statystyki

Wygrałeś drobną sumę pieniędzy? Zobacz, co z PIT

autor: Mariusz Szulc11.09.2017, 07:28; Aktualizacja: 11.09.2017, 09:32
Chodziło o producenta, który, aby zwiększyć sprzedaż, organizował konkursy promocyjne dla podwykonawców, kontrahentów, ich pracowników i innych osób.

Chodziło o producenta, który, aby zwiększyć sprzedaż, organizował konkursy promocyjne dla podwykonawców, kontrahentów, ich pracowników i innych osób.źródło: ShutterStock

Wygrane są nieodpłatnym świadczeniem, a gdy ich wartość nie przekracza 200 zł, są zwolnione z podatku – orzekł WSA w Krakowie.

Reklama


Podkreślił, że gdyby przyjąć stanowisko fiskusa, to przepis o zwolnieniu (art. 21 ust. 1 pkt 68a ustawy o PIT) byłby martwy. Dyrektor izby skarbowej twierdził, że nie ma tu mowy o nieodpłatnym świadczeniu, a tym samym i o zwolnieniu.

Chodziło o producenta, który, aby zwiększyć sprzedaż, organizował konkursy promocyjne dla podwykonawców, kontrahentów, ich pracowników i innych osób. Każdy rywalizował, aby uzyskać jak najlepszy rezultat.

Zwycięzcy dostawali nagrody. Spółka uważała, że skoro ich wartość nie przekracza 200 zł, to nagrody są zwolnione z podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68a ustawy o PIT. Przepis dotyczy nieodpłatnych świadczeń otrzymanych w związku z promocją lub reklamą świadczeniodawcy. Zastrzega tylko, że nagroda nie może być przyznana pracownikowi ani innej osobie związanej z organizatorem konkursu stosunkiem cywilnoprawnym.


Pozostało jeszcze 50% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane

Reklama