« Powrót do artykułu

PIT: W mieszkaniu trzeba zamieszkać, żeby skorzystać z ulgi

Jeżeli podatnik nie wskaże, kiedy zamierza zamieszkać w nowym lokalu, to nie może skorzystać z ulgi w podatku dochodowym – uznał WSA w Warszawie.

mieszkanie, nieruchomości

żródło: ShutterStock

Kobieta nie określiła, kiedy dokładnie przeprowadzi się do nowego mieszkania

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (11)

 • awk(2017-10-11 14:55) Zgłoś naruszenie 101

  Nieprawda. To jest nadintepretacja ustawy o PIT. Katalog na ulgi jest okreslony i nie ma tam slowa o zamieszkaniu.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • kontra(2017-10-16 04:55) Zgłoś naruszenie 40

  Ale sady tworzą swoje ustawy i stosują .

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • ghjkl(2017-10-19 05:41) Zgłoś naruszenie 10

  Dlaczego tylko prawa spadkobiercow do reprywatyzacji sa honorowane a prawa lokatorow mieszkan komunalnych sa niszczone? W sadzie miasto zawsze wygrywa z takim lokatorem i tu zadna komisja tego nie zmieni zadna ustawa sadowa bo dla szarych ludzi sie nic nie zmieni to tylko pic ten spor z PADem i zaden minister Jaki czy Ziobro nie zmieni tego ze miasto zawsze wygra z bezprawnie potraktowanym lokatorem bo kto ma za Hanke placic?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • nnn(2017-10-23 12:20) Zgłoś naruszenie 00

  a Kukiz dostal ulge na wykup mieszkania po babci mimo ze w nim nie mieszkal bo ci co mieszkali od urodzenia dostali bezprawnie eksmisje i w sadzie iasto zawsze wygrywa z takim szarym lokatorem bezprawnie potraktowanymbo sprawiedliwosc jest dla nas szarakow ale nie dla urzednikow systemowych

  Odpowiedz
 • ASDASFSF(2017-11-28 11:06) Zgłoś naruszenie 00

  JAKBY ZNALAZŁA ZNAJOMKA Z: PiS, PO,PSL, CZY INNEJ HOŁOTY, TO BY SIĘ WSZYSTKO ZAŁATWIŁO,CHA,CHA!!!TAK TO DZIAŁA, W FAŁSZYWYM ŚWIECIE LUDZI!!W POLSCE, USA, SZCZEGÓLNIE!!

  Odpowiedz
 • Czlonkowie TSM(2017-10-28 01:04) Zgłoś naruszenie 00

  No dobrze jedna osoba ma prawo do lokalu a skad tyle mieszkan w uzytkowaniu cale pietra na cele przemyslowe wiec gdzie te przepisy tylko dla jednych a inni po kilka lokali w jednym bloku.Jezeli siue wynajmuje na cele przemyslowe to powinna byc zgoda wszystkich czlonkow zamieszkalych ten blok a tu jest teraz samowola urzednicza bo bez zgody czlonkow spoldzielni mieszkaniowe wynajmuja firmom widma nie tylko lokale mieszkalne ale i piwnice jak rowniez suszarnie nalezace do uzytkowania lokatorow Hucza masyzny w blokach nietylko we dnie bo w niocy teraz wiecej lamania statutu bo calodobowe huczaenie maszynami to normaCzy urzednicy wytrzymali by siedzenie w takim huku?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Reklama