Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego

11 października 2016 r.

TK nie uwzględnił skargi konstytucyjnej autorstwa Marka H. - znachora oskarżonego w głośnej sprawie o przyczynienie się do śmierci półrocznej Magdy.

Sprawa śmierci półrocznej Magdy. TK: Przepis o pobieraniu wymazu ze śluzówki podejrzanego - konstytucyjny11 października 2016 r.

Zgodny z konstytucją jest przepis Kodeksu postępowania karnego zobowiązujący oskarżonego lub podejrzanego do poddania się pobraniu przez policję wymazu ze śluzówki policzków, „jeżeli jest to nieodzowne i nie zachodzi obawa, że zagrażałoby to zdrowiu oskarżonego lub innych osób" - orzekł we wtorek Trybunał Konstytucyjny.

17 sierpnia 2016 r.

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało 21 zaległych wyroków Trybunału Konstytucyjnego.

Posłowie PiS: "Chodziło o to, by opublikować te wyroki, które uspokoją sytuację"17 sierpnia 2016 r.

- Chodziło o to, by opublikować te wyroki, które mają za zadanie uspokoić sytuację i sprawiają, że Trybunał normalnie funkcjonuje. Natomiast kwestie kontrowersyjne i wyroki, które zostały powzięte z inicjatywy prezesa Rzeplińskiego po to, by dalej eskalować konflikt, nie zostały opublikowane - poinformowała Mirosława Stachowiak-Różecka z Prawa i Sprawiedliwości. W ten sposób wytłumaczyła, dlaczego wśród opublikowanych przez rząd wyroków TK brakuje orzeczeń z 9 marca i 11 sierpnia, dotyczących ustaw o Trybunale.

Prawo na co dzień

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Reklama