do tego zabrać – zastanawia się czytelniczka.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne