Od 2018 zakaz handlu w niedziele. Zobacz, kiedy nie zrobisz zakupów

autor: Agnieszka Brzostek24.12.2017, 16:00; Aktualizacja: 16.03.2018, 19:48
sklep, market, hipermarket, zakupy, handel

Od 1 stycznia 2019 roku handlowa będzie tylko jedna niedziela.źródło: ShutterStock

Od 1 marca 2018 r. obowiązuje częściowy zakaz handlu w niedziele. Zasadniczo, zakupów nie zrobimy  co drugą niedzielę. Są jednak miesiące, w których handlowe niedziele zostały wyznaczone inaczej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (42)

  • Oszukana przez PIS(2018-04-08 01:49) Zgłoś naruszenie 10

    W niedziele powinni pozamykać też restauracje, teatry, stacie benzynowe i inne, bo po co to otwarte. Niech wszyscy idą do Kościoła..... Tylko, że to jest ograniczanie mojej swobody, bo dlaczego nie mogę zrobić zakupów w niedzielę, skoro tak chcę? Przecież swobodę gwarantuje mi Konstytucja.

    Odpowiedz
  • Marianna(2018-03-21 11:31) Zgłoś naruszenie 50

    I co nam zwykłym pracownikom małych sklepów daje ustawa? NIC! Wystarczy że właściciel w PKD ma wpisane że przeważającą działalność stanowi sprzedaż papierosów i po ustawie. W rzeczywistości sprzedaż ta stanowi niewielki procent w sklepie ogólnospożywczym i po naszych prawach. PIP nie sprawdzi jaka rzeczywiście jest sprzedaż procentowa danego artykułu no bo jak? I w ten sposób właściciel unika kary a pracownik dalej tyra jak głupi co drugą niedziele nie mając dnia wolnego w tygodniu. No cóż sprzeciwi się? Nie bo jak nie on to inny się znajdzie który nie ma rodziny lub dorosłe dzieci i przyjdzie pracować na takich warunkach. Zycie!!!

    Odpowiedz
  • Renata(2018-03-20 15:15) Zgłoś naruszenie 12

    Nareszcie przecież w sklepach pracują ludzie tez mają rodziny, znajomych w d.... z kościołem

    Odpowiedz
  • Artur(2018-03-18 14:04) Zgłoś naruszenie 36

    Polska to Poj...ny kraj!!! sklepy powinny być czynne 24h tak jak w USA. Jak ktoś chce leżeć krzyżem w kościele to wolna droga a nie stosować przymus. Ja do kościoła nie pójdę nawet jak by wszystkie niedziele były wolne od pracy bo mam bardzo złe wspomnienia. A co z innymi narodowościami?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Wkurzony(2018-03-17 17:04) Zgłoś naruszenie 47

    Ale jestem wkurzony! Przez tą idiotyczną ustawę straciłem w sobotę dziś godzinę w kolejkach. Oj się policzę z tym rządem w wyborach!

    Odpowiedz
  • Mala270 (2018-03-17 07:04) Zgłoś naruszenie 62

    Ktos napisał,ze w niemczech wszystkie niedziele sa sklepy pozamykane tylko jednego nie napisał,ze tam pensje sa wyźze i stac ludzi by zyc godnie a nie tak jak unas jest czesto wegetowac od pierwszego do pierwszego.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • NICKT(2018-03-13 15:12) Zgłoś naruszenie 50

    stacja paliw musi pracować pracują w niedzielę pracownicy wodociągów

    Odpowiedz
  • WERA(2018-03-12 22:03) Zgłoś naruszenie 46

    wszystko ładnie pięknie, wolne niedziele, czas spędzony z rodzinami .A co z pracownikami stacji beznzynowych ,czy oni nie mają rodzin żeby tak zasuwać przy robieniu jedzienia dla leniwców ,którym nie chce się nawet w dzień wolny od pracy uszykować śniadania obiadu i kolacji .Bo właśnie tam pojawiają się całe rodziny by wydać swoje 500+.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • O(2018-03-09 16:55) Zgłoś naruszenie 113

