Rynek pracy

15 września 2018 r.

Agencja – jest administratorem danych osobowych kandydatów do pracy.

Jak stosować RODO w agencjach zatrudnienia 15 września 2018 r.

Unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych obowiązuje już od 25 maja 2018 r., jednak wciąż wiele jest pytań co do jego stosowania w praktyce. Szczególnie dużo wątpliwości dotyczy usług świadczonych przez agencje zatrudnienia – a zwłaszcza pracy tymczasowej. W tym przypadku dane osobowe przepływają bowiem pomiędzy trzema podmiotami – agencją, pracodawcą użytkownikiem i pracownikiem tymczasowym.

6 września 2018 r.

Pracownicy skarżą się, że obecne reguły działają na ich niekorzyść.

Pracownicy Castoramy żądają nie tylko podwyżek6 września 2018 r.

Szykuje się spór zbiorowy w kolejnej ogólnopolskiej sieci handlowej. – Wczoraj podczas spotkania z zarządem sieci złożyliśmy pismo z naszymi żądaniami. Daliśmy czas na ich spełnienie do 12 września. Potem rozpocznie się spór zbiorowy z pracodawcą – informuje Wojciech Kasprzyk, przewodniczący Solidarności w Castoramie. Pracownicy walczą o zmiany od kwietnia. Bezskutecznie, dlatego zdecydowali się na ostateczny krok.

29 sierpnia 2018 r.

Najbardziej gotowe do podnoszenia płac są firmy zatrudniające ponad 250 pracowników

Ponad 15 procent firm planuje podwyżki wynagrodzeń w najbliższym kwartale29 sierpnia 2018 r.

Obecnie 15,6 procent firm planuje podwyżki w nadchodzącym kwartale, co oznacza wzrost o 4,3 pkt proc. w ujęciu rocznym, wynika z dziesiątej edycji badania "Barometru Rynku Pracy" przygotowanego przez Work Service. W analogicznym okresie 2016 roku 9,4 procent firm planowało podwyżki płac, natomiast w 2015 roku o tej porze - 5,2 procent pracodawców.