Internet

27 października 2017 r.

25 maja 2018 r. w całej Unii Europejskiej zacznie obowiązywać Rozporządzenia (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE

Czy RODO jest dla każdego? 27 października 2017 r.

- Dane wrażliwe cechują się tym, że ujawniają informacje szczególne, które dotyczą na przykład naszego stanu zdrowia, orientacji seksualnej, przynależności do związków zawodowych itd. Takie dane osobowe z racji swego charakteru są szczególnie wrażliwe w świetle podstawowych praw i wolności, i dlatego wymagają szczególnej ochrony.

27 października 2017 r.

Początek rozwoju Internetu Rzeczy (IoT) związany jest z pojawieniem się pojęcia przemysłu 4.0 w 2011 roku.

Technologie jutra dostępne już dziś27 października 2017 r.

Dane są nowym zasobem naturalnym – mówi Jarosław Szymczuk, dyrektor generalny, IBM Polska i Kraje Bałtyckie. W sytuacji, w której 80 proc. z nich jest nieustrukturyzowanych, przedsiębiorcy potrzebują nowych narzędzi do podejmowania decyzji.

10 września 2017 r.

Ożywienie przez HMD Global marki Nokia w Polsce przebiega w bardzo sensowny sposób.

Nokia 8 na polskim rynku. Czy ma szansę na rzucenie wyzwania najlepszym? 10 września 2017 r.

Od kilku dni na polskim rynku można zakupić smartfona Nokia 8. To flagowiec, który ma zamiar nieco „rozepchnąć” się na rynku premium (choć raczej na tej średniej półce cenowej), na którym poza niektórymi modelami Samsunga bardzo dobrze radzi sobie oczywiście także Sony czy choćby Huawei. Telefon ciekawy, tak pod względem technologicznych ciekawostek jak i specyfikacji. Pytanie tylko czy HMD Global uda się uciec o utartych sloganów i odciąć od pamiętnych poprzedników, wyrabiając nową, smartfonową markę.

6 września 2017 r.

Jeśli nie ma dobrej kadry, to żaden nawet najnowocześniejszy sprzęt nie zagwarantuje bezpieczeństwa

Wciąż jesteśmy za słabo przygotowani na cyberataki [DEBATA DGP]6 września 2017 r.

Mijają dwa miesiące od ataku Petya, który pokazał, jak bardzo podatne na cyberzagrożenia są także polskie instytucje. Wcześniej był atak na Komisję Nadzoru Finansowego i bardzo groźny ransomware WannaCry, który trochę szczęśliwie ominął nasz kraj. O zagrożeniach i sposobach obrony przed cyberatakami dyskutowano podczas debaty zorganizowanej przez Dziennik Gazetę Prawną.

30 sierpnia 2017 r.

AMMS to kompleksowe rozwiązanie informatyczne dedykowane dużym oraz średnim szpitalom, klinikom, centrom medycznym, przychodniom i ambulatoriom.

Technologie: Błędy pisma odręcznego w szpitalach można eliminować30 sierpnia 2017 r.

Nowoczesne systemy eliminują błędy wynikające z niepoprawnego odczytu pisma odręcznego. Kilka dni Asseco poinformowało o wdrożeniu w katowickim kompleksie medycznym GeoMedical zintegrowanego systemu informatycznego AMMS, który obejmie oddziały o wielu profilach, gabinety lekarskie, bloki operacyjne, aptekę szpitalną oraz administrację, w tym m.in. księgowość, kadry i płace.

27 sierpnia 2017 r.

Autonomiczne narzędzia atakujące i infrastruktury udostępniające narzędzia do cyberataków jako usługi ułatwiają przestępcom działanie na skalę globalną.

Rośnie liczba ataków ransomware, cyberprzestępcy uderzają w weekendy [RAPORT]27 sierpnia 2017 r.

Fortinet przedstawił wyniki swojego najnowszego globalnego badania zagrożeń informatycznych. Według niego stale rośnie liczba ataków ransomware, dwie trzecie firm miało do czynienia ze złośliwym oprogramowaniem, które stwarzało duże bądź krytyczne zagrożenie, a cyberprzestępcy coraz częściej atakują podczas weekendów i dni wolnych.

Galerie

Reklama