Internet

25 marca 2017 r.

Firmy zajmujące się inteligentnym oświetleniem zgodnie oceniają, że w wprowadzając inteligentne rozwiązania do miejskiego systemu oświetleniowego można efektywnie ograniczyć koszty zużycia energii nawet o 70 proc.

Smart City: Oszczędność i bezpieczeństwo to podstawa25 marca 2017 r.

Podczas marcowej konferencji Smart City Forum wskazano, że jednym ze wstępnych a zarazem kluczowych i generujących największe oszczędności etapów wdrożeń inteligentnych technologii w miastach jest oświetlenie. W Polsce już niektóre miasta się na nie zdecydowały. Co będzie nas czekać w przyszłości?

12 marca 2017 r.

"Rok 2020 wydaje się absolutnie realny, ale trudno traktować ten termin jako przyrzeczenie. 3 lata w telekomunikacji to bardzo długo."

Technologia 5G nie będzie ewolucją. To będzie prawdziwa rewolucja12 marca 2017 r.

Jeśli można wskazać jakiś wiodący motyw na zakończonych niedawno targach Mobile World Congress 2017 w Barcelonie, to nie były to ani nowoczesne telefony, ani komputery czy inne innowacyjne urządzenia. Głównym tematem, nad którym większość firm pochylało się podczas kilkudniowego święta technologii była zbliżająca się wielkimi krokami rewolucja 5G. Co oznacza ona dla firm i konsumentów?

8 marca 2017 r.

Mikko Hypponen

Mikko Hypponen: Nie dziwi fakt, że CIA szpieguje internautów8 marca 2017 r.

Nie dziwi fakt, że CIA szpieguje internautów – niespodziewany jest wyciek ich tajnych dokumentów oraz jego skala. Nasuwają się zatem pytania: Kto przekazał dane Wikileaks? Rosjanie czy może pracownik Centralnej Agencji Wywiadowczej? Dlaczego wyciek miał miejsce teraz? Niestety nie znamy jeszcze odpowiedzi - uważa Mikko Hypponen, dyrektor ds. badań w F-Secure.

11 lutego 2017 r.

Nieświadomie dzielimy się informacjami o nas także umieszczając pod artykułami prasowymi komentarze, które tylko pozornie są anonimowe

Jakie ślady zostawiamy w internecie? Zobacz, czego można się o tobie dowiedzieć11 lutego 2017 r.

Ślady jakie zostawiamy w internecie, zwłaszcza w social mediach, pozwalają szybko określić, czym na co dzień się zajmujemy i gdzie aktualnie możemy przebywać. Wystarczy kilka niepozornych informacji takich jak imię i nazwisko oraz miejsce pracy lub zamieszkania by znaleźć daną osobę i dowiedzieć się o niej tego, co nas interesuje. Wielu z nas ogranicza swoje prawo do prywatności poprzez tzw. życie w sieci i niefrasobliwe udostępnianie swoich danych – wskazuje ekspert ODO 24.

6 lutego 2017 r.

10 mld dol. mają być warte projekty biznesowe oparte na blockchainie.

E-portfel dla wirtualnych pieniędzy6 lutego 2017 r.

Blockchain, czyli metoda transferu kojarzona z e-walutą bitcoin, zaczyna coraz śmielej wchodzić do sektora bankowego. Choć opowieść o niej brzmi jak pieśń przyszłości, banki, inwestorzy i firmy konsultingowe widzą w niej wielkie zyski.

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama