statystyki

Więcej ogłoszeń o pracę w słabiej rozwiniętych regionach

10.02.2016, 21:26
 W pozostałych lepiej rozwiniętych regionach spadek ofert pracy był również nieco większy niż przeciętnie w kraju.

W pozostałych lepiej rozwiniętych regionach spadek ofert pracy był również nieco większy niż przeciętnie w kraju.źródło: ShutterStock

Więcej ogłoszeń w internecie o pracy w słabiej rozwiniętych regionach Polski - wynika z danych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

Reklama


Reklama


Miniony rok przyniósł znaczny wzrost liczby ogłaszanych w sieci wakatów. W poprzednim miesiącu liczba oferowanych w internecie miejsc pracy w największym stopniu zmniejszyła się w województwach dolnośląskim i łódzkim.

W pozostałych lepiej rozwiniętych regionach spadek ofert pracy był również nieco większy niż przeciętnie w kraju.

Natomiast - na co zwracają uwagę autorzy opracowania - w większości słabiej rozwiniętych województw liczba ogłoszeń o zatrudnieniu w ubiegłym miesiącu wzrosła, najbardziej w warmińsko-mazurskim, podlaskim i kujawsko-pomorskim.

W styczniu zwiększyła się liczba ogłoszeń o pracy dla osób posiadających wykształcenie związane z naukami społecznymi oraz usługami, spadła zaś dla absolwentów kierunków inżynieryjnych i ścisłych. Ubiegły miesiąc cechował również spadek liczby ogłoszeń dla pracowników fizycznych oraz tych, w których pracodawca nie podał zawodu wymaganego od kandydata do pracy.

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

Polecane

Reklama