prawa klienta zwrot towaru

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu prawa klienta zwrot towaru. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące prawa klienta zwrot towaru.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Aby oddać zakup do sklepu, trzeba mieć solidne podstawy

  Aby oddać zakup do sklepu, trzeba mieć solidne podstawy

  Zakupy w stacjonarnym sklepie wiążą się ze sporym ryzykiem, gdyż w tym przypadku nie obowiązuje przepis zezwalający na odstąpienie od umowy w ciągu 14 dni. Takie uprawnienie przysługuje tylko przy sprzedaży wysyłkowej.

  czytaj więcej

 • Lidl strzelił sobie w stopę. Odwołał promocję, ale zapomniał o zapisach w swoim regulaminie

  Lidl strzelił sobie w stopę. Odwołał promocję, ale zapomniał o zapisach w swoim regulaminie

  Niemiecka sieć dyskontów, która 8 listopada zakończyła głośną akcję promocyjną „Sprytnie i tanio”, może mieć większe kłopoty prawne, niż się to jeszcze niedawno wydawało. Akcję zakończono z dnia na dzień. Tymczasem – jak zauważają eksperci – z pkt 10 regulaminu promocji wynikało, że „zasady mogą ulec zmianie, o czym Lidl poinformuje z 7-dniowym wyprzedzeniem”. Piszemy w czasie przeszłym, bo także 8 listopada ze strony WWW zniknął regulamin promocji, co utrudniło tym konsumentom, którzy zakupili produkty w terminie trwania akcji, zapoznanie się z zasadami zwrotu towarów. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, że przygląda się sprawie. Zdaniem ekspertów są podstawy, by uznał on, że Lidl naruszył swoimi działania zbiorowe interesy konsumentów. Cała sprawa może być zaś przestrogą dla innych handlowców, by staranniej konstruowali regulaminy promocji.

  czytaj więcej

 • Z dawnego projektu został tylko profiskalizm [WYWIAD]

  Z dawnego projektu został tylko profiskalizm [WYWIAD]

  - Nie jestem przeciwna sankcyjności, jeśli jest ona wymierzona w podmioty nadużywające prawa. Mam jednak poważne wątpliwości, czy ofiarą nowych rozwiązań nie padną uczciwi podatnicy - uważa Dorota Kosacka-Olszewska, doradca podatkowy, DK Doradztwo w Białymstoku.

  czytaj więcej

 • Przedsiębiorca musi wykazać się aktywnością: Nie wystarczy wystawienie w nim kilku ubrań na stronie internetowej

  Przedsiębiorca musi wykazać się aktywnością: Nie wystarczy wystawienie w nim kilku ubrań na stronie internetowej

  Osoba, która otrzymała wsparcie na rozpoczęcie działalności gospodarczej, musi wykazać się aktywnością. Nie wystarczy samo otwarcie firmy handlowej, zlecenie stworzenia strony internetowej sklepu i wystawienie w nim kilku ubrań.

  czytaj więcej

 • Kontrole krzyżowe: Fiskus będzie sprawdzał całe łańcuchy dostawców

  Kontrole krzyżowe: Fiskus będzie sprawdzał całe łańcuchy dostawców

  Już za miesiąc urząd skarbowy będzie mógł prowadzić kontrole krzyżowe – zarówno u bezpośredniego kontrahenta kontrolowanego podatnika, jak i u partnerów biznesowych tego kontrahenta.

  czytaj więcej

 • Jak sprytnie (i tanio) napisać regulamin promocji. Nauka nie tylko na błędach Lidla

  Jak sprytnie (i tanio) napisać regulamin promocji. Nauka nie tylko na błędach Lidla

  W jednym z ostatnich numerów tygodnika Firma i Prawo pisaliśmy o kontrowersyjnym finale akcji promocyjnej jednej z sieci dyskontów („Lidl strzelił sobie w stopę”, DGP nr 220 z 15 listopada 2016 r.). Postanowiliśmy pójść za ciosem i przygotować poradnik dla przedsiębiorców organizujących promocje, konkursy i loterie, aby wskazać im, jakie błędy są popełniane najczęściej przy ich przeprowadzaniu, a zwłaszcza przy opracowaniu regulaminów.

  czytaj więcej

 • Black Friday i Cyber Monday zgodnie z prawem: 7 wskazówek dla e-sprzedawców

  Black Friday i Cyber Monday zgodnie z prawem: 7 wskazówek dla e-sprzedawców

  Duże obniżki cen produktów w ramach Black Friday w sklepach stacjonarnych oraz Cyber Monday w sklepach internetowych zyskują na popularności w Polsce. Zasada jest prosta: w tym dniu w sklepach przez krótki okres czasu dostępne są produkty w znacznie obniżonej cenie. Decydując się na przeprowadzenie Cyber Monday trzeba pamiętać o konieczności przestrzegania zasad uczciwej konkurencji. Marcin Jędrzejak, specjalista ds. prawa w Trusted Shops, przedstawia 7 wskazówek dla e-sprzedawców.

  czytaj więcej

 • Towaru trzeba pilnować, a gdy go ukradną – zgłosić

  Towaru trzeba pilnować, a gdy go ukradną – zgłosić

  Kto nie nadzoruje właściwie towaru, a po jego zniknięciu nie zawiadamia organów ścigania, ponosi winę za powstałe niedobory. Nie może więc ich zaliczyć do kosztów – wynika z wyroku NSA.

  czytaj więcej

 • Jak finansować działalność spółki z pożyczek od członków zarządu

  Jak finansować działalność spółki z pożyczek od członków zarządu

  OPIS SYTUACJI: Bestbox sp. z o.o. jest prężnie rozwijającym się producentem opakowań do żywności. W ostatnim czasie realizacja bieżących zamówień od stałych klientów wymagała wykorzystania wszystkich maszyn i sprawnego zarządzania grafikiem pracy obsługujących je pracowników. Dyrektorowi sprzedaży udało się pozyskać nowego klienta, który złożył duże zamówienie. Prezes zarządu spółki będący jednocześnie wspólnikiem większościowym poprosił o przeprowadzenie szczegółowej analizy w celu rozplanowania produkcji w taki sposób, aby zmieścić się w terminie realizacji i nie zawieść stałych klientów spółki. W trakcie spotkania z prezesem zarządu dyrektor produkcji wyraził obawę, że nawet gdyby spółka zatrudniła dodatkowych operatorów, zdolności produkcyjne mogą nie wystarczyć. Aby zrealizować wszystkie zamówienia, konieczne byłoby wykorzystanie pełnej mocy produkcyjnej parku maszynowego. Jeśli natomiast choć jedna maszyna uległaby awarii, spółka narażona byłaby na poważne opóźnienia. W ocenie dyrektora produkcji najbardziej wskazanym rozwiązaniem byłaby rozbudowa parku maszynowego o kolejną jednostkę produkcyjną. Pozwoliłoby to na zmniejszenie eksploatacji maszyn, którymi spółka już dysponuje, i uwolnienie się od ryzyka wynikającego z potencjalnego wyłączenia którejś z nich z produkcji. Za zakupem nowej maszyny przemawiało również to, że nowe modele zużywają mniej energii i charakteryzują się lepszymi parametrami prędkości pracy i zużycia materiałów. Prezes spółki postanowił sprawdzić możliwości sfinansowania zakupu nowej maszyny. W tym celu zorganizowano spotkanie z dyrektorem finansowym spółki Anną Jasińską oraz radcą prawnym Moniką Puławską.

  czytaj więcej

 • Mafia paliwowa się odradza: Zamaist wyłudzeń VAT zwykły przemyt

  Mafia paliwowa się odradza: Zamaist wyłudzeń VAT zwykły przemyt

  FINANSE Trudniej wyłudzać VAT, więc grupy przestępcze przerzucają się na zwykły przemyt. MF deklaruje: wprowadzimy system monitorowania transportu.

