jak sprawdzić krs

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu jak sprawdzić krs. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące jak sprawdzić krs.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Tauron czeka na wyjaśnienia Wąsowicza. A PiS na wyjaśnienia ministra energii

  Tauron czeka na wyjaśnienia Wąsowicza. A PiS na wyjaśnienia ministra energii

  Spółka chce, by jej rzecznik wytłumaczył się ze swoich interesów, o których wczoraj napisał DGP. Rzecznik energetycznego Tauronu Maciej Wąsowicz jest właścicielem firmy News, która w 2016 r. obsługiwała medialnie m.in. Jastrzębską Spółkę Węglową i przekształcającą się w Polską Grupę Górniczą Kompanię Węglową.

  czytaj więcej

 • Dyrektor KSSiP: Decyzje KRS w sprawie konkursów sędziowskich budzą wątpliwości

  Dyrektor KSSiP: Decyzje KRS w sprawie konkursów sędziowskich budzą wątpliwości

  - Niektóre wybory rady są dla mnie niezrozumiałe, a użyta przez nią argumentacja nieczytelna. A ten, kto mówi o KSSiP jako o szkole janczarów, obraża całe środowisko - mówi w wywiadzie dla DGP Małgorzata Manowska, dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

  czytaj więcej

 • Z restauracji do sortowni śmieci. Jak wygląda praca Ukraińców w Polsce?

  Z restauracji do sortowni śmieci. Jak wygląda praca Ukraińców w Polsce?

  Piekarnia bierze na próbę kobiety z Ukrainy: jak się sprawdzicie, będzie robota. Po 12-godzinnej zmianie dziękują im. Nie sprawdziły się panie, niestety, do widzenia. Oczywiście nie ma mowy o zapłacie. Na ich miejsce czekają następne, też pełne nadziei.

  czytaj więcej

 • Żurek: Zmiany w KRS oznaczają koniec niezawisłości sędziów

  Żurek: Zmiany w KRS oznaczają koniec niezawisłości sędziów

  Jeżeli projektowane przez MS zmiany wejdą w życie, jeżeli zostanie złamana zasada apolityczności powoływania sędziów, to będzie to koniec ich niezawisłości - powiedział w poniedziałek rzecznik prasowy KRS sędzia Waldemar Żurek.

  czytaj więcej

 • Reforma KRS i KSSiP: Fabryka sędziów bez kontroli jakości

  Reforma KRS i KSSiP: Fabryka sędziów bez kontroli jakości

  Choć do woli suwerena obecny rząd odwołuje się często, w przewidywanej procedurze dochodzenia do urzędu sędziego widzi raczej siebie – polityków, a nie obywateli.

  czytaj więcej

 • Nowy projekt Ziobry: Przejrzyste spółki ze stroną internetową

  Nowy projekt Ziobry: Przejrzyste spółki ze stroną internetową

  Zobowiązanie przedsiębiorców do umieszczania ogłoszeń na stronach internetowych może przynieść wiele korzyści. Warunkiem jest jednak modyfikacja przedstawionego projektu zmian w prawie

  czytaj więcej

 • I prezes SN: Zastanowię się, czy brać udział w KRS

  I prezes SN: Zastanowię się, czy brać udział w KRS

  I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf zapowiedziała, że zawiadomi organizacje europejskie o naruszaniu niezależności sądów przez polskie władze. Jak dodała, zastanowi się, czy będzie uczestniczyła w Krajowej Radzie Sądownictwa po tym, jak zmieni ona swój charakter.

  czytaj więcej

 • Reforma sądownictwa: Resort robi pół kroku wstecz

  Reforma sądownictwa: Resort robi pół kroku wstecz

  Ministerstwo Sprawiedliwości wycofuje się z pomysłu, aby sędziowie – także ci z Sądu Najwyższego – którzy wcześniej przechodzą w stan spoczynku, otrzymywali jedynie 50 proc. dotychczasowego wynagrodzenia.

  czytaj więcej

 • Co trzeba zmienić, gdy wspólnicy przechodzą z zarządu do rady

  Co trzeba zmienić, gdy wspólnicy przechodzą z zarządu do rady

  OPIS SYTUACJI: Wspólnicy ABC spółki z o.o., z których część pełni funkcje w zarządzie spółki, dyskutują na nieformalnym spotkaniu o planowanych zmianach w zasadach zarządzania i reprezentacji ich spółki. W ostatnim czasie spółka osiągnęła rynkowy sukces i konieczne stało się zatrudnienie profesjonalnego menedżera oraz powierzenie mu stanowiska prezesa zarządu. Wspólnicy chcieliby jednak zachować pełną kontrolę nad jego działaniami, dlatego mają zostać pozostawione kompetencje nadzorczo-właścicielskie. W związku z tym udziałowcy zamierzają podjąć wiele uchwał mających na celu określenie procedury wyboru profesjonalnego zarządu spółki, a także ustalenie zasad obliczania wynagrodzenia członków organów spółki. Do tej pory wspólnicy pełniący funkcję członków zarządu nie pobierali z tego tytułu dodatkowego wynagrodzenia. Zatrudnienie zaś osoby spoza ich grona wymaga przyznania jej adekwatnego uposażenia. Wspólnicy zamierzają m.in. określić wymagania, jakie powinni spełniać kandydaci na stanowisko członka zarządu. Chodzi o to, by zapewnić wybór w skład owego organu wyłącznie profesjonalistów. Do tego wprowadzenie sztywnych kryteriów ma zapewnić każdorazowo odpowiedni wybór piastunów organu.

