darowizna dla stowarzyszenia

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu darowizna dla stowarzyszenia. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące darowizna dla stowarzyszenia.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Od 2016 roku część organizacji non profit bez ksiąg rachunkowych

  Od 2016 roku część organizacji non profit bez ksiąg rachunkowych

  Od 2016 r. niektóre jednostki mogą zrezygnować z pełnej rachunkowości. W zamian jednak zobowiązano je do prowadzenia uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów. Jest ona zbliżona do PKPiR.

  czytaj więcej

 • NIK: Prawo wiatraków do poprawki

  NIK: Prawo wiatraków do poprawki

  Zdaniem NIK przepisy nie zabezpieczają interesów społecznych przy inwestycjach w farmy. To argument dla autorów ustawy odległościowej. NIK – na podstawie kontroli prowadzonych w latach 2008–2015 – nie stwierdziła rażących naruszeń przepisów przy lokalizacji farm. Ocenia jednak, że prawo jest niedoskonałe. – Obowiązujące normy prawne, jak i ich stosowanie, nie zabezpieczają interesów społeczności lokalnych – podkreśla prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski.

  czytaj więcej

 • Nowelizacja prawa o stowarzyszeniach: Rejestracja będzie łatwiejsza

  Nowelizacja prawa o stowarzyszeniach: Rejestracja będzie łatwiejsza

  Stowarzyszenie będzie mogło założyć 7, a nie jak do tej pory 15 osób; zamiast 3 miesięcy na rozpatrzenie wniosku o rejestrację sąd będzie miał na to 7 dni; niepotrzebna będzie aprobata starosty ws. statutu stowarzyszenia - stanowią przepisy, które w piątek weszły w życie.

  czytaj więcej

 • Przekazanie prezentów w ramach kompleksowej usługi marketingowej stanowi jej integralny element. Niektórzy podatnicy wciąż o tym zapominają

  Przekazanie prezentów w ramach kompleksowej usługi marketingowej stanowi jej integralny element. Niektórzy podatnicy wciąż o tym zapominają

  OPIS SYTUACJI: Dermokow SA zajmuje się dystrybucją kosmetyków, suplementów diety itp. W związku z taką działalnością firma organizuje różne akcje promocyjne, sprzedażowe, w tym programy akcji premiowych. Co do zasady organizacją promocji i działań marketingowych zajmowali się pracownicy spółki, korzystając jedynie w niewielkim zakresie z pomocy zewnętrznych podmiotów. Od pewnego czasu w firmie dyskutuje się o nieco innym modelu promowania dystrybuowanych towarów. Stało się to za sprawą nowego dyrektora sprzedaży, który przyszedł do Dermokow SA z innej firmy działającej w tej samej branży i po wstępnym zapoznaniu się z sytuacją panującą w spółce zaproponował zmiany w modelu promowania towarów. Dyrektor, pan Jacek, przedstawił zarządowi opracowane przez siebie rozwiązania, które – jak to podkreślił – w przeszłości z dużym powodzeniem stosował u swojego wcześniejszego pracodawcy.

  czytaj więcej

 • Ekoterroryści wyłudzają pieniądze od deweloperów. To biznes na wielką skalę

  Ekoterroryści wyłudzają pieniądze od deweloperów. To biznes na wielką skalę

  Co drugi przedsiębiorca był zmuszony do zapłacenia organizacji ekologicznej za odstąpienie od postępowania dotyczącego jego budowy – przyznaje Polski Związek Firm Deweloperskich.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć przekazanie materiałów informacyjnych dotyczących prowadzonej działalności

  Jak rozliczyć przekazanie materiałów informacyjnych dotyczących prowadzonej działalności

  ABC sp. z o.o. (podatnik VAT czynny) zajmuje się produkcją mebli (kuchennych, do sypialni, do salonu, dziecięcych). Spółka poniosła 3 października 2016 r. wydatki na nabycie katalogów, broszur i ulotek o charakterze informacyjnym w łącznej wysokości 6150 zł. Wydatki te zostały udokumentowane fakturą wystawioną przez kontrahenta i otrzymaną przez spółkę 3 października 2016 r. VAT od ich nabycia zostanie odliczony w deklaracji VAT-7 za październik 2016 r., a kwota netto zaliczona we wrześniu 2016 r. do kosztów podatkowych. Większość katalogów oraz broszur i ulotek została w połowie października 2016 r. nieodpłatnie przekazana (przesłana za pomocą firm kurierskich) do kontrahentów (sklepy meblowe). Pozostałe katalogi, broszury i ulotki zostały przekazane w połowie października 2016 r. do własnego sklepu firmowego w celu udostępnienia klientom indywidualnym. Jak spółka powinna rozliczyć na gruncie VAT i CIT nieodpłatne przekazanie tych katalogów, broszur i ulotek informacyjnych kontrahentom (sklepy meblowe) oraz nieodpłatne przekazanie ich do własnego sklepu firmowego? VAT i zaliczki na CIT spółka rozlicza za okresy miesięczne.

  czytaj więcej

 • Załoga PWPW pod specjalnym nadzorem

  Załoga PWPW pod specjalnym nadzorem

  Pracownicy Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych mieli w tym roku wiele okazji, aby przekonać się, że nowe kierownictwo jest hojne dla lojalnych i bezwzględne dla tych, którym nie ufa. Przypomniały też o swoim istnieniu osłaniające Wytwórnię służby kontrwywiadu. A w tle tego wszystkiego są nowe, zagraniczne kontrakty polskiego producenta, zwłaszcza współpraca z Armenią.

  czytaj więcej

 • Organizacje pozarządowe: Jak bardzo niezależne od rządu i pieniędzy?

  Organizacje pozarządowe: Jak bardzo niezależne od rządu i pieniędzy?

  Przez kilkadziesiąt tysięcy polskich organizacji pozarządowych przepływa co roku ponad 20 mld zł. I to finanse budzą największe kontrowersje. NGO od non-government organisations, czyli organizacje pozarządowe. Non profit, bo ich działalność nie jest nastawiona na zysk. Trzeci sektor, bo ma odpowiadać za rozwój społeczeństwa obok publicznego i prywatnego.

  czytaj więcej

 • Milionowe budżety stowarzyszeń? Badanie Klon/Jawor: Średnio to 27 tys.

  Milionowe budżety stowarzyszeń? Badanie Klon/Jawor: Średnio to 27 tys.

  27 tys. zł - to roczny budżet przeciętnej organizacji pozarządowej; źródłem przychodów polskich organizacji najczęściej są środki od samorządów i administracji centralnej oraz składki członkowskie. Szacuje się, że w Polsce aktywnie działa ok. 70 tys. fundacji i stowarzyszeń.

  czytaj więcej

 • Podarowanie ekspozycji muzeum jest objęte VAT

  Podarowanie ekspozycji muzeum jest objęte VAT

  Nieodpłatne przekazanie wystawy na rzecz muzeum nie jest zbyciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Transakcja ta nie jest zatem wyłączona z opodatkowania – orzekł WSA w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Rząd wyciąga pomocną dłoń do Polaków ze Wschodu

  Rząd wyciąga pomocną dłoń do Polaków ze Wschodu

  W ciągu trzech lat do naszego kraju ma przyjechać 3,7 tys. repatriantów, a od 2020 r. po tysiąc rocznie. Budżet co roku będzie wydawał na ten cel około 40 mln zł.

  czytaj więcej

 • Zmiany w kodeksie postępowania cywilnego: Sędzia wyrazi opinię o rozstrzygnięciu

  Zmiany w kodeksie postępowania cywilnego: Sędzia wyrazi opinię o rozstrzygnięciu

  Sędzia będzie mógł wyrazić swój pogląd co do tego, w jakim kierunku zmierza rozstrzygnięcie. A strony nie będą mogły z tego powodu domagać się wyłączenia go od orzekania.

  czytaj więcej

 • Nowoczesna apeluje o udział w konkursie "Bombka od Posła”

  Nowoczesna apeluje o udział w konkursie "Bombka od Posła”

  Świąteczne bombki własnoręcznie malowane przez posłów Nowoczesnej - to nagrody w konkursie, "Bombka od Posła”, którego celem jest zebranie funduszy na zakup opału na zimę przez Szkołę Podstawową w Żulicach. W piątek politycy Nowoczesnej apelowali o udział w konkursie.

  czytaj więcej

 • Michał Braun został pełnomocnikiem gabinetu cieni PO ds. organizacji pozarządowych

  Michał Braun został pełnomocnikiem gabinetu cieni PO ds. organizacji pozarządowych

  Michał Braun został pełnomocnikiem gabinetu cieni Platformy Obywatelskiej ds. kontaktów z organizacjami społeczeństwa obywatelskiego - powiedział w niedzielę PAP Tomasz Siemoniak, wicepremier w tym gabinecie.

  czytaj więcej

 • Ponad 200 mln zł kosztowały ŚDM w Krakowie

  Ponad 200 mln zł kosztowały ŚDM w Krakowie

  Ponad 200 mln zł wyniosły całkowite koszty organizacji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Sfinansowano je z wpłat zarejestrowanych uczestników, darowizn osób prywatnych i firm, składek od wiernych oraz wsparcia z budżetu państwa. Źródła finansowania dały łącznie ponad 201 mln zł.

  czytaj więcej

 • Kijowski: Pieniądze, które trafiły na konto spółki MKM Studio, nie są "z puszek"

  Kijowski: Pieniądze, które trafiły na konto spółki MKM Studio, nie są "z puszek"

  Pieniądze, które trafiły na konto spółki MKM Studio, nie są "z puszek", to były darowizny kierowane - powiedział w czwartek lider KOD Mateusz Kijowski. Jak dodał, od wielu miesięcy nie pracuje już w tej spółce.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej