Rynek pracy

24 lipca 2016 r.

O ile w wielkich korporacjach wykształcenie jest istotne z uwagi na konieczność wypełniania określonych procedur i wymogów, w mniejszych firmach stawia się raczej na realne kwalifikacje, w tym umiejętność radzenia sobie z problemami.

Jak dostać pracę w IT24 lipca 2016 r.

Rynek pracy IT jest bardzo chłonny, a specjaliści rozchwytywani. To nie znaczy, że firmy zatrudniają wszystkich kandydatów „jak leci” – rozmowa o pracę w IT też wymaga przygotowania. Eksperci ze szkoły programowania Coders Lab radzą, jak to zrobić najlepiej.

23 lipca 2016 r.

Po pierwsze – zaistniej w sieci


Internet to największy sprzymierzeniec, ale też i wróg każdej osoby poszukującej zatrudnienia. Pamiętaj, że zarówno dla ciebie, jak i dla rekrutera sieć stanowi bardzo ważne źródło wszelkich informacji – w jego przypadku na twój temat. Zanim więc zaczniesz wysyłać CV zastanów się, co przyszły pracodawca może znaleźć wpisując twoje nazwisko do wyszukiwarki. – Jeszcze kilka lat temu panowało przeświadczenie, że aby zadbać o swój wizerunek w sieci, wystarczy uporządkować treści na swój temat, pozbyć się prywatnych kompromitujących zdjęć czy zablokować profile w mediach społecznościowych tak, aby posty były widoczne tylko dla znajomych. Dziś jednak jeśli chcemy, aby to rekruter nas zauważył, powinniśmy zamiast zupełnie wyciszyć komunikację, postawić na zaprezentowanie się z jak najlepszej strony i budować w ten sposób pozycję eksperta w danej branży. Systematycznie aktualizowane i uzupełniane konto na LinkedIn czy otwarty profil na Facebooku, który traktujemy nie jako prywatny kanał, ale zawodową wizytówkę to świadomie zabiegi coraz częściej podejmowane przez kandydatów – mówi Agnieszka Szczypińska z Agencji Pracy GP People.– Niektórzy z nich idą jeszcze o krok dalej i zakładają dodatkowo autorskie blogi, grupy dyskusyjne czy fora, na których dzielą się swoją wiedzą i tym samym pokazują, jak dobrze znają się na danym temacie. Takie działania to doskonałe posunięcie – dodaje.

4 sposoby na to, aby praca sama do ciebie przyszła 23 lipca 2016 r.

To nieprawda, że aby znaleźć pracę musisz całymi dniami wysyłać CV, chodzić po siedzibach firm czy nieustannie przeglądać ogłoszenia. Jeśli poszukujesz właśnie nowego etatu, ale nie masz czasu, aby poświęcić się temu w 100 procentach, zaplanuj swoje działania tak, aby to pracodawcy pukali do twoich drzwi, a nie odwrotnie. Jak to zrobić?

20 lipca 2016 r.

Coraz więcej pracodawców chce sama wykształcić swoje kadry.

Walka o pracownika zaczyna się coraz szybciej. Firmy inwestują w stażystów20 lipca 2016 r.

Brak wyzwań i słabe warunki w zamian za wpis do CV – to stereotypowy obraz staży. Rosnąca rekrutacja np. lingwistów czy informatyków zmusiła jednak pracodawców do zainwestowania w staże kształcące przyszłe kadry, a nie doraźną pomoc. Studenci tego oczekują - według PwC i PSZK na staże przyciąga prestiż i szansa na stałe zatrudnienie (po 38 proc. badanych). Tylko 5 proc. studentów chce pracować bez wynagrodzenia. Młodzi podkreślają, że ich atutami są wielozadaniowość i gotowość na wyzwania. Widzą to pracodawcy – i starają się te cechy wykorzystywać w praktyce.

18 lipca 2016 r.

 Nowe przepisy z pewnymi wyjątkami mają wejść w życie trzy miesiące od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Jakie zmiany w zatrudnianiu pracowników tymczasowych18 lipca 2016 r.

Podniesienie standardów pracy tymczasowej, warunków zatrudnienia takich pracowników i zwiększenie bezpieczeństwa prawnego pracodawców korzystających z usług agencji. Taki jest cel projektu nowelizacji ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych, który został przygotowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Przewiduje on lepszą ochronę pracownic w ciąży, których umowa przedłużałaby się do dnia porodu.

16 lipca 2016 r.

Choć branża ma przed sobą ogromny potencjał rozwoju, równocześnie boryka się z kłopotami kadrowymi.

Firmy budowlane mają problemy rekrutacyjne. Czy będzie problem ze zrobieniem remontu?16 lipca 2016 r.

Lato to szczyt sezonu budowlanego, który w połączeniu z nową perspektywą unijną oznacza wzmożony popyt na pracowników. Z tymi jest jednak kłopot. Z najnowszych badań Work Service wynika, że 69 proc. firm budowlanych ma problemy ze znalezieniem odpowiednich kadr niższego szczebla. A sytuacja może być jeszcze trudniejsza, bo aż 45,1 proc. niewykwalifikowanych pracowników wykazuje silną lub bardzo silną wolę do podjęcia zatrudnienia poza granicami Polski. Co więcej, poszukiwania specjalistów najczęściej przeciągają się w czasie i zwykle trwają od 4 do 6 tygodni.

Prawo na co dzień

reklama