  czytaj więcej

 • Firmy mogą wpaść w pułapkę reklamacji

  Firmy mogą wpaść w pułapkę reklamacji

  Nie będzie już można lekceważyć żadnej z nich. Przedsiębiorcy wykorzystujący dziś to, że przepisy nie mówią, do kiedy trzeba odpowiedzieć na żądania klienta, będą na to mieli 30 dni

  czytaj więcej

 • Zator w urzędach skarbowych: Działalność firmy rozpoczniesz z bardzo dużym poślizgiem

  Zator w urzędach skarbowych: Działalność firmy rozpoczniesz z bardzo dużym poślizgiem

  Urzędy skarbowe informują, że od 1 stycznia br. mają dwa miesiące na weryfikację, czy firma może być VAT-owcem. Wcześniej rejestracja odbywała się niemal z dnia na dzień.

  czytaj więcej

 • Sprzedaż online poza Polską. Na co uważać otwierając e-sklep za granicą?

  Sprzedaż online poza Polską. Na co uważać otwierając e-sklep za granicą?

  Dostosowanie stron www dla klientów z innych państw. Jakie problemy czekają na polskich przedsiębiorców, którzy chcą otworzyć e-sklep za granicą?

  czytaj więcej

 • Prowadzisz e-sklep? Oto co musisz zrobić, aby zwiększyć zyski

  Prowadzisz e-sklep? Oto co musisz zrobić, aby zwiększyć zyski

  Czy firma w dzisiejszych czasach, która w jakikolwiek sposób próbuje sprzedawać coś w internecie może nie oferować elektronicznych kanałów płatności? To raczej niemożliwe. Ale ważne jest również to, z jakich kanałów płatności korzysta, aby zwiększyć sprzedaż oraz właściwie zabezpieczyć transakcje.

  czytaj więcej

 • Wiceminister finansów: Chcemy zaproponować dobrowolne stosowanie split payment [WYWIAD]

  Wiceminister finansów: Chcemy zaproponować dobrowolne stosowanie split payment [WYWIAD]

  Stosowanie podzielonej płatności rozliczania VAT będzie dobrowolne, a przedsiębiorcy dostaną cały system zachęt, by z niej korzystać. Jednak w wybranych branżach split payment może być obowiązkowy – mówi Paweł Gruza, wiceminister finansów odpowiedzialny m.in. za poprawę ściągalności podatków.

  czytaj więcej

 • Reklamacja towaru: Sprzedawca nie może zmuszać klienta do odbioru pieniędzy w bonie

  Reklamacja towaru: Sprzedawca nie może zmuszać klienta do odbioru pieniędzy w bonie

  W przypadku uznania reklamacji towaru, sprzedawca nie może bez naszej zgody zwrócić pieniędzy na kartę podarunkową lub bon. Nie wolno też zmusić konsumenta do wyboru innej rzeczy ze sklepu w tej samej cenie.

  czytaj więcej

 • Błędy w rachunkowości: Jak ujmować przychody i ich korekty

  Błędy w rachunkowości: Jak ujmować przychody i ich korekty

  Otrzymane lub należne od kontrahentów środki z tytułu świadczeń, których wykonanie nastąpi w kolejnych okresach sprawozdawczych, trzeba rozliczyć w czasie. Nie ujmuje się ich kasowo.

  czytaj więcej

 • VAT: Kolejne ofiary odwrotnego obciążenia. Budowlanka przenosi się z zakupami za granicę

  VAT: Kolejne ofiary odwrotnego obciążenia. Budowlanka przenosi się z zakupami za granicę

  Po podwykonawcach przyszła kolej na producentów materiałów budowlanych i hurtownie krajowe. To kolejne ofiary odwrotnego obciążenia wprowadzonego od 1 stycznia 2017 r.

  czytaj więcej

 • Wychowuję bez 500+. Czy są tacy, którzy nie biorą pieniędzy od państwa?

  Wychowuję bez 500+. Czy są tacy, którzy nie biorą pieniędzy od państwa?

  Kiedy PiS obiecywał w kampanii wyborczej 500 zł na każde dziecko, krytycy tego pomysłu oburzali się, że to niemoralne rozdawnictwo zrujnuje budżet państwa. Dzisiaj kto może, korzysta z tych pieniędzy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej