wycena mieszkania przez rzeczoznawcę

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu wycena mieszkania przez rzeczoznawcę. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące wycena mieszkania przez rzeczoznawcę.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym: nowe przepisy na stare problemy

  Ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym: nowe przepisy na stare problemy

  Zwieńczenie w ostatnich dniach kilkuletnich prac parlamentarnych nad projektem ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym poprzez jej uchwalenie oznacza, że nowe przepisy mogą wejść w życie jeszcze przed końcem roku. Będą one stanowiły przeciwwagę dla praktykowanej dotychczas na podstawie zapisów Kodeksu Cywilnego renty dożywotniej, którą przedsiębiorstwa pod nazwą funduszy hipotecznych oferują właścicielom nieruchomości w zamian za przekazanie im praw własności do mieszkania.

  czytaj więcej

 • Kupno mieszkania na licytacji komorniczej: Jak nie wpaść w pułapkę

  Kupno mieszkania na licytacji komorniczej: Jak nie wpaść w pułapkę

  Obwieszczenia o lokalach zajętych przez komornika można znaleźć nie tylko w sądach, ale i w internecie. Przed wpłaceniem wadium trzeba obejrzeć oferowane pomieszczenia i zapoznać się z ich stanem prawnym

  czytaj więcej

 • Odwrócony kredyt hipoteczny jest odwracalny

  Odwrócony kredyt hipoteczny jest odwracalny

  Utrzymuję się ze skromnej emerytury, ale mam mieszkanie o dużej wartości. Chcę je oddać bankowi w zamian za wpłatę na mój rachunek co miesiąc pewnej kwoty. Słyszałam, że już wkrótce będzie to możliwe. W jaki sposób powinnam załatwić formalności? Czy bank poinformuje mnie o wysokości wypłacanych rat przed zawarciem umowy? I jeszcze jedno – córka mieszka obecnie za granicą, ale chciałabym, żeby po mojej śmierci mogła odzyskać mieszkanie, jeśli zdecyduje się na powrót do kraju. Czy będzie to możliwe – zastanawia się pani Aniela.

  czytaj więcej

 • Odwrócony kredyt hipoteczny: Co warto o nim wiedzieć

  Odwrócony kredyt hipoteczny: Co warto o nim wiedzieć

  10 listopada Prezydent RP podpisał ustawę przygotowaną przez Ministerstwo Finansów o odwróconym kredycie hipotecznym. Agencja Metrohouse przygotowała najważniejsze informacje o tym szczególnym rodzaju kredytu, który może zainteresować nie tylko seniorów.

  czytaj więcej

 • NIK o nieprawidłowościach w sprzedaży mieszkań komunalnych

  NIK o nieprawidłowościach w sprzedaży mieszkań komunalnych

  W raporcie, który PAP otrzymała w piątek, oceniono że miasta coraz lepiej radzą sobie ze sprzedażą mieszkań komunalnych, przestrzegając obowiązujących uregulowań prawnych.

  czytaj więcej

 • To gmina ustala bonifikatę przy wykupie mieszkania

  To gmina ustala bonifikatę przy wykupie mieszkania

  Postanowiłem wykupić lokal, który otrzymałem od miasta jako „mieszkanie do remontu”. Warunkiem zamieszkania w nim było wykonanie remontu na kwotę około 18 tys. zł (wg kosztorysu sporządzonego w 2007 r. przez miasto). Mieszkanie przejąłem w roku następnym, a w związku z kłopotami z ogrzewaniem remont zakończyłem w 2009 r., z czym zresztą wiązało się powiększenie kosztów do 22 tys. zł. Obecnie gmina podała mi wycenę mieszkania – ponad 47 tys. zł. Mam zapłacić 5 proc. tej kwoty – pisze pan Krzysztof. – Chciałbym wiedzieć, dlaczego nie uwzględniono mojego wkładu na remont, choćby owych 18 tys. zł. Wszyscy, którzy otrzymali przydziały mieszkań bez konieczności jakichkolwiek nakładów, mają taki sam 95-procentowy upust

  czytaj więcej

 • Ubezpieczenie powinno pokryć faktyczne koszty

  Ubezpieczenie powinno pokryć faktyczne koszty

  Pękła rura w moim mieszkaniu, naprawa usterki, osuszanie i wymiana zniszczonego wyposażenia kosztowała około 6 tys. zł. Tymczasem ubezpieczyciel oddał w ramach odszkodowania tylko kilkaset złotych. Czy mogę jakoś wpłynąć na zmianę wyceny – pyta pan Marcin.

  czytaj więcej

 • Ten, kto składa pozew do sądu, musi oszacować wartość przedmiotu sporu

  Ten, kto składa pozew do sądu, musi oszacować wartość przedmiotu sporu

  Mój najemca zalega z opłatami za wynajem mieszkania. Toczyłem długi bój, by zmusić go do uregulowania zaległości, wreszcie skłaniałem do opuszczenia mieszkania. W końcu wyprowadził się, ale zabrał też moją pralkę i telewizor. Chciałbym odzyskać pieniądze z zaległego czynszu oraz skradzione przedmioty. Zamierzam złożyć pozew do sądu. Czy w takiej sytuacji muszę napisać dwa różne pozwy? – pyta Piotr z Katowic

  czytaj więcej

 • Długi spadkowe: Komornik i tak może zająć rachunek bankowy

  Długi spadkowe: Komornik i tak może zająć rachunek bankowy

  Eksperci pytani o zagrożenia związane z nowymi regulacjami wskazują tylko jedno: niezrozumienie reguł odpowiedzialności za długi spadkowe przez obywateli. A dokładniej, niezrozumiałe mogą być konsekwencje płynące z nowego brzmienia art. 1031 par. 2 kodeksu cywilnego. Stanowi on, że w razie przyjęcia spadku z dobrodziejstwem inwentarza spadkobierca ponosi odpowiedzialność za długi spadkowe tylko do wartości ustalonego w wykazie inwentarza albo spisie inwentarza stanu czynnego spadku.

  czytaj więcej

 • Prezes SK Banku: Nie popełniłem świadomie błędów, które by naraziły klientów na straty

  Prezes SK Banku: Nie popełniłem świadomie błędów, które by naraziły klientów na straty

  W rzeczywistości straty 1,6 mld zł nie ma. Wykazana strata księgowa jest efektem tworzonych rezerw na kredyty zagrożone – przekonuje prezes SK Banku Jan Bajno, którego działalność została zawieszona przez KNF.

  czytaj więcej

 • Ustawa z 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej

  Ustawa z 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej

  Jednostki samorządu terytorialnego mogą tworzyć spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjne, a także mogą przystępować do takich spółek. (t.j. Dz.U. z 2011 r. nr 45, poz. 236 ze zm.)

  czytaj więcej

 • Sprawa Domogały: Wyrok w sprawie handlu kościelną ziemią częściowo uchylony

  Sprawa Domogały: Wyrok w sprawie handlu kościelną ziemią częściowo uchylony

  Sąd Apelacyjny w Katowicach częściowo uchylił, a częściowo utrzymał w piątek w mocy wyrok sądu pierwszej instancji ws. handlu kościelną ziemią w procesie jednego z najbogatszych Polaków Jacka Domogały i członków jego rodziny.

  czytaj więcej

 • Adwokat, który przejął Chmielną 70: Nigdy nie zachowałem się nieetycznie

  Adwokat, który przejął Chmielną 70: Nigdy nie zachowałem się nieetycznie

  - Pojawia się narracja: skoro bronił mafii, to teraz na pewno wyłudził działkę od miasta. A to jest dla mnie bardzo krzywdzące. I świadczy o ataku na fundamenty prawa do obrony - mówi mec. Grzegorz Majewski w wywiadzie dla DGP.

  czytaj więcej

 • Walka prezesów TVP o dobre imię

  Walka prezesów TVP o dobre imię

  Poprzednicy atakują Jacka Kurskiego po jego wywiadzie dla DGP i zarzucają mu kłamstwo.

  czytaj więcej

 • Formalności i obowiązki przy zakupie mieszkania

  Formalności i obowiązki przy zakupie mieszkania

  Nabycie własnego mieszkania to złożona transakcja, która wymaga dopełnienia kilku formalności. Nie obędzie się przy tym bez wizyty u notariusza. Zakup z rynku wtórnego od osoby prywatnej zobowiązuje do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych (nowe mieszkanie od dewelopera jest wolne od te daniny). Dodatkowe koszty pojawiają się przy kupnie na kredyt (założenie lub zmiana treści hipoteki). 

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej