jak sprawdzić krs

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu jak sprawdzić krs. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące jak sprawdzić krs.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Co trzeba zmienić, gdy wspólnicy przechodzą z zarządu do rady

  Co trzeba zmienić, gdy wspólnicy przechodzą z zarządu do rady

  OPIS SYTUACJI: Wspólnicy ABC spółki z o.o., z których część pełni funkcje w zarządzie spółki, dyskutują na nieformalnym spotkaniu o planowanych zmianach w zasadach zarządzania i reprezentacji ich spółki. W ostatnim czasie spółka osiągnęła rynkowy sukces i konieczne stało się zatrudnienie profesjonalnego menedżera oraz powierzenie mu stanowiska prezesa zarządu. Wspólnicy chcieliby jednak zachować pełną kontrolę nad jego działaniami, dlatego mają zostać pozostawione kompetencje nadzorczo-właścicielskie. W związku z tym udziałowcy zamierzają podjąć wiele uchwał mających na celu określenie procedury wyboru profesjonalnego zarządu spółki, a także ustalenie zasad obliczania wynagrodzenia członków organów spółki. Do tej pory wspólnicy pełniący funkcję członków zarządu nie pobierali z tego tytułu dodatkowego wynagrodzenia. Zatrudnienie zaś osoby spoza ich grona wymaga przyznania jej adekwatnego uposażenia. Wspólnicy zamierzają m.in. określić wymagania, jakie powinni spełniać kandydaci na stanowisko członka zarządu. Chodzi o to, by zapewnić wybór w skład owego organu wyłącznie profesjonalistów. Do tego wprowadzenie sztywnych kryteriów ma zapewnić każdorazowo odpowiedni wybór piastunów organu.

  czytaj więcej

 • KSSiP podstawową drogą do zawodu sędziego. Rząd przyjął projekt noweli

  KSSiP podstawową drogą do zawodu sędziego. Rząd przyjął projekt noweli

  Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w ustawie o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Zakłada m.in., że po ukończeniu kształcenia i zdaniu egzaminu absolwenci szkoły staną się asesorami sędziowskimi. MS chce, by KSSiP stała się podstawową drogą do zawodu sędziego.

  czytaj więcej

 • Sporządzenie PIT przez urząd. Ruszyła nowa usługa skarbówki

  Sporządzenie PIT przez urząd. Ruszyła nowa usługa skarbówki

  Od wczoraj niektórzy podatnicy mogą składać przez internet wnioski o sporządzenie zeznania podatkowego przez urząd skarbowy. Instrukcja, jak to zrobić, liczy prawie 80 stron.

  czytaj więcej

 • Nie taki sędzia straszny, jak go politycy malują

  Nie taki sędzia straszny, jak go politycy malują

  Część opinii publicznej przyjmuje za przedstawicielami resortu sprawiedliwości, że klasa sędziowska to zdemoralizowana elita upajająca się poczuciem bezkarności. Postanowiliśmy więc sprawdzić faktyczną skalę, rodzaj i kaliber naruszeń , których sprawcami byli sędziowie przez ostatnie trzy lata.

  czytaj więcej

 • Co lepsze: Jeden duży przetarg informatyczny czy kilka małych?

  Co lepsze: Jeden duży przetarg informatyczny czy kilka małych?

  Resort rozwoju proponuje podzielić zamówienia na mniejsze zadania, urealnić wymagania stawiane oferentom i zwiększyć konkurencję. Ale część samorządów obawia się, że przyniesie to więcej szkód niż korzyści.

  czytaj więcej

 • Wszystko o kontroli ZUS: Jak przebiega, kto jej podlega

  Wszystko o kontroli ZUS: Jak przebiega, kto jej podlega

  Nowe zasady jej przeprowadzania powodują, że wizyty inspektora powinni spodziewać się między innymi ci, którzy w porównaniu z liczbą ubezpieczonych wypłacają zbyt dużo świadczeń chorobowych. Mogą oni zostać zaliczeni do grupy ryzyka.

  czytaj więcej

 • Jaki: Jesteśmy zdeterminowani, by zreformować sądownictwo

  Jaki: Jesteśmy zdeterminowani, by zreformować sądownictwo

  Wiele osób myślało, że tylko mówimy o zmianach w sądownictwie. Okazuje się, że to się dzieje naprawdę. Jesteśmy zdeterminowani, żeby pierwszy raz przeprowadzić poważną reformę wymiaru sprawiedliwości - powiedział w czwartek wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

  czytaj więcej

 • PIT-37 krok po kroku. Jak wypełnić deklarację za 2016 rok?

  PIT-37 krok po kroku. Jak wypełnić deklarację za 2016 rok?

  Zostało niewiele czasu na rozliczenie się z fiskusem. Do 2 maja podatnicy muszą przesłać odpowiedni formularz drogą elektroniczną lub udać się do urzędu. Wciąż „najpopularniejszym” zeznaniem podatkowym jest PIT-37. W ubiegłym roku skorzystało z niego 16,4 mln Polaków. Przedstawiamy instrukcję, jak prawidłowo wypełnić ten druk.

  czytaj więcej

 • Ostatnie chwile na PIT. O czym warto pamiętać?

  Ostatnie chwile na PIT. O czym warto pamiętać?

  2 maja mija termin rozliczania się z fiskusem. By rozliczyć PIT należy udać się tego dnia do urzędu, przesłać deklarację za pośrednictwem Poczty Polskiej lub elektronicznie. W ostatnich latach najchętniej wybieraną przez podatników formą rozliczenia się z fiskusem było przesłanie deklaracji przez internet. W 2016 roku do fiskusa wpłynęło 8,3 mln deklaracji drogą elektroniczną. O czym pamiętać wypełniając PIT?

  czytaj więcej

 • Polityczny sąd nad sądami: Zbędne, drogie i czasochłonne oceny okresowe sędziów

  Polityczny sąd nad sądami: Zbędne, drogie i czasochłonne oceny okresowe sędziów

  Przed nami zasadnicza dla przyszłości Polski decyzja – parlament określi ustrój sądów powszechnych i rozstrzygnie, czy zachowana zostanie równowaga władz.

  czytaj więcej

 • Nowy priorytet UOKiK: Walka z piramidami finansowymi

  Nowy priorytet UOKiK: Walka z piramidami finansowymi

  - Żywot piramidy nie jest zbyt długi, przeważnie 2-3 lata. Nawet gdybyśmy błyskawicznie zareagowali, i tak potrzebujemy zebrać odpowiedni materiał dowodowy, by doprowadzić do wydania decyzji. Zaś po uprawomocnieniu tej decyzji i tak może się okazać, że nie będzie co z tej piramidy zbierać - mówi Dorota Karczewska, wiceprezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

  czytaj więcej

 • Firmy lekceważą obowiązek składania bilansu

  Firmy lekceważą obowiązek składania bilansu

  Za jego niedopełnienie grożą surowe kary, nawet skreślenie z rejestru. Może się tak zdarzyć tylko wtedy, gdy spółka nie składa sprawozdań przez kolejne dwa lata

  czytaj więcej

 • Kadry decydują o wszystkim, czyli jak elity wierne PiS zastępują układ

  Kadry decydują o wszystkim, czyli jak elity wierne PiS zastępują układ

  Partia w ekspresowym tempie wymienia kluczowych urzędników i menedżerów. Zbadaliśmy skalę tego zjawiska. Polski model administracji ma – w teorii – zapewniać ciągłość zarządzania krajem. Urzędnicy realizują zadania powierzane im przez ministrów, wojewodów i szefów urzędów centralnych, niezależnie od ugrupowania politycznego, które reprezentują.

  czytaj więcej

 • Urzędniczy młyn do prawa: O młynku, który czasem zostaje ekspresem

  Urzędniczy młyn do prawa: O młynku, który czasem zostaje ekspresem

  Najpierw jest wielki szum: konferencje prasowe, reportaże w mediach, zapowiedzi wielkich zmian w prawie, żeby ulżyć ludziom. Potem projekty – nawet bardzo potrzebnych – ustaw lądują w szufladach. Czy musimy albo uchwalać prawo ad hoc, albo w niekończących się procedurach? Nie ma nic pomiędzy?

  czytaj więcej

 • Prezydium KRS jest za, a nawet przeciw rozjechaniu sądów walcem

  Prezydium KRS jest za, a nawet przeciw rozjechaniu sądów walcem

  Oświadczenie prezydium Krajowej Rady Sądownictwa w   sprawie wyroku TK z   20 czerwca 2017 r. wprawiło nas w   stan głębokiego namysłu nad tym, czy wyrok TK i   jego znaczenie zostały prawidłowo osadzone przez jeden z   najważniejszych organów reprezentujących sędziów w   otaczającej go rzeczywistości?

  czytaj więcej

 • VAT: Łatwe prześwietlanie kontrahentów

  VAT: Łatwe prześwietlanie kontrahentów

  Resort finansów chce, by przedsiębiorcy mogli wzajemnie sprawdzać swoje podstawowe dane w rejestrze VAT. Ma to zmniejszyć skalę oszustw.

  czytaj więcej

 • Nieznośna giętkość prawa. Dokładnie taka, jakiej chce PiS

  Nieznośna giętkość prawa. Dokładnie taka, jakiej chce PiS

  Prawo jest jak płot – żmija zazwyczaj się prześlizgnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno. To oczywiście żart. Ale czy nie trafnie oddaje stosunek przeciętnego Polaka do przepisów? Nie tylko szeregowego obywatela, lecz także ludzi władzy.

  czytaj więcej

 • Fiskus ogłosił właśnie pierwsze konsultacje podatkowe

  Fiskus ogłosił właśnie pierwsze konsultacje podatkowe

  Do 28 lipca można przesyłać do Ministerstwa Finansów propozycje w sprawie należytej staranności w VAT. Na tej podstawie resort wyda objaśnienia podatkowe.

  czytaj więcej

 • Mniej chętnych na stanowiska sędziowskie

  Mniej chętnych na stanowiska sędziowskie

  W zeszłym roku w konkursach na urząd sędziego wystartowało o ponad pół tysiąca mniej osób niż w 2015 r. Tak wynika z informacji o działalności Krajowej Rady Sądownictwa w 2016 r.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej