Rząd chce nauczyć urzędników etyki. W placówkch pojawą się doradcy

autor: Artur Radwan15.11.2017, 07:48; Aktualizacja: 15.11.2017, 08:24
Pomysł szefa służby cywilnej świetnie wpisuje się w rządowy projekt dotyczący jawności w życiu publicznym przygotowany przez Mariusza Kamińskiego.

Pomysł szefa służby cywilnej świetnie wpisuje się w rządowy projekt dotyczący jawności w życiu publicznym przygotowany przez Mariusza Kamińskiego.źródło: ShutterStock

Kancelaria premiera przygotowuje rekomendacje dla członków służby cywilnej, jak mają właściwie postępować w prac y. W tym celu wskrzeszeni też zostaną doradcy etyczni.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (37)

  • A Etyczne są Dziadowskie Płace???(2017-11-15 08:27) Zgłoś naruszenie 651

    Dobrosław obudż się z letargu i wyjrzyj nieco dalej niż czubek twego nosa..... 99% Urzędów nad którymi masz teoretycznie nadzór proponuje minimalną krajową na każdym stanowisku czy to robotnik gospodarczy z 3 klasami podstawówki czy inspektor nadzoru budowlanego ...Może zróbcież tam jakąś analizę zanim to Dziadostwo zwane szumnie Służbą Cywilną padnie na pysk. Etyki chcą uczyć psia ich mać...

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Brak podwyzek w sluzbie cywilnej od 2009 r.(2017-11-15 10:11) Zgłoś naruszenie 440

    W sluzbie cywilnej od 2009 r. brak podwyzek i kolejny 2018 r. rowniez bedzie bez podwyzek a tu znowu kolejny projekt jak etycznie pracowac za place minimalna. Czy ktokolwiek zastanawia sie nad wprowadzanymi dzialaniami czy sie robi cokolwiek, aby nikt nie powiedzial ze nic sie nie robi w sluzbie cywilnej. Pamietajcie od samego mieszania jedzenia nie przybedzie.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • O_o(2017-11-15 08:11) Zgłoś naruszenie 251

    Obecnie większości starych NUSów dalej wydaje się że jesteśmy w epoce PRLu. W pierwszej kolejności to oni powinni przejść takie szkolenie i to nie jedno a cyklicznie powinni brać w nim udział!

    Odpowiedz
  • Oligarchizacja Urzędów....(2017-11-15 10:47) Zgłoś naruszenie 200

    Jeszcze niedawno różnice płacowe między Urzednikiem/Pracownikiem.... a jego Szefem Naczelnikiem były nie aż takie duże. Teraz mamy Oligarchizację - Naczelnik prawie 10 tys Brutto.....a czerń na min. krajowej. Myślę że bliżej nam do Rosji czy Ukrainy bo skala upodlenia już podobna

    Odpowiedz
  • już widzę jak skarżysz się na Kierownika(2017-11-15 08:41) Zgłoś naruszenie 192

    A Doradca Etyczny wzywa go na dywanik i łaja jak burą sukę..... Takie rzeczy to były za czasów PZPR - teraz będzie to stanowisko wydmuszka do wydymania Urzędu z kasy.

    Odpowiedz
  • Do redaktora prosba(2017-11-15 11:44) Zgłoś naruszenie 180

    Panie redaktorze Radwan prosze umoeic sie lepiej na rozmowe z Prezesem PIS, Jaroslawem Kaczynskim moze pracownicy sie cos dowiedza sie w kwestii podwyzek w sluzbie cywilnej i poprawy ich losu poniewaz obecny szef identycznie jak poprzedni nic nie moze a obraz naszej sluzby jest tragczny. Juz wszystkie zawody dookola zarabiaja wiecej, jest swita znajomych co ma dobrze a pozostali klepia biede. Jezeli chce Pan pomoc naszej sluzbie prosze rozmawiac z osobami decyzyjnymi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Panie Prezesie! Służba apeluje do Pana o wzrost (2017-11-15 12:44) Zgłoś naruszenie 160

