Internet

11 kwietnia 2017 r.

Beacony, małe nadajniki, wysyłające sygnał radiowy i komunikujące się ze smartfonami, coraz częściej stosowane są przez biznes. Według Raportu Proxbook Q2 do 2020 r. będzie ich na świecie ok. 400 mln. Koszt jednego: od kilku do kilkudziesięciu dolarów.

Lech Poznań chce być jak FC Barcelona. Dzięki beaconom11 kwietnia 2017 r.

PROBLEM: Ulubiony klub piłkarski strzela właśnie bramkę drużynie przeciwnej, emocje kibiców sięgają zenitu i... To idealny moment, by zaoferować im zakup koszulki klubowej po promocyjnej cenie. Tak będzie już nie tylko na meczu FC Barcelony, lecz także Lecha Poznań. A to dlatego, że wprowadza on na swoim stadionie technologię beaconów (z ang. sygnał naprowadzający). Klub rozmieścił w różnych punktach obiektu 54 małe nadajniki, które pozwalają się komunikować ze smartfonami kibiców. W momencie wejścia na stadion przesyłają powiadomienia powitalne z informacjami o drużynie, w czasie meczu – komunikat o rabacie na koszulki, w przerwie – zachętę do skorzystania z promocji w lokalu gastronomicznym, a na koniec – prośbę o wystawienie opinii o rozgrywce. Klub liczy na zwiększenie obrotów i zysków. Podobne urządzenia wykorzystują coraz częściej inni przedsiębiorcy. Z najnowszego raportu „Deloitte TMT Predictions 2017” wynika, że obecnie stosuje się beacony w ok. 5 proc. wszystkich budynków na świecie, do 2022 r. ma to być już 25 proc. Niestety dziś przedsiębiorcy zapominają w praktyce o obowiązkach prawnych, m.in. o uzyskiwaniu zgody klientów na przetwarzanie danych osobowych i na wyświetlanie reklam czy o zakazie przesyłania spamu. A od 25 maja 2018 r., kiedy stosowane będą przepisy unijnego rozporządzenia RODO, liczba ograniczeń i obowiązków wzrośnie. Jak zatem poinformować konsumentów o chęci zbierania danych? Jakie informacje można im przesyłać? Co się zmieni w przyszłości? Odpowiadamy na te i inne pytania.

9 kwietnia 2017 r.

W lutym 2017 r. Kaspersky Lab opublikował wyniki badania odnośnie tajemniczych ataków na banki, które nie pozostawiały po sobie żadnych śladów.

Jak cyberprzestępcy wypłacali pieniądze z bankomatów, nie pozostawiając śladów9 kwietnia 2017 r.

Pewnego dnia pracownicy banku odkryli pusty bankomat: nie było w nim ani pieniędzy, ani śladów fizycznej interakcji z maszyną, ani szkodliwego programu. Eksperci z Kaspersky Lab postanowili zbadać ten tajemniczy przypadek, dzięki czemu nie tylko zrozumieli, jakie narzędzia zostały użyte w kradzieży, ale także odtworzyli sam atak, co w efekcie ujawniło poważne włamanie do infrastruktury banku.

28 marca 2017 r.

Cztery tysiące – to liczba aplikacji, które tylko w ubiegłym roku zostały usunięte z Google Play z powodu naruszenia bezpieczeństwa i prywatności.

Uwaga na aplikacje „duchy”! Nowy raport o zagrożeniach mobilnych28 marca 2017 r.

Dane pochodzące z najnowszego raportu Mobile Threat Report 2017 opublikowanego przez Intel Security nie pozostawiają złudzeń – liczba zagrożeń mobilnych stabilnie wzrasta! Co więcej, aż pół miliona użytkowników Androida może być narażonych na włamania, phishing i inne zagrożenia, ponieważ nadal używa tzw. aplikacji duchów, czyli pobranych z Google Play programów, które z powodu naruszenia bezpieczeństwa i prywatności zostały już z niego dawno usunięte.

25 marca 2017 r.

Firmy zajmujące się inteligentnym oświetleniem zgodnie oceniają, że w wprowadzając inteligentne rozwiązania do miejskiego systemu oświetleniowego można efektywnie ograniczyć koszty zużycia energii nawet o 70 proc.

Smart City: Oszczędność i bezpieczeństwo to podstawa25 marca 2017 r.

Podczas marcowej konferencji Smart City Forum wskazano, że jednym ze wstępnych a zarazem kluczowych i generujących największe oszczędności etapów wdrożeń inteligentnych technologii w miastach jest oświetlenie. W Polsce już niektóre miasta się na nie zdecydowały. Co będzie nas czekać w przyszłości?

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama