jak obliczyć pit 37

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu jak obliczyć pit 37. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące jak obliczyć pit 37.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Zobacz, jakie ulgi podatkowe odliczysz w 2015 roku

  Zobacz, jakie ulgi podatkowe odliczysz w 2015 roku

  Wypełniając deklarację PIT za 2014 rok, którą podatnik składa w 2015 roku, należy pamiętać o odliczeniu ulg podatkowych. Zobacz, jakie ulgi podatkowe są obecnie dostępne.

  czytaj więcej

 • Becikowe, urlopy, ulgi podatkowe: tak wygląda polityka prorodzinna w Polsce

  Becikowe, urlopy, ulgi podatkowe: tak wygląda polityka prorodzinna w Polsce

  Postępujące starzenie się społeczeństwa już od dawna budzi niepokój nie tylko ekspertów, ale także środowisk władzy. Od kilku lat rząd wprowadza kolejne rozwiązania, mające zachęcić Polki do rodzenia większej liczby dzieci. Ostatnio swoje propozycje w tej sprawie przedstawił również prezydent. I choć Polska pomoc dla młodych rodziców nadal znacznie odbiega od tej w krajach zachodnich, udało wprowadzić się w życie kilka pomysłów wspierających rodziny. Zobacz, jakie dokładnie.

  czytaj więcej

 • Zobacz, z jakich ulg i odliczeń możesz skorzystać w PIT 2014

  Zobacz, z jakich ulg i odliczeń możesz skorzystać w PIT 2014

  W 2015 roku będzie można skorzystać z takich samych ulg i odliczeń jak w roku poprzednim. W obrębie niektórych zwolnień doszło jednak do zmian (likwidacja zwrotu VAT za materiały budowlane czy większa ulga na dzieci), które warto poznać, rozliczając PIT 2014. Przedstawiamy listę z podziałem na ulgi i doliczenia, jakich można dokonać od dochodu i od podatku.

  czytaj więcej

 • PIT 2014: Rozliczenie z małżonkiem: Kiedy można i warto skorzystać z preferencji

  PIT 2014: Rozliczenie z małżonkiem: Kiedy można i warto skorzystać z preferencji

  Mąż i żona mogą złożyć wspólne zeznanie, pod warunkiem, że ich związek trwał przez cały rok podatkowy i przez ten czas mieli wspólność majątkową.

  czytaj więcej

 • Kto, kiedy i jaką deklarację składa

  Kto, kiedy i jaką deklarację składa

  czytaj więcej

 • PIT 2014 krok po kroku. Poradnik dla początkujących

  PIT 2014 krok po kroku. Poradnik dla początkujących

  Pierwszy raz musisz albo chcesz wypełnić PIT-a samodzielnie? Można to zrobić papierowo lub przez internet. Czas składania zeznań upływa 30 kwietnia

  czytaj więcej

 • PIT 2014: Fiskus zaczął wypełniać zeznania za podatników

  PIT 2014: Fiskus zaczął wypełniać zeznania za podatników

  Ministerstwo Finansów uruchomiło kolejne narzędzie do składania PIT-37 za 2014 r. Liczy na to, że z nowej usługi skorzysta pół miliona osób

  czytaj więcej

 • PIT 2014. Jak rozliczyć zagraniczną emeryturę

  PIT 2014. Jak rozliczyć zagraniczną emeryturę

  Mieszkający w Polsce emeryt co do zasady zapłaci podatek od świadczenia z zagranicy w naszym kraju. Powinien mieć jednak na uwadze szereg wyjątków zapisanych w międzynarodowych umowach o unikaniu opodatkowania. Przed rocznym rozliczeniem z fiskusem warto więc sprawdzić, który kraj wypłaca emeryturę.

