umowa darowizny środków pieniężnych wzór

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu umowa darowizny środków pieniężnych wzór. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące umowa darowizny środków pieniężnych wzór.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Darowizna czy pożyczka? Jak przekazać pieniądze najbliższym bez podatku

  Darowizna czy pożyczka? Jak przekazać pieniądze najbliższym bez podatku

  O tym, czy trzeba będzie płacić podatek od spadków i darowizn fiskusowi, decyduje wiele czynników: wysokość kwoty darowizny, kto komu je da i w jaki sposób, oraz czy ten fakt zostanie zgłoszony naczelnikowi urzędu skarbowego.

  czytaj więcej

 • Słabo działające SKOK-i będą mogły zostać przejęte przez banki

  Słabo działające SKOK-i będą mogły zostać przejęte przez banki

  Od dziś spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe muszą się liczyć z jeszcze większymi uprawnieniami Komisji Nadzoru Finansowego. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) będzie zatwierdzać wzorce umów między kasą a Kasą Krajową, będzie też mogła nakazać kasie zmianę lub rozwiązanie umowy outsourcingu. Wprowadzone zostaną także przepisy umożliwiające przejęcie słabo działających SKOK-ów przez inne kasy lub banki. Decyzje KNF wobec nich będą też mogły mieć rygor natychmiastowej wykonalności. 

  czytaj więcej

 • Czy każde wsparcie finansowe trzeba zgłosić fiskusowi

  Czy każde wsparcie finansowe trzeba zgłosić fiskusowi

  Darowizny i pożyczki od członków najbliższej rodziny są zwolnione z podatku od spadków i darowizn oraz od czynności cywilnoprawnych. Dzieje się tak po spełnieniu ustawowych warunków.

  czytaj więcej

 • Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Uwaga! Komentarz zawiera wszystkie najnowsze zmiany wprowadzone do ustawy o PIT. Większość z nich weszła w życie 1 stycznia 2015 r. Jeśli termin był inny, np. 4 lub 31 stycznia, 1 kwietnia i 31 sierpnia 2015 r., a także 1 lub 2 stycznia 2016 r., zaznaczyliśmy to na czerwono. Zmiany te zostały zawarte w następujących ustawach: z 16 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy – Ordynacja podatkowa (Dz.U. poz. 251); z 15 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o Służbie Celnej, ustawy o urzędach i izbach skarbowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 211); z 5 grudnia 2014 r. o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. poz. 73); z 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1328); z 7 listopada 2014 r. o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej (Dz.U. poz. 1662); z 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz.U. poz. 478); z 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 699); z 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dz.U. poz. 693); z 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz.U. z 2015 r. poz. 1863); z 25 lipca 2014 r. o specjalnym podatku węglowodorowym (Dz.U. poz. 1215).

  czytaj więcej

 • Zamówienie za zero złotych - sytuacja nie do przyjęcia

  Zamówienie za zero złotych - sytuacja nie do przyjęcia

  Dopuszczenie odpłatności nie tylko w pieniądzu może ograniczyć krąg potencjalnych wykonawców. Nie uwzględnia też wymogów ustawy o gospodarce nieruchomościami czy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego.

  czytaj więcej

 • Na co zwrócić uwagę, przygotowując bilans jednostek mikro

  Na co zwrócić uwagę, przygotowując bilans jednostek mikro

  Bilans jest elementem sprawozdania pokazującym stan majątku jednostki i źródła jego finansowania. Jako uproszczony dla mikro, jest prezentowany w bardzo okrojonej postaci, ale pewnych danych nie można w nim pominąć.

  czytaj więcej

 • Dla kogo nowy, tańszy sposób rozliczeń?

  Dla kogo nowy, tańszy sposób rozliczeń?

  Na zastosowanie uproszczenia ustawodawca nie zezwolił organizacjom pożytku publicznego prowadzącym działania finansowane ze środków pochodzących z 1 proc.

  czytaj więcej

 • Najważniejsze rzeczy, jakie trzeba wiedzieć o podatku od spadków i darowizn

  Najważniejsze rzeczy, jakie trzeba wiedzieć o podatku od spadków i darowizn

  Istotą podatku od spadków i darowizn jest to, że są nim opodatkowane wyłącznie czynności nieodpłatne. Zwracają na to uwagę zarówno organy podatkowe, jak i sądy

  czytaj więcej

 • Rząd zwiększył kwotę wolną od podatku i podniósł limit ograniczający stosowanie 50-proc. kosztów uzyskania przychodów

  Rząd zwiększył kwotę wolną od podatku i podniósł limit ograniczający stosowanie 50-proc. kosztów uzyskania przychodów

  Rząd opowiedział się za podniesieniem kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł dla najmniej zarabiających, podniesiono też limit ograniczający stosowanie 50-proc. kosztów uzyskania przychodów przez twórców - wynika z wtorkowego komunikatu Centrum Informacyjnego Rządu.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej