Internet

10 września 2017 r.

Ożywienie przez HMD Global marki Nokia w Polsce przebiega w bardzo sensowny sposób.

Nokia 8 na polskim rynku. Czy ma szansę na rzucenie wyzwania najlepszym? 10 września 2017 r.

Od kilku dni na polskim rynku można zakupić smartfona Nokia 8. To flagowiec, który ma zamiar nieco „rozepchnąć” się na rynku premium (choć raczej na tej średniej półce cenowej), na którym poza niektórymi modelami Samsunga bardzo dobrze radzi sobie oczywiście także Sony czy choćby Huawei. Telefon ciekawy, tak pod względem technologicznych ciekawostek jak i specyfikacji. Pytanie tylko czy HMD Global uda się uciec o utartych sloganów i odciąć od pamiętnych poprzedników, wyrabiając nową, smartfonową markę.

6 września 2017 r.

Jeśli nie ma dobrej kadry, to żaden nawet najnowocześniejszy sprzęt nie zagwarantuje bezpieczeństwa

Wciąż jesteśmy za słabo przygotowani na cyberataki [DEBATA DGP]6 września 2017 r.

Mijają dwa miesiące od ataku Petya, który pokazał, jak bardzo podatne na cyberzagrożenia są także polskie instytucje. Wcześniej był atak na Komisję Nadzoru Finansowego i bardzo groźny ransomware WannaCry, który trochę szczęśliwie ominął nasz kraj. O zagrożeniach i sposobach obrony przed cyberatakami dyskutowano podczas debaty zorganizowanej przez Dziennik Gazetę Prawną.

30 sierpnia 2017 r.

AMMS to kompleksowe rozwiązanie informatyczne dedykowane dużym oraz średnim szpitalom, klinikom, centrom medycznym, przychodniom i ambulatoriom.

Technologie: Błędy pisma odręcznego w szpitalach można eliminować30 sierpnia 2017 r.

Nowoczesne systemy eliminują błędy wynikające z niepoprawnego odczytu pisma odręcznego. Kilka dni Asseco poinformowało o wdrożeniu w katowickim kompleksie medycznym GeoMedical zintegrowanego systemu informatycznego AMMS, który obejmie oddziały o wielu profilach, gabinety lekarskie, bloki operacyjne, aptekę szpitalną oraz administrację, w tym m.in. księgowość, kadry i płace.

27 sierpnia 2017 r.

Autonomiczne narzędzia atakujące i infrastruktury udostępniające narzędzia do cyberataków jako usługi ułatwiają przestępcom działanie na skalę globalną.

Rośnie liczba ataków ransomware, cyberprzestępcy uderzają w weekendy [RAPORT]27 sierpnia 2017 r.

Fortinet przedstawił wyniki swojego najnowszego globalnego badania zagrożeń informatycznych. Według niego stale rośnie liczba ataków ransomware, dwie trzecie firm miało do czynienia ze złośliwym oprogramowaniem, które stwarzało duże bądź krytyczne zagrożenie, a cyberprzestępcy coraz częściej atakują podczas weekendów i dni wolnych.

6 sierpnia 2017 r.

Poszukując w Internecie atrakcyjnych ofert wymarzonych wakacji można wpaść w pułapkę. Skuszony zbyt atrakcyjną ceną internauta może trafić na stronę, która zainfekuje jego urządzenie niechcianym wirusem.

Last minute w Internecie? Sprawdź, jak nie stracić pieniędzy6 sierpnia 2017 r.

Według badania Europa Środkowo-Wschodnia na wakacjach, dla 56 procent Polaków Internet jest pomocny podczas planowania wakacyjnych wyjazdów. Sezon wakacyjny w pełni i wiele osób, które jeszcze nie zaplanowały wakacji, szuka ofert last minute. Ekspert z firmy ESET radzi, jakich błędów należy unikać podczas planowania i zakupów ofert wypoczynku w Internecie, aby nie wpaść w pułapkę i nie stracić pieniędzy.

4 sierpnia 2017 r.

Infobroker, broker informacji, researcher – tak nazywają się ludzie, którzy na co dzień parają się sprawdzaniem zgodności informacji serwowanych przez internet ze stanem faktycznym.

Sięgają tam, gdzie Google nie sięga. Kim są infobrokerzy?4 sierpnia 2017 r.

Dziś mało kto szuka informacji na półkach z książkami. Roczniki, słowniki, encyklopedie, mapy, atlasy czy przewodniki, które jeszcze do niedawna zaspokajały ciekawość każdej szanującej się rodziny, poszły na przemiał. Teraz wystarczy uchylić klapę laptopa, połączyć się z centralą, wpisać w wąskim pasku wyszukiwarki pożądaną frazę, zatwierdzić kliknięciem swoją prośbę i czekać na odpowiedź, która nadejdzie w ciągu kilku sekund. Szybko przywykliśmy do tej wygody, skoro wiedza powszechna została zdeponowana w jednym miejscu. Informacja z wyszukiwarki nic nie kosztuje i jest na zawołanie. Dostajemy to, co nam potrzebne – streszczony, objaśniony, a na dodatek skomentowany przez innych użytkowników fragment rzeczywistości, który nas interesował.

Galerie

Reklama