statystyki

Społeczny inspektor pracy chroniony przez zwolnieniem od momentu wyboru

autor: ŁG27.07.2017, 20:00
Co istotne, wybory społecznych inspektorów organizują związki zawodowe, ale są oni wybierani przez pracowników.

Co istotne, wybory społecznych inspektorów organizują związki zawodowe, ale są oni wybierani przez pracowników.źródło: ShutterStock

Kiedy rozpoczyna się ochrona zatrudnienia społecznego inspektora pracy? Czy pracodawca musi uzyskać zgodę organizacji związkowej na jego zwolnienie także w przypadku zdarzeń zaistniałych przed uzyskaniem mandatu do pełnienia wspomnianej funkcji?

Brak zawartości do momentu zaakceptowania cookie


Pozostało jeszcze 0% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Inspektor(2017-07-27 23:14) Zgłoś naruszenie 10

    ..........Jestem od wielu lat Społecznym Inspektorem i powiem coś Państwu . Cala ta ochrona to jest wielki pic. No może dla tych co są etatowymi (jeżeli zakład jest duży i silne związki ustalą taką etatową funkcje) ale na pewno nie dla tych co pełnią ta funkcje niejako przy okazji -za darmo -ustawa nie przewiduje z automatu gratyfikacji--równolegle wykonywając swój zawód .Kiedyś TK uznał że w szkołach nauki religii jako pracy nie można wykonywać za darmo? Wiec coś z tym Społecznym droga redakcjo nie gra?! Niby "święte Krowy" jak mawia Lewiatan lecz faktycznie to bzdura mająca bardziej w świecie sprawić wrażenie iż Polska to kraj pluralizmu i pełnego poszanowania praw . Ale prawda jest inna , Wątpliwe związki nie pilnują aby SIPowca nie pomijano przy przyznawaniu stawek gdy ten narazi sie pracodawcy. Może poklepią po plecach ,dadzą laurkę lecz czy tym się najecie? Można tez działać inaczej ,spokojniej jak na dzisiejsze czasy można.. Po cichu mądre doradztwo dla zainteresowanych pracowników ,wskazywanie dróg postepowania ,sugerowanie rozwiązań czy opiniowanie źródeł prawa . Osobiście doprowadziłem do zmiany kilku przepisów KP w tym kraju ,lecz niestety gdy trafia się na mur ,sciane nie do przebicia jak kradzież wieku emerytalnego osobom onegdaj zatrudnionym w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy ,czy niezmienne darmowe wg KP "dyżury domowe" to ręce opadają. Ochrona ,jaka ochrona ? Wszak zawodowo zrób coś żle- popełnij błąd- to wszysc,y nawet Ci co Im pomogłeś, jak księdzu będą wytykać "taki mądry a co sam zrobił? Szczególnie największa frajdę bedzie miał pracodawca . A przepisy -no cóż tworzy się aby istniały a interpretuje się lub wydaje inny przepis aby je omijać! Ochrona ,jak ochrona ? dziś tu jutro możesz być tam -czy nie tak droga redakcjo?

    Odpowiedz
  • gość (2017-08-05 07:04) Zgłoś naruszenie 00

    SUPER TO TAKI TWÓR KTÓRY CHRONI NAJSŁABSZYCH NAUCZYCIELI!!!TO TACY MAJĄ POZOSTAĆ W PRACY?A CI WARTOŚCIOCIA MAJĄ IŚĆ NA BRUK? CZY W TYM ZAWODZIE NIE POWINNY BYĆ BRANE INNE KWESTIE POD UWAGĘ? ??????

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane