dobry prawnik wrocław

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu dobry prawnik wrocław. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące dobry prawnik wrocław.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Komorowski i Wulff na uroczystości 200-lecia Uniwersytetu Wrocławskiego

  Komorowski i Wulff na uroczystości 200-lecia Uniwersytetu Wrocławskiego

  O duchowej jedności Europy i współpracy międzynarodowej w dziedzinie edukacji i nauki - mówili prezydenci Polski i Niemiec Bronisław Komorowski i Christian Wulff podczas wtorkowych uroczystości jubileuszowych 200-lecia Uniwersytetu Wrocławskiego.

  czytaj więcej

 • Sprawa wrocławskich krasnali: Odpowiedzialność nie powinna być oderwana od winy

  Sprawa wrocławskich krasnali: Odpowiedzialność nie powinna być oderwana od winy

  Sąd Najwyższy rozpoznawał niedawno sprawę wrocławskich krasnali. Przyznał rację sądowi apelacyjnemu, który w 2014 roku uznał, że Wrocław nie miał prawa promować się, używając podobizny krasnala Pomarańczowej Alternatywy (sygn. akt V CSK 599/14).  Na nasze pytania odpowiada Włodzimierz Głowacki radca prawny z Kancelarii Głowacki i Wspólnicy, pełnomocnik Allegro

  czytaj więcej

 • Gminy nie rezygnują z opłat za powietrze, nawet brudne

  Gminy nie rezygnują z opłat za powietrze, nawet brudne

  Bezskuteczna okazuje się walka lokalnych działaczy z bezprawnymi opłatami miejscowymi. Część gmin nie zamierza z nich rezygnować

  czytaj więcej

 • Gminy porządkują ukryte reklamy, ale pomniki i kostka brukowa to problem

  Gminy porządkują ukryte reklamy, ale pomniki i kostka brukowa to problem

  PROBLEM: Ustawa krajobrazowa (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 774 ze zm.) uderzając w niechciane reklamy w miastach, przysporzyła włodarzom sporo rozterek. W obecnym stanie prawnym bowiem trudno jednoznacznie stwierdzić, jak należy np. traktować dane fundatora pomnika, które są na nim umieszczone. A co z kostką brukową z napisem firmy? Czy jest to tylko niewinna informacja o inwestorze, czy już powinna być traktowana jak reklama? A jeśli tak, to czy musi być na nią wydane pozwolenie i czy powinna być regulowana w specjalnej uchwale? A może trzeba za nią płacić, gdy jest umieszczona w pasie drogowym? Postanowiliśmy sprawdzić, jak poszczególne jednostki samorządowe radzą sobie z tego typu problemami. Pytania w sprawie reklam umieszczanych na elementach architektonicznych zadaliśmy także prawnikom. I choć ich opinie się różnią co do zasadności podejmowania uchwał w tym zakresie, to zgodnie twierdzą, że to, które z regulacji stosuje się w konkretnym przypadku i kiedy jest mowa o reklamie, uzależnione jest od faktycznych okoliczności w danej sprawie. Taki wniosek płynie też z lektury pionierskiej „uchwały pomnikowej” miasta Wrocławia.

  czytaj więcej

 • Wrocław: Zarząd województwa odwołał Cezarego Morawskiego, ale wojewoda wstrzymał uchwałę

  Wrocław: Zarząd województwa odwołał Cezarego Morawskiego, ale wojewoda wstrzymał uchwałę

  Zarząd woj. dolnośląskiego odwołał Cezarego Morawskiego z funkcji szefa Teatru Polskiego we Wrocławiu. Uchwałę w tej sprawie wstrzymał jednak wojewoda dolnośląski. Urząd marszałkowski twierdzi, że odwołanie "odbyło się skutecznie". Urząd wojewódzki podkreśla, że Morawski nadal pełni funkcję dyrektora Teatru.

  czytaj więcej

 • Tejchman: Jak zaufać państwu

  Tejchman: Jak zaufać państwu

  Silne, scentralizowane, hierarchicznie zorganizowane, sprawne państwo. Tylko ono w niespokojnych czasach, w jakich znalazł się świat, da nam bezpieczeństwo. Ochroni nas przed bandytami, ulicznymi pijaczkami, terrorystami i chuliganami. Ochroni nasze dzieci przed pedofilami i porywaczami, a nasze komputery przed hakerami. Pytanie tylko, kto ochroni nas przed nim samym?

  czytaj więcej

 • Sądownictwo: Czy istnieją niezawiśli konformiści?

  Sądownictwo: Czy istnieją niezawiśli konformiści?

  Przychodzi taki moment w życiu sędziego, kiedy konformizm polegający na nieregowaniu na zawirowania społeczne i polityczne nie da się już pogodzić z postawą niezawisłości.

  czytaj więcej

 • Polscy syndykaliści. Anarchiści czy ostatnia deska ratunku dla pracowników najemnych?

  Polscy syndykaliści. Anarchiści czy ostatnia deska ratunku dla pracowników najemnych?

  Jedni widzą w nich anarchistów, inni ostatnią deskę ratunku. Oni sami o sobie mówią, że pomagają wszystkim, którzy pomocy potrzebują. Pod warunkiem, że są pracownikami najemnymi.

  czytaj więcej

 • W autobusie za bilet zapłacimy tylko kartą zbliżeniową. I to zgodnie z prawem

  W autobusie za bilet zapłacimy tylko kartą zbliżeniową. I to zgodnie z prawem

  Takie biletomaty od marca trafią do wrocławskich autobusów miejskich. Czy nowy system dyskryminuje część pasażerów?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne