Rynek pracy

23 kwietnia 2018 r.

W Polsce prawo do pomocy w poszukiwaniu pracy jest wpisane w konstytucji na równi z prawem do opieki zdrowotnej i edukacji.

Smyk i Wajsman o rekrutacji pracowników w Polsce: Zgłaszać czy nie zgłaszać – oto pytanie23 kwietnia 2018 r.

W dzisiejszych czasach znalezienie pracownika wydaje się dziecinnie proste. Przepływ informacji o wakatach między pracodawcami a potencjalnymi pracownikami zapewnia niezliczona liczba nowoczesnych kanałów, spośród których na pierwszy plan wysuwają się internetowe portale z ofertami pracy. Tylko że te wszystkie technologiczne cuda stanowią dziś w wielu krajach margines pośrednictwa – większość ludzi wciąż znajduje pracę metodami tradycyjnymi, podobnie zapełniana jest większość wakatów. Dlatego nadal istotna jest rola państwa w łączeniu pracodawców z pracownikami.

10 kwietnia 2018 r.

Większość Ukraińców chce ponownie przyjechać do Polski w celach zarobkowych

Większość Ukraińców myśli o powrocie do Polski10 kwietnia 2018 r.

Aż 62% Ukraińców chce ponownie przyjechać do Polski w celach zarobkowych, wynika z raportu Personnel Service "Barometr Imigracji Zarobkowej - I półrocze 2018". Dla pracowników z Ukrainy najważniejszym powodem przyjazdu do Polski jest bliskość geograficzna, która pozwala na częste odwiedziny rodziny (54% wskazań)