Rynek pracy

5 grudnia 2016 r.

Rodzice, w szczególności uczniów szkół zawodowych nie przywiązują uwagi do kwestii doradztwa zawodowego.

System edukacji i rynek pracy w Polsce nie mają ze sobą wiele wspólnego5 grudnia 2016 r.

Realizując III edycję programu „Start do Kariery”, portal Gumtree.pl sprawdził, czy polskie szkoły ponadgimnazjalne przygotowują młodzież do wejścia na rynek pracy. Rozmawiając z uczniami z prawie 100 szkół z całego kraju i konsultując się z ponad 50 firmami i instytucjami, analitycy Gumtree.pl potwierdzili, że sfera edukacji i rynek pracy są od siebie niebezpiecznie daleko.

26 listopada 2016 r.

W ramach polityki work-life balance 39% firm oferuje swoim pracownikom specjalne programy dla rodziców.

Pracownik jest rodzicem, czyli korzyści z polityki work-life balance w polskich firmach26 listopada 2016 r.

Okres przedświąteczny sprzyja refleksjom nad tym, w jaki sposób pracodawcy wspierają rodziny pracowników. Pośród praktyk biznesowych kojarzonych z tym tematem pojawia się polityka work-life balance oferująca między innymi elastyczne godziny pracy, prace zdalną czy specjalne eventy rodzinne i dni integracyjne. Jak wynika z badania „Work-life balance. Niewykorzystany potencjał” przeprowadzonego przez ekspertów Employer Brandingu z firmy doradczej HRK blisko połowa firm deklarujących posiadanie programów wspierających równowagę pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym oferuje swoim pracownikom różne formy wsparcia dla rodzin.

24 listopada 2016 r.

Zdaniem TSUE jednostka, która kieruje do zakładów opiekuńczych i leczniczych personel pielęgniarski w zamian za rekompensatę finansową pokrywającą koszty osobowe, prowadzi działalność gospodarczą.

Pracownik tymczasowy nie tylko z agencji24 listopada 2016 r.

Członek wspólnoty lub stowarzyszenia, który został skierowany przez nie do wykonywania zadań w danej firmie (za wynagrodzeniem) jest pracownikiem w rozumieniu dyrektywy o pracy tymczasowej, o ile krajowe przepisy chronią jego zatrudnienie. Tak wynika z wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE z 17 listopada 2016 r.

23 listopada 2016 r.

W Polsce jest praca dla ponad miliona Ukraińców23 listopada 2016 r.

W pierwszych ośmiu miesiącach tego roku polscy pracodawcy chcieli zatrudnić na podstawie oświadczeń składanych w urzędach pracy aż 827 tys. Ukraińców – wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. To o 65 tys. więcej niż w całym 2015 r. Można więc oczekiwać, że w całym bieżącym roku liczba ofert pracy skierowanych do sąsiadów zza wschodniej granicy wyniesie co najmniej 1,1 mln – przyjmując nawet, że w kolejnych miesiącach propozycji zatrudnienia będzie dla nich nie więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

18 listopada 2016 r.

Według badań IDC przeprowadzonych w 2016 roku, ponad trzy czwarte dużych firm w Europie oferuje swoim pracownikom możliwość telepracy, czyli pracy w domu za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.

Praca zdalna: Podpowiadamy, jak osiągnąć jak najlepsze wyniki18 listopada 2016 r.

Jeszcze kilka lat temu praca zdalna dotyczyła przede wszystkim freelancerów i osób samozatrudniających się. Dzisiaj, kiedy na rynek wkraczają coraz młodsze pokolenia, ten system pracy zyskuje na popularności także wśród polskich przedsiębiorstw i ich pracowników. Podpowiadamy, jak pracować zdalnie, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki.

Prawo na co dzień

Reklama