Orzeczenia

18 kwietnia 2018 r.

Wyrok TSUE ma znaczenie także dla polskich sądów i pracowników.

Sądowa kontrola zatrudnienia w Kościołach18 kwietnia 2018 r.

Związki wyznaniowe mogą żądać od kandydatów do pracy przynależności do tej samej grupy religijnej, ale tylko wówczas, jeśli jest to uzasadnione i nie prowadzi do dyskryminacji. Wymogi takie podlegają sądowej kontroli. Tak wynika z wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE z 17 kwietnia 2018 r.

16 kwietnia 2018 r.

Proces oskarżonych rozpoczął się w 1993 r. i ciągnął się w sumie przez 16 lat.

Skazani za FOZZ z odrobiną zrozumienia w Strasburgu16 kwietnia 2018 r.

Polskie sądy nie zagwarantowały uczciwego procesu dwójce bohaterów największego skandalu gospodarczego początków III RP – uznał Europejski Trybunał Praw Człowieka. Chodzi o Janinę Chim i Dariusza Przywieczerskiego, w przeszłości partnerów biznesowych i życiowych, skazanych wraz z współpracownikami za wyłudzenie z Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego 3,5 mln zł i wyprowadzenie ok. 100 mln dol. na konta zagraniczne.

14 kwietnia 2018 r.

Pewien kierowca został uznany wyrokiem sądu rejonowego za winnego zarzutu kierowania motorowerem, będąc w stanie nietrzeźwości.

Jechał pijany motorowerem, więc nie ma już szansy na wtórnik prawa jazdy kat. B14 kwietnia 2018 r.

W sytuacji, gdy kierowcę obowiązuje sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych z wyłączeniem kategorii B – a zatem także AM, A1, A2 lub A - niedozwolone jest wydanie lub zwrot zatrzymanego prawa jazdy, a także przywrócenie uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii B – stwierdził Naczelny Sąd Administracyjny.

Polecane

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane