Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego

10 grudnia 2015 r.

Elżbieta Witek, Fot . Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta

Witek: Orzeczenia Trybunału ukażą się o czasie10 grudnia 2015 r.

Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego ukażą się o czasie w Dzienniku Ustaw - zapewniła w Sejmie rzecznik rządu Elżbieta Witek. Trybunał wydał dwa wyroki dotyczące wyboru sędziów: 3 i 9 grudnia. Żadne z orzeczeń nie zostało do tej pory opublikowane w Dzienniku. "Pani premier dochowa wszelkich terminów, wszystko będzie się odbywało zgodnie z obowiązującymi przepisami" - podkreśliła Elżbieta Witek.

8 grudnia 2015 r.

Sędzia Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz, TK, PAP/Paweł Supernak

Nowelizacja ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa PiS pod lupą TK8 grudnia 2015 r.

Trybunał Konstytucyjny zajmie się 9 grudnia 2015 nowelizacją ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa PiS. To ona umożliwiła ponowny wybór 5 sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Została ona zaskarżona jako niekonstytucyjna przez posłów PO, Rzecznika Praw Obywatelskich, Krajową Radę Sądownictwa i I prezesa Sądu Najwyższego. To kolejna odsłona sporu o Trybunał Konstytucyjny.

8 grudnia 2015 r.

Frakcja chadeków w europarlamencie ma jeszcze dziś zdecydować, czy będzie na pewno dążyła do podniesienia sprawy polskiej na przyszłotygodniowej debacie

Parlament Europejski będzie debatował nad sprawą wyboru sędziów TK?8 grudnia 2015 r.

Ważą się losy debaty o sytuacji w Polsce na forum Parlamentu Europejskiego. Dużo zależy od ostatecznego stanowiska największej frakcji - Europejskiej Partii Ludowej - do której należy m.in. Platforma Obywatelska. Chodzi o omówienie wydarzeń wokół wyboru sędziów Trybunału Konstytucyjnego w Polsce. Na potrzebę debaty na ten temat podczas przyszłotygodniowej sesji Parlamentu Europejskiego wskazywali chadecy, liberałowie i socjaliści.

Prawo na co dzień

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

reklama