statystyki

Każdy bezrobotny dostanie w urzędzie pracy własny profil

autor: Renata Majek29.03.2016, 09:44; Aktualizacja: 29.03.2016, 10:05
bezrobotny

Oddalenie od rynku pracy to czynniki utrudniające poszukiwanie zatrudnienia. źródło: ShutterStock

Od kilku miesięcy jestem zarejestrowana w urzędzie pracy. Podczas ostatniej wizyty zostałam poinformowana o przeniesieniu mnie do innej grupy profilowej – drugiej. Nie rozumiem, co to znaczy i co kryje się za tym ruchem – pisze pani Anna.

reklama


reklama


Po zarejestrowaniu się w urzędzie pracy i uzyskaniu statusu bezrobotnego ustalany jest jeden z trzech profili przyszłej pomocy. Służy do tego ankieta składająca się z 24 pytań. Podstawą przydziału do określonego profilu jest „oddalenie od rynku pracy i gotowość do wejścia lub powrotu na ten rynek ”.


Pozostało jeszcze 85% treści

PROMOCJA
Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc już od 33,00 złZamów abonament

Przeczytaj artykuł
Koszt SMS-a 2,46 złZapłać sms-emMasz już kod?
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

reklama

  • bezrobotny(2016-03-29 11:59) Odpowiedz 110

    Lepiej byłoby aby każdy bezrobotnyw urzędach pracy - tak jak w krajach zachodnich- dostał prace !

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • nina(2016-03-29 19:14) Odpowiedz 90

    prace a nie profil bo to urząd pracy nie profilowania

  • Vox61(2016-03-30 10:10) Odpowiedz 80

    Pani Ani proponuję stronę Fundacji Panoptykon , hasło" profilowanie" i dużo informacji na ten temat , łącznie z utajnionymi pytaniami . Dwa lata temu zostałem w kwadrans sprofilowany do III profilu i od tamtej pory należę do osób nie rokujących powrotu na rynek pracy.Mam 63 lata więc trochę to rozumiem ale z drugiej strony dlaczego nie zostanę przeniesiony na wcześniejszą , choćby częściową emeryturę ( 4200 zł wg. ZUS ) tylko siódmy rok jestem osobą bezrobotną . Dożywotnio ?

  • ela(2016-03-31 09:19) Odpowiedz 80

    To idiotyczne profilowanie nic nie daje. W UP tylko profilują a nie pomagają w zdobyciu pracy. Jeżeli sam nie znajdziesz sobie pracy to w UP możesz liczyć tylko na profilowanie. To jest Urząd Profilowania.Wiem ,bo przez to głupstwo przechodziłam.Jest to upokarzające,co na to Rzecznik Praw Obywatelskich?

  • matik(2016-03-29 23:35) Odpowiedz 50

    przykre to że segreguje się ludzi - przypomina to czasy hitlerowskie - każdy człowiek posiada swoją wartość

  • bezrobotny(2016-04-04 07:56) Odpowiedz 30

    JKa wolałbym aby każdy bezrobotny w urzedzie pracy dostał PRACE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • autor(2016-03-29 17:50) Odpowiedz 12

    A Anna nie mogła się zapytać w urzędzie>? tylko gazetę pyta???

  • Zibi(2016-03-29 18:10) Odpowiedz 12

    znam takich, ktorzy w urzedach zapominaja jezyka w gebie