Rekrutacja

10 maja 2018 r.

Zasadniczo rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej RODO) łagodzi i eliminuje wiele dotychczasowych rygorów dotyczących dokumentacji związanej z przetwarzaniem danych osobowych.

RODO: Jak sporządzić zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach rekrutacyjnych10 maja 2018 r.

Od 25 maja 2018 r. zgoda kandydata do pracy na przetwarzanie danych osobowych musi być dobrowolna, konkretna, świadoma i jednoznaczna. Takie warunki stawia unijne rozporządzenie RODO, które tego dnia wejdzie w życie. Najbezpieczniej dla pracodawcy będzie, gdy zgoda na przetwarzanie danych osobowych kandydata do pracy zostanie wyrażona na piśmie, elektronicznie lub w formie dokumentowej.

5 listopada 2017 r.

Portale profesjonalne dają możliwość szybszego i łatwiejszego rozwijania sieci kontaktów niemalże w każdej branży

Papierowe CV odchodzi do lamusa. Jak powinno wyglądać poszukiwanie pracy w erze cyfrowej?5 listopada 2017 r.

W Polsce z Internetu aktywnie korzysta już 25,71 mln osób. W sieci spędzamy codziennie średnio 4,4 godziny. Kolejne 1,3 godziny – poświęcamy na przeglądanie stron na urządzeniach mobilnych . Digital zdominował wiele obszarów naszego życia – także proces rekrutacji, który w dużej mierze przeniósł się do wirtualnego świata. Posiadamy interaktywne narzędzia do tworzenia CV, korzystamy z platform takich jak LinkedIn, a rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzamy na Skype. Mimo tych ułatwień, kandydaci mają coraz większe trudności ze zwróceniem uwagi rekrutera lub potencjalnego pracodawcy. Jak wyróżnić się spośród innych kandydatów? Dlaczego profesjonalny wizerunek w Social Mediach jest ważny?

27 października 2017 r.

Poza tym, co znajdziemy w ogłoszeniu, warto też zwrócić uwagę na pewne podstawy, które są tak oczywiste.. że czasami o nich zapominamy, a dotyczą wszystkich kandydatów, bez względu na branżę.

Szukasz pracy? Zobacz 5 cech kandydata idealnego27 października 2017 r.

Walka na rynku pracy staje się coraz bardziej wyrównana. Już nie tylko pracownik walczy o uwagę rekrutera. Nie sposób nie zauważyć, że już na poziomie ogłoszeń pracodawcy też rywalizują o pracowników. Coraz więcej ogłoszeń rozpoczyna się od wypunktowania tego, co firma ma do zaoferowania pracownikom, a dopiero kolejne elementy mówią o wymaganiach. Nie zależnie od tego czy to pracodawca walczy o specjalistę czy pracownicy biją się o wakat, rekruterzy mają obraz kandydata idealnego – różny, w zależności od branży.

8 października 2017 r.

Decydując się na kreatywne przedstawienie swojej osoby, warto pamiętać, że musi ono do nas pasować.

7 kreatywnych sposobów, które pozwolą pracodawcy cię dostrzec8 października 2017 r.

John D. Rockefeller, najbogatszy człowiek w historii, pierwszej pracy szukał jako szesnastolatek, w 1855 roku. Wychodził o 8 rano z domu i chodził od pracodawcy do pracodawcy. Po sześciu tygodniach dostał pierwszą pracę na stanowisku pomocnika księgowego. Rockefeller uważał, że odwaga i konsekwencja mogą zaprowadzić go na szczyt. Dziś nazwalibyśmy to kreatywnością.

24 września 2017 r.

Jak pokazuje doświadczenie Hays, pracodawcy z licznych branż od kandydatów oprócz umiejętności twardych w równym stopniu oczekują rozwiniętych kompetencji miękkich, które pozwolą na szybką reakcję w obliczu nieustannych transformacji.

6 kompetencji miękkich niezbędnych do znalezienia pracy24 września 2017 r.

Jak pokazują międzynarodowe badania oraz obserwacje rynku pracy, uniwersalne kompetencje miękkie, przydatne w każdej specjalizacji i branży, są szeroko poszukiwane wśród kandydatów do pracy. Co więcej, znaczenie umiejętności społecznych i psychofizycznych na rynku pracy stale rośnie, a w roku 2030 nawet dwie trzecie zawodów będzie wymagało wysoko rozwiniętych kompetencji miękkich. Ekspert Hays wskazuje, w rozwój których obszarów kompetencyjnych warto inwestować.

6 sierpnia 2017 r.

Praca w jednej firmie przez 2 lata lub więcej – 94% rekruterów zgadza się, że dzięki temu CV się wyróżnia

Profesjonalne CV: Co to oznacza dla rekrutera, a co dla kandydata?6 sierpnia 2017 r.

– Polska to największa gospodarka w Europie Środkowej, która nieustannie się rozwija. Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie stopa bezrobocia sukcesywnie spada – wg najnowszych danych GUS wynosi obecnie 7,1%. To zatem idealny czas na przygotowanie CV i poszukanie nowego miejsca zatrudnienia. Na pytanie, jak powinno ono wyglądać odpowiada firma rekrutacyjna Michale Page po przebadaniu opinii zarówno rekruterów, jak i kandydatów z 12 europejskich krajów – m.in. Niemiec, Włoch, Francji, Polski, Hiszpanii, Szwecji czy Turcji.