    powszechny uposażeń zasadniczych pracowników korpusu. Przez 8 lat byliśmy ignorowani przez kolejne ekipy rządowe w zakresie jakichkolwiek podwyżek (choć o inflację) dla wszystkich pracowników sc. Na kolejny rok "znowu" "zamroziliście" nam pobory podstawowe. Tak samo jak wasi poprzednicy wpisujecie się w politykę pauperyzacji ludzi w sc. Przestańcie się zajmować tematami zastępczymi jak doradcy etyczni czy korporacyjne oceny okresowe w urzędach a podejmijcie sprawy ważniejsze jak wynagrodzenia w sc.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Chcesz być DZIADEM !!!!!(2017-11-15 12:16) Zgłoś naruszenie 140

    Idź do SC ...... Ale będziesz Etycznym Dziadem

    Odpowiedz
  • Bert(2017-11-15 21:13) Zgłoś naruszenie 130

    Pan dowiat wygląda jak kakadu. (Ale to tak tylko na marginesie, mam nadzieję, że żaden z tych sympatycznych ptaków nie weźmie mi za złe ) Popracuj dowiat przez rok na szeregowym stanowisku urzędniczym w pierwszym lepszym urzędzie SC, za pieniądze jakie się na nim zarabia i wtedy pogadamy o umoralnianiu.

    Odpowiedz
  • były urzędnik(2017-11-15 17:54) Zgłoś naruszenie 120

    Słuszną linię ma nasza partia! Oprócz doradców etycznych powinno się jeszcze powołać politruka i kaowca w każdym urzędzie ;-) Miało być lepiej, a jest coraz śmiesznej... o zgrozo...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pracownik sc(2017-11-15 14:38) Zgłoś naruszenie 120

    czy ten Dobrosław albo ktoś wyżej czyta czasem komentarze jego urzędników pod artykułami w GP? wystarczy raz przeczytać, aby zorientować się jakie od dłuższego czasu nastroje panują wśród pracowników służy cywilnej - totalna zgnilizna; niech szefostwo i rządzący sami postępują etycznie ze swoimi pracownikami - zrobiliście z nas dziadów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • Aa(2017-11-15 08:32) Zgłoś naruszenie 101

    Takiego doradcę jeszcze w służbie zdrowia powinni powołać

    Odpowiedz
  • respublika polsza(2017-11-15 08:45) Zgłoś naruszenie 101

    chlew bedzie "uczyl" etyki poganstwo "uczy wiary" a mafia wprowadza "prawo" i wszystko jasne

    Odpowiedz
  • Jaaroo(2017-11-15 16:08) Zgłoś naruszenie 100

    KWOTA BAZOWA. Tylko to może zapewnić jakościową i etyczną postawę pracowników służby cywilnej. Ale zamiast dać szeregowym pracownikom lepiej powołać kolejne stołki dla pociotków. PIS = NEPOTYZM i wylęgarnia nierobów. A traci wyłącznie klient urzędu czyli każdy obywatel. Urzędnicy mają to gdzieś i albo odchodzą albo przebywają w miejscu pracy w myśl zasady "jaka płaca taka praca".

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dewiant ubrański(2017-11-15 13:31) Zgłoś naruszenie 90

    HAHAHA posr....łem się jak to przeczytałem rozumiem, że świetnie uposażona służba cywilna nadal wiernie wspiera i głosuję na dobrą zmianę??

    Odpowiedz
  • tr(2017-11-15 14:28) Zgłoś naruszenie 71

    Takie szkolenia w korpo robi się droga mailową bo to i taniej i szybciej . Póżniej egzaminy też mailowo. W tej biedzie pracowniczej jeszcze wprowadzić zamęt przez donosicielstwo, przecież gdyby miało być dobrze etycznie z osłoną dyrektorstwa to już by tak było a nie jest.

    Odpowiedz
  • A Doradcy Kopulacyjni ???(2017-11-15 13:41) Zgłoś naruszenie 71

    Urzędnik Zaspokojony bardziej wydajny i mniej nerwowy jest, Myślę że tym od SC już się we łbach poprzewracało

    Odpowiedz