wycena mieszkania przez rzeczoznawcę

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu wycena mieszkania przez rzeczoznawcę. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące wycena mieszkania przez rzeczoznawcę.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Użytkowanie wieczyste: walka o niższe opłaty

  Użytkowanie wieczyste: walka o niższe opłaty

  Wiele osób nie może pogodzić się z corocznymi opłatami za użytkowanie wieczyste, które w niektórych przypadkach wzrosły o kilkaset procent w stosunku do poprzedniego roku. Spółdzielnie mieszkaniowe proponują przekształcenie użytkowania wieczystego we własność gruntu, a jedno ze stowarzyszeń przygotowało projekt ustawy.

  czytaj więcej

 • Ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym: nowe przepisy na stare problemy

  Ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym: nowe przepisy na stare problemy

  Zwieńczenie w ostatnich dniach kilkuletnich prac parlamentarnych nad projektem ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym poprzez jej uchwalenie oznacza, że nowe przepisy mogą wejść w życie jeszcze przed końcem roku. Będą one stanowiły przeciwwagę dla praktykowanej dotychczas na podstawie zapisów Kodeksu Cywilnego renty dożywotniej, którą przedsiębiorstwa pod nazwą funduszy hipotecznych oferują właścicielom nieruchomości w zamian za przekazanie im praw własności do mieszkania.

  czytaj więcej

 • Kupno mieszkania na licytacji komorniczej: Jak nie wpaść w pułapkę

  Kupno mieszkania na licytacji komorniczej: Jak nie wpaść w pułapkę

  Obwieszczenia o lokalach zajętych przez komornika można znaleźć nie tylko w sądach, ale i w internecie. Przed wpłaceniem wadium trzeba obejrzeć oferowane pomieszczenia i zapoznać się z ich stanem prawnym

  czytaj więcej

 • Odwrócony kredyt hipoteczny jest odwracalny

  Odwrócony kredyt hipoteczny jest odwracalny

  Utrzymuję się ze skromnej emerytury, ale mam mieszkanie o dużej wartości. Chcę je oddać bankowi w zamian za wpłatę na mój rachunek co miesiąc pewnej kwoty. Słyszałam, że już wkrótce będzie to możliwe. W jaki sposób powinnam załatwić formalności? Czy bank poinformuje mnie o wysokości wypłacanych rat przed zawarciem umowy? I jeszcze jedno – córka mieszka obecnie za granicą, ale chciałabym, żeby po mojej śmierci mogła odzyskać mieszkanie, jeśli zdecyduje się na powrót do kraju. Czy będzie to możliwe – zastanawia się pani Aniela.

  czytaj więcej

 • Odwrócony kredyt hipoteczny: Co warto o nim wiedzieć

  Odwrócony kredyt hipoteczny: Co warto o nim wiedzieć

  10 listopada Prezydent RP podpisał ustawę przygotowaną przez Ministerstwo Finansów o odwróconym kredycie hipotecznym. Agencja Metrohouse przygotowała najważniejsze informacje o tym szczególnym rodzaju kredytu, który może zainteresować nie tylko seniorów.

  czytaj więcej

 • NIK o nieprawidłowościach w sprzedaży mieszkań komunalnych

  NIK o nieprawidłowościach w sprzedaży mieszkań komunalnych

  W raporcie, który PAP otrzymała w piątek, oceniono że miasta coraz lepiej radzą sobie ze sprzedażą mieszkań komunalnych, przestrzegając obowiązujących uregulowań prawnych.

  czytaj więcej

 • To gmina ustala bonifikatę przy wykupie mieszkania

  To gmina ustala bonifikatę przy wykupie mieszkania

  Postanowiłem wykupić lokal, który otrzymałem od miasta jako „mieszkanie do remontu”. Warunkiem zamieszkania w nim było wykonanie remontu na kwotę około 18 tys. zł (wg kosztorysu sporządzonego w 2007 r. przez miasto). Mieszkanie przejąłem w roku następnym, a w związku z kłopotami z ogrzewaniem remont zakończyłem w 2009 r., z czym zresztą wiązało się powiększenie kosztów do 22 tys. zł. Obecnie gmina podała mi wycenę mieszkania – ponad 47 tys. zł. Mam zapłacić 5 proc. tej kwoty – pisze pan Krzysztof. – Chciałbym wiedzieć, dlaczego nie uwzględniono mojego wkładu na remont, choćby owych 18 tys. zł. Wszyscy, którzy otrzymali przydziały mieszkań bez konieczności jakichkolwiek nakładów, mają taki sam 95-procentowy upust

  czytaj więcej

 • Ubezpieczenie powinno pokryć faktyczne koszty

  Ubezpieczenie powinno pokryć faktyczne koszty

  Pękła rura w moim mieszkaniu, naprawa usterki, osuszanie i wymiana zniszczonego wyposażenia kosztowała około 6 tys. zł. Tymczasem ubezpieczyciel oddał w ramach odszkodowania tylko kilkaset złotych. Czy mogę jakoś wpłynąć na zmianę wyceny – pyta pan Marcin.

  czytaj więcej

 • Ten, kto składa pozew do sądu, musi oszacować wartość przedmiotu sporu

  Ten, kto składa pozew do sądu, musi oszacować wartość przedmiotu sporu

  Mój najemca zalega z opłatami za wynajem mieszkania. Toczyłem długi bój, by zmusić go do uregulowania zaległości, wreszcie skłaniałem do opuszczenia mieszkania. W końcu wyprowadził się, ale zabrał też moją pralkę i telewizor. Chciałbym odzyskać pieniądze z zaległego czynszu oraz skradzione przedmioty. Zamierzam złożyć pozew do sądu. Czy w takiej sytuacji muszę napisać dwa różne pozwy? – pyta Piotr z Katowic

  czytaj więcej

 • Długi spadkowe: Komornik i tak może zająć rachunek bankowy

  Długi spadkowe: Komornik i tak może zająć rachunek bankowy

  Eksperci pytani o zagrożenia związane z nowymi regulacjami wskazują tylko jedno: niezrozumienie reguł odpowiedzialności za długi spadkowe przez obywateli. A dokładniej, niezrozumiałe mogą być konsekwencje płynące z nowego brzmienia art. 1031 par. 2 kodeksu cywilnego. Stanowi on, że w razie przyjęcia spadku z dobrodziejstwem inwentarza spadkobierca ponosi odpowiedzialność za długi spadkowe tylko do wartości ustalonego w wykazie inwentarza albo spisie inwentarza stanu czynnego spadku.

  czytaj więcej

 • Prezes SK Banku: Nie popełniłem świadomie błędów, które by naraziły klientów na straty

  Prezes SK Banku: Nie popełniłem świadomie błędów, które by naraziły klientów na straty

  W rzeczywistości straty 1,6 mld zł nie ma. Wykazana strata księgowa jest efektem tworzonych rezerw na kredyty zagrożone – przekonuje prezes SK Banku Jan Bajno, którego działalność została zawieszona przez KNF.

  czytaj więcej

 • Ustawa z 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej

  Ustawa z 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej

  Jednostki samorządu terytorialnego mogą tworzyć spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjne, a także mogą przystępować do takich spółek. (t.j. Dz.U. z 2011 r. nr 45, poz. 236 ze zm.)

  czytaj więcej

 • Sprawa Domogały: Wyrok w sprawie handlu kościelną ziemią częściowo uchylony

  Sprawa Domogały: Wyrok w sprawie handlu kościelną ziemią częściowo uchylony

  Sąd Apelacyjny w Katowicach częściowo uchylił, a częściowo utrzymał w piątek w mocy wyrok sądu pierwszej instancji ws. handlu kościelną ziemią w procesie jednego z najbogatszych Polaków Jacka Domogały i członków jego rodziny.

  czytaj więcej

 • Adwokat, który przejął Chmielną 70: Nigdy nie zachowałem się nieetycznie

  Adwokat, który przejął Chmielną 70: Nigdy nie zachowałem się nieetycznie

  - Pojawia się narracja: skoro bronił mafii, to teraz na pewno wyłudził działkę od miasta. A to jest dla mnie bardzo krzywdzące. I świadczy o ataku na fundamenty prawa do obrony - mówi mec. Grzegorz Majewski w wywiadzie dla DGP.

  czytaj więcej

 • Walka prezesów TVP o dobre imię

  Walka prezesów TVP o dobre imię

  Poprzednicy atakują Jacka Kurskiego po jego wywiadzie dla DGP i zarzucają mu kłamstwo.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej