statystyki

MSWiA cofa podwyżki dla komendantów i zastępców. W zamian zapowiada nagrody za zasługi

27.11.2015, 15:49; Aktualizacja: 28.11.2015, 08:24
Policja

Jarosław Zieliński dodał, że na jego biurko spływają już rezygnacje zastępców komendantówźródło: ShutterStock

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji cofnęło podwyżki komendantom głównym i ich zastępcom. Decyzja o podniesieniu dodatku funkcyjnego została podjęta tuż przed końcem kadencji poprzedniego rządu.

Reklama


Reklama


Wiceminister Jarosław Zieliński powiedział, że ta decyzja wzbudziła wątpliwości. "Nie może być tak, że ekipa odchodząca obdziela prezentami tych, którzy zostają na stanowiskach" - mówił.

Te decyzje nie powodują wielkich skutków finansowych, ale mogą być długofalowe, jeżeli te osoby odejdą teraz na emerytury. Ich wysokość jest obliczana na podstawie ostatnich pensji.

Podwyżki wynosiły od kilkuset złotych do dwóch tysięcy - średnio tysiąc złotych. Średnie wynagrodzenie komendantów to około 17 tysięcy złotych, a zastępców - 15 tysięcy.

Minister Zieliński zapowiedział natomiast przeznaczenie prawie miliona złotych dla funkcjonariuszy na nagrody za zasługi. Będzie mógł je dostać szeregowy policjant, strażak, strażnik graniczny czy oficer BOR. Nowością jest to, że będzie mógł go zgłosić nie tylko przełożony ale także inne instytucje, na przykład samorządy. Ta nagroda wynosiłaby około 2,5 tysiąca złotych.

Jarosław Zieliński dodał, że na jego biurko spływają już rezygnacje zastępców komendantów. Wczoraj wpłynęło sześć takich pism od policjantów, dziś zrezygnował wicekomendant straży pożarnej.

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

Reklama

 • polak(2015-11-28 11:05) Odpowiedz 10

  Za rządów PO i PSL wytworzyła sie w Polsce mafia dyrektorsko - kierownicza której dano ogromne place kosztem zwykłych pracowników, maja dodatków ogromne premie, nagrody kosztem szarych pracowników, którzy faktycznie zapracowują ! PIS nie był najlepszym wyborem ale to co narobiło PO z PSL podniesienie wieku emerytalnego, brak podwyżek dla budżetówki, mobbing w pracy, zmiana kodeksu pracy na niekorzyść pracowników, dawanie po cichu dla swoich ludzi premii , nagród , szykanowanie ludzi pracy , nieliczenie sie z ich opinią to mi.in sprawiło to ,że trzeba było glosować na zmianę , bo tak dłużej ludzi ze nie wytrzymują, podobnie jest z mundurowymi, podwyżki należy się zwykłym funkcjonariuszom tych co właśnie patrolują a nie komendantom czy naczelnikom, prezesom itd siedzących w ciepełku za biurkiem

 • oburzony(2015-11-28 01:24) Odpowiedz 10

  ciekawe, kiedy wreszcie Rząd albo Szef MSWiA pomyśli o pracownikach cywilnych Policji tych NORMATYWNYCH, * (bo KSC zarabia dość dobrze), którzy zarabiają od najniższej krajowej do średnio 1600-1900 zł netto a policjanci kilka razy więcej nie mówiąc o naczelnikach i komndantach. Cywile nie mają żadnych dodatków a premie przeciętnie rzędu 100-300 zł dwa razy w roku. Wykonujemy trudną pracę a nikt nas nie docenia . Zauważani są tylko funkcjonariusze a przecież żeby oni mogli pracować na nas spoczywa zapewnienie prawidłowego obiegu korespondencji, wprowadzania danych itp, Podwyżka była jedna 100 zł brutto od 2007 r. To skandal. Za te głodowe pensje nie jesteśmy w stanie utrzymać ani siebie ani naszych rodzin O nic nie możemy się doprosić. Nikt z nami się nie liczy i nikt z nami nie chce rozmawiać. Może wreszcie ten Rząd nas zauważy i poprawi sytuację materialną pracowników cywilnych -normatywnych służb mundurowych !!! czekamy na jakiś odzew

 • zgroza(2015-11-28 08:11) Odpowiedz 10

  ale numer. dzielą miedzy sobą, a nam na dole wciskają kit, ze kraj biedny, no nie, wyjdźmy na ulice, bo nie idzie tego dłużej wytrzymać, oto ma być wolny kraj, miałam obchodzić niepodległość, jak niepodległość polega na tym kto więcej zagarnie dla siebie.

 • PiS_pies(2015-11-28 11:08) Odpowiedz 01

  Popieram w pełni - nagrody i podwyżki tylko dla członków naszej zwycięskiej Partii!

 • buka(2015-11-28 08:14) Odpowiedz 03

  Z całym szacunkiem panie oburzony ale to byłoby chore gdyby f-sze i cywile mieli zbliżone pensje. Wy pracujecie sobie od pn do pt w godz 8-16 w ciepelku sobie siedzicie. F-sze dodatkowo w weekendy święta na różne godziny w tym także nocki w patrolavh pieszych niezaleznie od pory roku i bez wzgledu czy to jest dzien czy noc. Duża część policjantów którzy mają najniższe pensje pracuje na ulicy uzera się z ludźmi każdego dnia naraża swoje życie bo wchodząc na interwencję nie wiadomo czy się z niej wyjdzie i czy ktoś na miejscu nie poczęstuje cie nożem czy siekierą. Więc myślę że nie ma miejscu jest wypominanie policjantom ile zarabiają. Owszem walczcie o podwyżki dla siebie ale nie porównujcie się do f-sze. Bo przeciętny policjant patrząc na pracę jaka wykonuje także marnie zarabia.

 • Białystok(2015-12-29 16:10) Odpowiedz 00

  Dodatki służbowe to największa patologia ,strażak który posłusznie łamie prawo na polecenie komendanta ma 1000-2400 dodatku służbowego a ten który pracuje za dwóch i nie da się wciągnąć w zagrywki komendanta ma 300 zł dodatku

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

Polecane

Reklama