    Ja jestem za wolnymi niedzielami. Sama pracuje jako ekspedientka w sklepie i wiem jak to tak naprawdę wygląda. Pracowałam w 2 sieciach sklepów i co jedna to gorsza i nawet tym bardziej jak o nie są duże hipermarkety ale nawet małe sklepy sieciowe. i to jest sam kierat Mało wolnego, zabierane i przesuwane urlopy wszystkie soboty robocze albo niedziele sam na sam po 12 godz. Więc każdy kto powie że kasjerki nie mają nic do roboty i tylko sobie stoją to niech się zastanowią i pomyślą jak to naprawdę wygląda bo z boku to zawsze pięknie i przyjemnie, a nie obrażając nikogo to nawet duża ilość z was nie wytrzymałaby by 1 dzień za kasą. Więc trochę wyrozumiałości. Od zamkniętych sklepów nikt nie umrze a może spędzicie więcej czasu z rodziną a to ważniejsze bo my tego komfortu w tej pracy nie mamy!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Rak(2018-03-05 18:05) Zgłoś naruszenie 138

    Zadbaj o wolną niedziele dla księdza i nie idź na mszę 11.03

    Odpowiedz
  • galson(2018-03-04 19:35) Zgłoś naruszenie 21

    Dobrze, że dziś była handlowa, bo dopiero rano wróciłem do Warszawy i jeszcze się załapałem na promocje w nowootwartym media exeprecie xD

    Odpowiedz
  • Jakby ...(2018-03-04 11:51) Zgłoś naruszenie 21

    .... tu jeszcze upokorzyć niewiernych ?

    Odpowiedz
  • Ja(2018-03-02 15:51) Zgłoś naruszenie 28

    Może nie zaslugujecie na wolne . Do roboty

    Odpowiedz
  • ktosiek(2018-02-25 16:48) Zgłoś naruszenie 85

    Wolne wszystkie niedziele dla kierowców autobusów i motorniczych!!!!!!

    Odpowiedz
  • Anna(2018-02-02 09:30) Zgłoś naruszenie 3030

    Super że będą niedziele wolne. Powinny być wszystkie wolne. W Niemczech wszyskie sklepy są pozamykane i nikt nie narzeka

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Mateusz(2018-01-31 16:32) Zgłoś naruszenie 102

    Pełno byków! 18 lipca wolna niedziela? 31 września? Brawo!

    Odpowiedz
  • Joseph(2018-01-31 12:15) Zgłoś naruszenie 1711

    Proponuje rozszerzyc zakaz pracy w niedziele takze o Strazakow oraz kierowcow Pogotowia Ratunkowego w niedziele kazdego miesiaca ustalone wg zasad liczb Ciągu Fibonacciego. Bedzie latwiej dla wszystkich!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Adam47(2018-01-30 19:29) Zgłoś naruszenie 72

    Witam, jestm właścicielm Piekarni i mam dylemat. Otóż piekarnia mieści się np. na ul. Adama Mickiewicza 1, do tego posiadam sklep firmowy spożywczo przemysłowy na Adama Mickiewicza 20. Czy mogę mieć otworty skep w dni wolne od handlu czy nie ??

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • jojo(2018-01-12 16:01) Zgłoś naruszenie 106

    w lipcu też niedziele 18 i 15 ha!ha! zabrakło kalendarza żeby sprawdzić?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Robert 1978(2017-12-28 09:40) Zgłoś naruszenie 258

    Cieszę się że wolne będzie 31 września. Do tej pory myślałem że wrzesień ma 30 dni. Niedziela w kwietniu to 18 i 15. Ciekawym jak się nazywają dni 16 i 17. Poniedziałek i sobota?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz