Rynek pracy

23 lutego 2017 r.

Ukraińcy potrzebni nie tylko do prac sezonowych. Chcemy ich na stałe23 lutego 2017 r.

Liczba składanych w urzędach pracy oświadczeń o zamiarze zatrudnienia pracowników z Ukrainy, Białorusi, Rosji, Mołdawii, Gruzji i Armenii była w pierwszym półroczu 2016 r. podobna, jak w drugim – wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. A to oznacza, że nastąpiła zdecydowana zmiana w zapotrzebowaniu na pracę cudzoziemców.

19 lutego 2017 r.

Utrata zatrudnienia to niewątpliwie jedno z najbardziej stresujących wydarzeń jakie mogą w naszym życiu nastąpić.

Straciłem pracę - co robić? Wskazówki ekspertów19 lutego 2017 r.

Utrata zatrudnienia to niewątpliwie jedno z najbardziej stresujących wydarzeń jakie mogą w naszym życiu nastąpić. Niestety współczesny rynek pracy sprawia, że wiele osób ten problem dotyczy lub będzie dotyczył. Oto kilka wskazówek, które pozwolą odnaleźć się w tej niełatwej sytuacji.

16 lutego 2017 r.

Jednym z nowych działań są bezpłatne szkolenia dla pracodawców, którzy zatrudniają osoby niepełnosprawne, oraz przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą, którzy mają trudności w obsłudze systemu dofinansowań i refundacji

Więcej wsparcia w oddziałach PFRON16 lutego 2017 r.

Od początku tego roku regionalne jednostki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) zmieniają swój sposób działania. Stają się miejscem bezpośredniej pomocy dla osób z dysfunkcjami zdrowotnymi, pracodawców oraz organizacji pozarządowych.

16 lutego 2017 r.

Firmy muszą pamiętać, że pracownik to inwestycja, a nie koszt.

Millenialsi tupnęli nogą i zmienili rynek pracy. Albo pracodawcy podniosą pensje, albo młode pokolenie wyjedzie z kraju16 lutego 2017 r.

- Polski rynek pracy przez wiele był rajem dla pracodawców. Kiedy kilka lat temu doradzałam firmom, żeby zaczęły budować swoją markę jako pracodawcy (co trwa nawet kilka lat), zbywano mnie, często słyszałam, że taka strategia nie jest potrzebna, a wręcz niech pracownicy cieszą się, że mają pracę. Tymczasem największe światowe firmy odniosły swoje sukcesy właśnie dzięki pracownikom, dzięki spójnej strategii marki pracodawcy - mówi Justyna Piesiewicz Head of HR & Employer Branding Practice, President of the Board IACL Polska.

15 lutego 2017 r.

Pomimo bardzo dużej popularności – Niemcy, Wielka Brytania i Francja – nie zdobyły największej liczby głosów we wszystkich kategoriach objętych badaniem

Europejscy pracownicy coraz chętniej wyjeżdżają za granicę. Znamy najpopularniejsze kierunki15 lutego 2017 r.

• 74% europejskich pracowników jest gotowych rozważyć możliwość pracy za granicą;• W czołówce krajów preferowanych przez pracowników znajdują się Niemcy, Wielka Brytania i Francja;• Aż 14 z 20 wskazanych lokalizacji to kraje Europy Zachodniej i Północnej;• Aż 86% polskich pracowników deklaruje chęć podjęcia pracy za granicą;• Polscy pracownicy najchętniej podejmą pracę w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Norwegii;

13 lutego 2017 r.

W szarej strefie przemoc, handel ludźmi, dyskryminacja są na porządku dziennym - mówi Kariagin.

Kariagin: Potokiem Ukraińców trzeba sterować13 lutego 2017 r.

Ludzie podróżują po świecie za pracą. I musi być ktoś, kto zainterweniuje – niezależnie od tego, czy to Ukrainiec w Polsce znalazł się w kłopotach, czy Polak w Irlandii ma problem, by doprosić się należnej mu pensji - mówi w wywiadzie dla DGP prof. Jurij Kariagin, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ukraińskich w Polsce, prezes Stowarzyszenia Polska–Ukraina, pracownik naukowy Uniwersytetu Kijowskiego.

Prawo na co dzień

Reklama