  czytaj więcej

 • KSSiP podstawową drogą do zawodu sędziego. Rząd przyjął projekt noweli

  KSSiP podstawową drogą do zawodu sędziego. Rząd przyjął projekt noweli

  Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w ustawie o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Zakłada m.in., że po ukończeniu kształcenia i zdaniu egzaminu absolwenci szkoły staną się asesorami sędziowskimi. MS chce, by KSSiP stała się podstawową drogą do zawodu sędziego.

  czytaj więcej

 • Sporządzenie PIT przez urząd. Ruszyła nowa usługa skarbówki

  Sporządzenie PIT przez urząd. Ruszyła nowa usługa skarbówki

  Od wczoraj niektórzy podatnicy mogą składać przez internet wnioski o sporządzenie zeznania podatkowego przez urząd skarbowy. Instrukcja, jak to zrobić, liczy prawie 80 stron.

  czytaj więcej

 • Nie taki sędzia straszny, jak go politycy malują

  Nie taki sędzia straszny, jak go politycy malują

  Część opinii publicznej przyjmuje za przedstawicielami resortu sprawiedliwości, że klasa sędziowska to zdemoralizowana elita upajająca się poczuciem bezkarności. Postanowiliśmy więc sprawdzić faktyczną skalę, rodzaj i kaliber naruszeń , których sprawcami byli sędziowie przez ostatnie trzy lata.

  czytaj więcej

 • Co lepsze: Jeden duży przetarg informatyczny czy kilka małych?

  Co lepsze: Jeden duży przetarg informatyczny czy kilka małych?

  Resort rozwoju proponuje podzielić zamówienia na mniejsze zadania, urealnić wymagania stawiane oferentom i zwiększyć konkurencję. Ale część samorządów obawia się, że przyniesie to więcej szkód niż korzyści.

  czytaj więcej

 • Wszystko o kontroli ZUS: Jak przebiega, kto jej podlega

  Wszystko o kontroli ZUS: Jak przebiega, kto jej podlega

  Nowe zasady jej przeprowadzania powodują, że wizyty inspektora powinni spodziewać się między innymi ci, którzy w porównaniu z liczbą ubezpieczonych wypłacają zbyt dużo świadczeń chorobowych. Mogą oni zostać zaliczeni do grupy ryzyka.

  czytaj więcej

 • Jaki: Jesteśmy zdeterminowani, by zreformować sądownictwo

  Jaki: Jesteśmy zdeterminowani, by zreformować sądownictwo

  Wiele osób myślało, że tylko mówimy o zmianach w sądownictwie. Okazuje się, że to się dzieje naprawdę. Jesteśmy zdeterminowani, żeby pierwszy raz przeprowadzić poważną reformę wymiaru sprawiedliwości - powiedział w czwartek wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

  czytaj więcej

 • PIT-37 krok po kroku. Jak wypełnić deklarację za 2016 rok?

  PIT-37 krok po kroku. Jak wypełnić deklarację za 2016 rok?

  Zostało niewiele czasu na rozliczenie się z fiskusem. Do 2 maja podatnicy muszą przesłać odpowiedni formularz drogą elektroniczną lub udać się do urzędu. Wciąż „najpopularniejszym” zeznaniem podatkowym jest PIT-37. W ubiegłym roku skorzystało z niego 16,4 mln Polaków. Przedstawiamy instrukcję, jak prawidłowo wypełnić ten druk.

  czytaj więcej

 • Ostatnie chwile na PIT. O czym warto pamiętać?

  Ostatnie chwile na PIT. O czym warto pamiętać?

  2 maja mija termin rozliczania się z fiskusem. By rozliczyć PIT należy udać się tego dnia do urzędu, przesłać deklarację za pośrednictwem Poczty Polskiej lub elektronicznie. W ostatnich latach najchętniej wybieraną przez podatników formą rozliczenia się z fiskusem było przesłanie deklaracji przez internet. W 2016 roku do fiskusa wpłynęło 8,3 mln deklaracji drogą elektroniczną. O czym pamiętać wypełniając PIT?

  czytaj więcej

 • Polityczny sąd nad sądami: Zbędne, drogie i czasochłonne oceny okresowe sędziów

  Polityczny sąd nad sądami: Zbędne, drogie i czasochłonne oceny okresowe sędziów

  Przed nami zasadnicza dla przyszłości Polski decyzja – parlament określi ustrój sądów powszechnych i rozstrzygnie, czy zachowana zostanie równowaga władz.

  czytaj więcej

 • Nowy priorytet UOKiK: Walka z piramidami finansowymi

  Nowy priorytet UOKiK: Walka z piramidami finansowymi

  - Żywot piramidy nie jest zbyt długi, przeważnie 2-3 lata. Nawet gdybyśmy błyskawicznie zareagowali, i tak potrzebujemy zebrać odpowiedni materiał dowodowy, by doprowadzić do wydania decyzji. Zaś po uprawomocnieniu tej decyzji i tak może się okazać, że nie będzie co z tej piramidy zbierać - mówi Dorota Karczewska, wiceprezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej