Prawo pracy

21 października 2014 r.

Czy przepisy o czasie pracy będą dobrze chronić zasadę przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy?

Czy zniknie pięciodniowy tydzień pracy21 października 2014 r.

Czy poselski projekt nowelizacji kodeksu, który przewiduje zmianę zasad rekompensowania pracy w dzień wolny z tytułu przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy, grozi tym, że będziemy musieli przychodzić do firmy przez sześć dni?

20 października 2014 r.

Sejm zajmie się w tym tygodniu ozusowaniem umów zleceń20 października 2014 r.

Dotychczas projektem zajmowała się Komisja Polityki Społecznej i Rodziny. „Nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych ma spowodować ozusowanie umów zleceń. Chodzi o to, aby osoby, które pracują na takich umowach budowały kapitał na przyszłe emerytury” - mówiła PAP sprawozdawca komisji Izabela Mrzygłocka (PO). Podkreśliła, że proponowane zmiany mają na celu wyeliminowanie patologii panującej obecnie na naszym rynku pracy.

16 października 2014 r.

Jak prawidłowo wypełnić świadectwo pracy

Jak prawidłowo wypełnić świadectwo pracy16 października 2014 r.

Pracownik miał od 2 czerwca po 182 dniach zwolnienia lekarskiego kolejne na opiekę nad chorym ojcem. W trakcie tego zwolnienia otrzymał z ZUS decyzję o przyznaniu świadczenia rehabilitacyjnego od 1 czerwca. Decyzja wpłynęła do zakładu w lipcu. Jak mam wpisać te okresy w świadectwie pracy (wydawanym z powodu rozwiązania umowy w trybie art. 53 par. 1 pkt 1 ust. 1b k.p.), skoro się pokrywają?