« Powrót do artykułu

Sporządzenie PIT przez urząd. Ruszyła nowa usługa skarbówki

Od wczoraj niektórzy podatnicy mogą składać przez internet wnioski o sporządzenie zeznania podatkowego przez urząd skarbowy. Instrukcja, jak to zrobić, liczy prawie 80 stron.

PIT

żródło: ShutterStock

Nowa usługa różni się tym, że zeznanie wypełnia nie podatnik, ale urząd

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • wjw(2017-03-16 12:46) Zgłoś naruszenie 42

  Ciekawe ile osób przebrnie przez tą opasłą "instrukcję" ?

  Odpowiedz
 • j.(2017-03-16 21:22) Zgłoś naruszenie 20

  Jak ktoś przeczytał opublikowaną przedwczoraj zmianę ustawy o PIT i rozporządzenie w powyższej sprawie i na dodatek ma jakieś pojęcie o podatkach, to dobrze już wie, że to jest pozorne ułatwienie, zwłaszcza dla starszych ludzi, którzy raczej sobie nie poradzą ze złożeniem stosownego wniosku "za pośrednictwem portalu podatkowego albo za pomocą systemu teleinformatycznego dostępnego na stronie, której adres jest podany w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotowej ministra właściwego do spraw finansów publicznych", no... chyba, że pomoże np. wnuczek (najlepiej informatyk!)

  Odpowiedz
 • sn(2017-03-18 11:29) Zgłoś naruszenie 10

  Aby nie było jak w MS KRS dla Spółek i innych firm ,stosy biurokratycznych skomplikowanych druków do wypełnienia ,przez dwu osobową firmę bez sztabu doradców ,prawników (bo ja na to nie stać) . Zamiast urząd sąd -KRS na tylko wniosek koniecznych zmian Wspólników -Zarządu Spółki np. na razie do 10 os. wypełniać samemu te wymyślone druki na kom.kupione za nasze podatki,to tą biurokrację przerzuca na mikro, małe firmy. Miały być ułatwienia ,zmniejszenia kosztów (zmiana w Spółce czegokolwiek, koszt procedury KRS ok2-5 tys.pln)dla małych firm ,kto je widzi Panie Ministrze MS i MRiF,zostały tylko slogany !!!!.

  Odpowiedz
 • olek(2017-03-24 09:24) Zgłoś naruszenie 00

  I US celowo zrobi błąd w zeznaniu by później naliczyć karę ;)

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Reklama