Roboty i aplikacje: Zobacz, jakie nowe technologie zaczynają służyć seniorom

Seniorzy stają się coraz częściej zauważaną grupą konsumentów. Ich rosnąca siła nabywcza sprawia, że srebrna gospodarka coraz odważniej sięga po rozwiązania z zakresu innowacyjnych technologii.

babcia, komputer, senior

żródło: ShutterStock

Neurogra

Neurogra to internetowa platforma gier treningowych, dzięki którym można poprawić pamięć, koncentrację, zdolność logicznego myślenia i zwiększyć szybkość pracy mózgu. Program treningowy został opracowany przez neuronaukowców z SWPS i jest oparty o ćwiczenia poznawcze. - Mózg człowieka jest plastyczny i może rozwijać się również w zaawansowanym wieku. Nasze narzędzie pokazuje, że seniorzy mogą poprawiać swoje kompetencje tak samo jak osoby młodsze. Co prawda startują z innych poziomów, ale poprawę wyników zauważamy analogiczną dla obu grup wiekowych - mówi Olaf Furmanek, twórca aplikacji.

Gry mobilizują umysł do intensywnej pracy, a jednocześnie są doskonałą rozrywką, dzięki czemu utrzymują zainteresowanie użytkowników. Jednym z bardzo ważnych aspektów Neurogry jest możliwość personalizacji treningów. Oznacza to ciągłe monitorowanie postępów gracza i dobieranie dla niego odpowiedniego stopnia trudności gier. Postępy czynione w Neurogrze są opisane za pomocą specjalnego Wskaźnika Rozwoju Intelektu, który można porównywać między użytkownikami serwisu.

- Jedną z ulubionych form pobudzania mózgu przez seniorów jest rozwiązywanie krzyżówek. Nie jest to do końca skuteczne, bo wystarczy opanować kilkaset haseł i czynność ta staje się wówczas odtwórcza. Tymczasem gry pobudzają umysł zdecydowanie lepiej. Zaliczenie kolejnych poziomów jest coraz trudniejsze i mózg cały czas się rozwija - mówi Olaf Furmanek.

Jak wyjaśnia twórca aplikacji: Nie ma prostego przełożenia między grą a życiem codziennym. Neurogra to narzędzie służące rozwijaniu kompetencji intelektualnych takich jak pamięć, uwaga, logiczne myślenie i szybkość. Trening ma za zadanie pobudzić mózg do intensywnej pracy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Reklama