Internet

25 maja 2017 r.

Oglądasz filmy na komputerze? Według ostatnich analiz firmy Check Point możesz być w niebezpieczeństwie.

Oglądasz pirackie filmy? Plik z napisami może przejąć kontrolę nad komputerem25 maja 2017 r.

Cyberprzestępcy bywają świetnymi psychologami, dlatego często najskuteczniejsze ataki bazują na tzw. automatyzmach - czynnościach wykonywanych bez udziału naszej świadomości. W końcu ile refleksji wymaga załadowanie polskich napisów do premierowego odcinka "Twin Peaks"? Niewiele, i z takiego założenia wyszli pomysłodawcy nowej metody cyberataku. Autoryzowane Centrum Szkoleniowe DAGMA przestrzega, że w rozpędzonym świecie IT budowanie świadomości podobnych zagrożeń to niekończący się proces, o czym szczególnie powinny pamiętać firmy i organizacje dbające o swoje cyfrowe bezpieczeństwo.

10 maja 2017 r.

Istnieje rozbieżność między postrzeganiem przez użytkowników lekkomyślnego zachowania a jego wpływem na ryzyko dotyczące danych.

Utrata danych? Użytkownicy sami są sobie winni10 maja 2017 r.

Ludzie uwielbiają swoje urządzenia cyfrowe. Mimo to narażają ich bezpieczeństwo poprzez własne ryzykowne zachowanie. Nowe badanie przeprowadzone przez Kaspersky Lab ujawnia sprzeczność w stosunku do danych — pomimo świadomości zagrożenia ze strony cyberprzestępców ludzie nie zapewniają im odpowiedniej ochrony: około połowa z nich nie stosuje nawet podstawowych środków bezpieczeństwa, takich jak hasła czy PIN-y.

2 maja 2017 r.

Produkty, które można na żywo zobaczyć w warszawskiej siedzibie Intela wspierają rozwiązania z zakresu medycyny, administracji publicznej, czy handlu.

Smart technologie: W jaki sposób sztuczna inteligencja może pomóc w biznesie2 maja 2017 r.

Sztuczna inteligencja jest jednym z najszybciej rozwijających się trendów technologicznych, który wkracza w coraz więcej dziedzin naszego życia. Jesteśmy świadkami rewolucji, która wprowadzi do naszych domów i przedsiębiorstw nowe, inteligentne rozwiązania. Intel aktywnie angażuje się w ich rozwój, a kilka z nich prezentuje w swojej warszawskiej siedzibie w specjalnym IoT lab. Produkty, które można na żywo zobaczyć w warszawskiej siedzibie Intela wspierają rozwiązania z zakresu medycyny, administracji publicznej, czy handlu.

30 kwietnia 2017 r.

Mimo coraz większych nakładów poniesionych na rozwiązania BDA (Big Data & Analytics), jedynie co trzecia firma z listy Global Fortune 500 wie, jak wykorzystać potencjał posiadanych danych.

Big Data nie tylko dla dużych firm? 30 kwietnia 2017 r.

Big Data przestaje obecnie być specjalistyczną technologią wykorzystywaną wyłącznie przez duże firmy i tym samym trafia do głównego nurtu technologicznego. IDC przewiduje, że rynek BDA (Big Data & Analytics) osiągnie wartość 150 miliardów dolarów do końca 2017 roku, odnotowując roczny wzrost powyżej 12 proc.

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama