Gadżety

14 maja 2015 r.

Popularne „drony” czyli bardziej zgodnie ze stanem faktycznym octocoptery lub quadrocoptery dostępne na polskim rynku zaczynają być poważnym problemem.

Niebezpieczne drony wyłączone z nadzoru. Instytucje chcą zmiany prawa14 maja 2015 r.

Brak ustawy o monitoringu wizyjnym powoduje, że bezzałogowe statki powietrzne mogą wykonywać zdjęcia bez zgody i wiedzy uczestników nagrania. Używają ich komercyjnie firmy, instytucje państwowe oraz osoby prywatne a filmy nierzadko trafiają do sieci. GIODO zapowiada realne zmiany w tej kwestii. Ale to nie koniec problemów posiadaczy bezzałogowców. Zmian w prawie domaga się również ULC.

24 kwietnia 2015 r.

Aplikacja ASTOR Watch na zegarek została stworzona w Polsce, w ramach współpracy z bardzo zdolnym inżynierem, Ambasadorem ASTOR na Politechnice Warszawskiej.

Smartwatch wykryje awarię w fabryce24 kwietnia 2015 r.

„Inżynier idąc po hali produkcyjnej, podchodzi do konkretnej maszyny, a zegarek rozpoznaje, która to maszyna i wyświetla od razu jej konkretne parametry, np. stan pracy/awarię, efektywność pracy, czy zużycie energii lub przyczynę awarii” - tak opisuje koncepcję wykorzystania smart zegarka w przemyśle Jarosław Gracel, automatyk, Dyrektor ds. Marketingu w firmie Astor.

1 kwietnia 2015 r.

Polska drukarka 3D M200 najlepsza na świecie1 kwietnia 2015 r.

To kolejny sukces polskiej myśli technicznej - tak redaktor naczelny magazynu CHIP Konstanty Młynarczyk komentuje uznanie drukarki 3D Zortrax M200 za najlepsze tego typu urządzenie desktopowe. Polski produkt pokonał 399 urządzeń z całego świata w rankingu poświęconego przestrzennym wydrukom serwisu 3DHubs.com.

Galerie

Reklama