« Powrót do artykułu

Ulga rehabilitacyjna: Niepełnosprawny nie odliczy każdego wydatku

Jeśli organizator turnusu zapewnia dojazd na rehabilitację, nie znajdzie się on w PIT. Sądy tłumaczą, jak korzystać z ulg w podatku dochodowym, w tym z ulgi rehabilitacyjnej. Jest to niezbędne, bo w wielu przypadkach podatnicy błędnie interpretują przepisy.

PIT

żródło: ShutterStock

PIT

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (8)

 • STAN(2012-03-09 11:11) Zgłoś naruszenie 10

  A JAK WYGLADA SPRAWA DOWOZU NIEPELNOSPRAWNEJ OSOBY NA UCZELNIE ,OSOBA PORUSZA SIE NA WOZKU ELEKTRYCZNYM ,NIE MA SZANS NA DOWOZ SRODKAMI KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ WIEC TRZEBA DOWOZIC SPECJALNIE PRZYSTOSOWANYM AUTEM ,TO CO DOSTAJE Z PRON NIE WYSTARCZA NA POKRYCIE DOJAZDOW ,CZY KWOTE PRZEKRACZAJACA DOFINANSOWANIE MOZNA ODLICZYC

  Odpowiedz
 • podatnik(2013-03-11 11:50) Zgłoś naruszenie 00

  Ta ulga jest masowo wykorzystywana. II grupa inwalidzka bez żadnych ograniczeń ruchowych, leczenia i rehabilitacji odliczają sobie całość ulgi. Gdzie jest fiskus?

  Odpowiedz
 • podatnik(2012-03-09 19:18) Zgłoś naruszenie 00

  Z tej ulgi korzystają ludzie z grupą inwalidzką nie mający żadnych deficytów ruchowych. Ta ulga powinna być dokładnie kontrolowana.

  Odpowiedz
 • a(2012-03-11 00:01) Zgłoś naruszenie 00

  Oczywiście że trzeba ta ulgę kontrolować. Przyjęło się że bowiem, że jak się ma grupę to państwo zwraca podatek (niczym MOPS).

  Odpowiedz
 • Alicja(2012-03-09 10:22) Zgłoś naruszenie 00

  Mam nadzieję,że sędzia z łódzkiego sądu będzie musiał korzystać z "ulgi" rehabilitacyjnej,wtedy sam się przekona czy doprowadzenie wody do mieszkania,nie stanowi udogodnienia dla osoby niepełnosprawnej.Ten sędzia powinien wydać wyrok,że w normalnym państwie prawa w XXIwieku,każdy nie tylko niepełnosprawny powinien mieć kran z wodą w domu i nie tylko kran z wodą,łazienkę i toaletę też.Panie sędzo na stare lata wychodka życzę za stodołą lub oborą.

  Odpowiedz
 • aabc(2012-03-12 07:36) Zgłoś naruszenie 00

  Prawda leży w samym środku. Niestety dla niepelnosprawnych, co odbiera przejrzystość. Mój sąsiad - z zawodu dyrektor firmy transportowej, uczestnik maratonów dla seniorów, na plakietkę dla niepełnosprawnych. Po prostu żeby nie płacić za parkowanie. Korzysta z parkingów "dla kalek", jak moja córka jeżdżąca na wózku. Ja już nie mam gdzie zaparkować. Załatwił sobie u lekarzy nie biorących podobno łapówek, uczciwych i czystych jak łza. To musiał być lekarz humanista. Z drugiej strony rządzący pomagając niepełnosprawnym, jak ten dyrektor, rozlicza koszty transportu. Szczegółowo oczywiście. Jak wejść (wjechać?!) do pociągu wózkiem inwalidzkim? Wie tylko sędzia WSA z Łodzi (mam doświadczenia z łódzkim sądem). Jak do tramwaju? Pewnie wie kobieta z urzędu skarbowego. Oczywiście, żeby nie korzystac z ulgi. I tak dalej, i tak dalej...

  Odpowiedz
 • PILU(2012-03-15 09:57) Zgłoś naruszenie 00

  A to z ulgi na dojazdy nie mogą korzystać niepełnosprawni bez deficytów ruchowych? Jakoś sobie nie wyobrażam, aby np. osoby z autyzmem, które jeżdżą codziennie na rehabilitację nie mogły poczynić odpisu, nie wyobrażam sobie także, że niektóre te osoby korzystają ze środków komunikacji miejskiej, bo jest to czasem nie możliwe. Dalej a co z dziećmi z zaburzeniami odporności., które jeżdżą codziennie na rehabilitację i muszą być dowożone osobnym środkiem transportu? Z rehabilitacji korzystają nie tylko osoby niepełnosprawne ruchowo i nie tylko one wymagają osobnego transportu, nie bądźmy psem ogrodnika!

  Odpowiedz
 • dla kogo idą pieniądze z naszych podatków?(2012-03-11 09:56) Zgłoś naruszenie 01

  Oczywiście państwo musi kontrolować takich POdatników, aby mieć pieniądze na wysokie premie wypłacane swoim kolesiom np budującym stadiony na euro 2012 , biednego można łupić, aby dać bogatym . Państwo draństwo jest dla bogaczy na których łożą najbiedniejsi .Szukają złotówki ,a miliony przeciekają im przez palce !

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!