Rekrutacja

6 sierpnia 2017 r.

Praca w jednej firmie przez 2 lata lub więcej – 94% rekruterów zgadza się, że dzięki temu CV się wyróżnia

Profesjonalne CV: Co to oznacza dla rekrutera, a co dla kandydata?6 sierpnia 2017 r.

– Polska to największa gospodarka w Europie Środkowej, która nieustannie się rozwija. Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie stopa bezrobocia sukcesywnie spada – wg najnowszych danych GUS wynosi obecnie 7,1%. To zatem idealny czas na przygotowanie CV i poszukanie nowego miejsca zatrudnienia. Na pytanie, jak powinno ono wyglądać odpowiada firma rekrutacyjna Michale Page po przebadaniu opinii zarówno rekruterów, jak i kandydatów z 12 europejskich krajów – m.in. Niemiec, Włoch, Francji, Polski, Hiszpanii, Szwecji czy Turcji.

11 marca 2017 r.

Rozmowa kwalifikacyjna nie może być jedynie czasem, w którym będzie on odpowiadał na pytania rekrutera.

Rekruter też musi się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej. Jak to zrobić?11 marca 2017 r.

Po tygodniach poszukiwań, przeczytaniu setek CV, przyszedł czas na spotkania face to face z kandydatami. Jeden z nich wydaje się idealny. Oczekujesz, że właśnie ten kandydat zabłyśnie i będzie starał się o pracę, ale… być może to osoba, która ma w zwyczaju chodzić na rozmowy, by jedynie sondować rynek pracy. Taką osobę nie tylko będzie trudno przekonać do zmiany, ale łatwo zniechęcić. Jak powinna wyglądać rozmowa kwalifikacyjna w takiej sytuacji?

10 listopada 2016 r.

W większości przypadków można mieć wątpliwości co do ich legalności.

Rekrutacje ukryte: GIODO na tak, eksperci na nie. A co zmieni unijne rozporządzenie?10 listopada 2016 r.

Czy tak niewinna sprawa, jak rekrutacja, może być zagrożeniem dla osób biorących w niej udział? Okazuje się, że jak najbardziej. Zarówno generalny inspektor ochrony danych osobowych, jak i eksperci przestrzegają przed lekkomyślnym udostępnianiem informacji o sobie – zwłaszcza gdy chodzi o rekrutacje ukryte, czyli takie, w których tożsamość pracodawcy poszukującego pracownika nie jest znana (a przynajmniej nie od początku). Mogą one bowiem służyć do wyłudzania danych, a te w konsekwencji mogą być użyte do zaciągania zobowiązań bez wiedzy osoby, do której należą, czy nawet popełnienia przestępstwa.

15 października 2016 r.

Pracownicy posługujący się językiem niemieckim mogą liczyć na dobre zarobki, często także tzw. bonusy językowe do wynagrodzenia (zazwyczaj 800-1000 zł podwyżki), szkolenia i pracę w międzynarodowych projektach.

Germaniści pilnie potrzebni. Ponad 5 000 złotych średniej pensji w Polsce15 października 2016 r.

Zgodnie ze statystykami, Polska to eldorado dla projektów wymagających znajomości języka niemieckiego. Według ostatniego raportu Instytutu Goethego w Polsce języka niemieckiego uczy się aż 2,3 mln osób – najwięcej poza krajami niemieckojęzycznymi. Jednak aż 94% tej grupy to uczniowie. Jak podaje Randstad, bardzo dobrą znajomość niemieckiego deklaruje już tylko 5% Polaków. Tymczasem do Polski spływa coraz więcej ciekawych projektów z wykorzystaniem tego języka. W 2015 r. bilateralne obroty handlowe między naszym krajem, a zachodnim sąsiadem sięgnęły rekordowych 88,5 mld euro. Dobry czas dla inwestujących w naukę niemieckiego trwa w najlepsze, a mediana ich miesięcznych zarobków sięga 5 400 złotych.

Reklama