« Powrót do artykułu

Technologia 5G nie będzie ewolucją. To będzie prawdziwa rewolucja

Jeśli można wskazać jakiś wiodący motyw na zakończonych niedawno targach Mobile World Congress 2017 w Barcelonie, to nie były to ani nowoczesne telefony, ani komputery czy inne innowacyjne urządzenia. Głównym tematem, nad którym większość firm pochylało się podczas kilkudniowego święta technologii była zbliżająca się wielkimi krokami rewolucja 5G. Co oznacza ona dla firm i konsumentów?

5G technologia

żródło: ShutterStock

"Rok 2020 wydaje się absolutnie realny, ale trudno traktować ten termin jako przyrzeczenie. 3 lata w telekomunikacji to bardzo długo."

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • Informatyk(2017-03-13 15:34) Zgłoś naruszenie 50

  "5G w odróżnieniu od sieci mobilnej 4G – ukierunkowanej na użytkownika szerokopasmowego – umożliwi dostęp do Internet of Everything (IoE)" Co za marketingowa bzdura. Lodówkę i telewizor można spokojnie podłączyć do sieci używając istniejących technologii. Nie trzeba do tego 5G, ani nawet 4G czy 3G, wystarczy staroświecki kabel Ethernet. Kompletnie osobną kwestią jest, czy to w ogóle ma sens.

  Odpowiedz
 • Lil(2017-03-13 15:14) Zgłoś naruszenie 31

  I w tym wszystkim nikt nie zastanawia się, jak duże zużycie energii, a co za tym idzie, źródeł energii, generuje ruch internetowy.

  Odpowiedz
 • wjw(2017-03-13 10:18) Zgłoś naruszenie 22

  Tylko żeby z tej pięknej wizji nie zostało samo g.....

  Odpowiedz
 • informatyk bis(2017-03-22 08:23) Zgłoś naruszenie 00

  Strach padł na operatorów, którzy już teraz zastanawiają się jak ograniczać transmisję danych bez uszczerbku dla dumnej nazwy 5G.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Reklama