  czytaj więcej

 • Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Uwaga! Komentarz zawiera wszystkie najnowsze zmiany wprowadzone do ustawy o PIT. Większość z nich weszła w życie 1 stycznia 2015 r. Jeśli termin był inny, np. 4 lub 31 stycznia, 1 kwietnia i 31 sierpnia 2015 r., a także 1 lub 2 stycznia 2016 r., zaznaczyliśmy to na czerwono. Zmiany te zostały zawarte w następujących ustawach: z 16 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy – Ordynacja podatkowa (Dz.U. poz. 251); z 15 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o Służbie Celnej, ustawy o urzędach i izbach skarbowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 211); z 5 grudnia 2014 r. o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. poz. 73); z 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1328); z 7 listopada 2014 r. o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej (Dz.U. poz. 1662); z 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz.U. poz. 478); z 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 699); z 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dz.U. poz. 693); z 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz.U. z 2015 r. poz. 1863); z 25 lipca 2014 r. o specjalnym podatku węglowodorowym (Dz.U. poz. 1215).

  czytaj więcej

 • Przeanalizowaliśmy główne propozycje programowe PiS: Trudna księgowość drużyny Szydło

  Przeanalizowaliśmy główne propozycje programowe PiS: Trudna księgowość drużyny Szydło

  Partia Jarosława Kaczyńskiego ma szansę zrealizować swój program, jeśli rozłoży go na lata i będzie trzymała się wyznaczonej sumy kosztów 39 mld zł. Ale dziś PiS mocno zaniża wydatki, a zawyża wpływy ze swoich propozycji

  czytaj więcej

 • Zeznania PIT nie można modyfikować na żądanie

  Zeznania PIT nie można modyfikować na żądanie

  Podatnik nie skoryguje deklaracji rocznej po tym jak rozliczył się prawidłowo z fiskusem – stwierdził dyrektor katowickiej izby.

  czytaj więcej

 • Jak opodatkować nabycie lokalu przez jedno z małżonków

  Jak opodatkować nabycie lokalu przez jedno z małżonków

  Podatnik jest żonaty, nie ma rozdzielności majątkowej. Dostał pewną sumę pieniędzy jako honorarium, czyli nie weszła ona do majątku wspólnego z żoną, stanowiła majątek odrębny podatnika. Za te pieniądze kupił mieszkanie w 2012 roku, ale przez przeoczenie lub z powodu braku pełnego rozeznania w kwestiach podatkowych akt notarialny został spisany jako własność wspólna małżeńska.

  czytaj więcej

 • Rozliczenia 2016: Płatnik PIT musi się rozliczyć w lutym z fiskusem

  Rozliczenia 2016: Płatnik PIT musi się rozliczyć w lutym z fiskusem

  Deklaracje, informacje i roczne obliczenie podatku za osoby fizyczne trzeba przesyłać do urzędów skarbowych elektronicznie. Zwolnione z tego są tylko podmioty rozliczające nie więcej niż pięć osób fizycznych.

  czytaj więcej

 • Refakturowanie: Kto i kiedy powinien to robić

  Refakturowanie: Kto i kiedy powinien to robić

  Mechanizm ten warto stosować przy odsprzedaży usług, energii czy paliw. Nie może jednak służyć do dzielenia usługi kompleksowej na kilka świadczeń cząstkowych. Stawka VAT na refakturze powinna być zasadniczo właściwa dla odsprzedawanych towarów i usług.

  czytaj więcej

 • Urząd skarbowy wypełni za podatnika nie tylko PIT-37. Także PIT-38

  Urząd skarbowy wypełni za podatnika nie tylko PIT-37. Także PIT-38

  W 2016 r. Ministerstwo Finansów będzie mogło wstępnie wypełnić za podatnika zeznanie służące do rozliczania przychodów z papierów wartościowych. To nowość.

  czytaj więcej

 • PIT 2015: Co można odliczyć od podatku?

  PIT 2015: Co można odliczyć od podatku?

  Termin złożenia deklaracji podatkowych za 2015 rok mija 2 maja 2016. Zobacz, jakie ulgi możesz odliczyć od podatku.

  czytaj więcej

 • Obowiązki podatników i płatników w lutym 2016 roku

  Obowiązki podatników i płatników w lutym 2016 roku

  Do 15 lutego deklaracje na formularzu DT-1 muszą złożyć właściciele środków transportowych, a więc samochodów ciężarowych, ciągników siodłowych, przyczep, naczep i autobusów.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej