uzyskanie licencji zarządcy nieruchomości

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu uzyskanie licencji zarządcy nieruchomości. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące uzyskanie licencji zarządcy nieruchomości.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • koszty uzyskania przychodu

  koszty uzyskania przychodu

  czytaj więcej

 • Zawód zarządcy jest w Europie regulowany

  Zawód zarządcy jest w Europie regulowany

  W Austrii, Belgii, Hiszpanii, Portugalii, Szwecji i Wielkiej Brytanii licencjonowanym zarządcą może zostać tylko osoba posiadająca wykształcenie wyższe, spełniająca także dodatkowe wymagania – wskazują przedstawiciele Federacji Gospodarki Nieruchomościami.

  czytaj więcej

 • Branża nieruchomości szuka pomysłu na deregulację

  Branża nieruchomości szuka pomysłu na deregulację

  Przedstawicie organizacji skupiających pośredników w obrocie nieruchomościami oraz zarządców nieruchomości przedstawiły swój pomysł na deregulację tych profesji. W liście skierowanym do ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina proszą, aby resort zastanowił się nad rozwiązaniami kompromisowymi.

  czytaj więcej

 • Co dalej ze złotem Amber Gold? Likwidatorem majątku spółki jest... Katarzyna Plichta

  Co dalej ze złotem Amber Gold? Likwidatorem majątku spółki jest... Katarzyna Plichta

  Do 5 października sąd ma otrzymać sprawozdanie dotyczące ustalenia i zabezpieczenia majątku Amber Gold - poinformował w czwartek PAP ustanowiony przez sąd zarządca przymusowy w spółce, mecenas Józef Dębiński. Wyjaśnił, że Katarzyna Plichta od 13 sierpnia jest likwidatorem Amber Gold sp. z o.o. i reprezentuje ten podmiot.

  czytaj więcej

 • Prokuratura zabezpieczyła nieruchomości szefa Amber Gold

  Prokuratura zabezpieczyła nieruchomości szefa Amber Gold

  Dwie prywatne nieruchomości należące do szefa Amber Gold Marcina P., warte ok. 1,7 mln zł, zabezpieczyła gdańska prokuratura. Do wtorku do śledczych dotarły zgłoszenia od 2770 osób, które twierdzą, że zostały poszkodowane przez spółkę na prawie 167 mln zł.

  czytaj więcej

 • To nie koniec rewolucji. Ruszają prace nad deregulacją kolejnych 80 zawodów

  To nie koniec rewolucji. Ruszają prace nad deregulacją kolejnych 80 zawodów

  W czwartek 13 września Rada Ministrów ma wreszcie zająć się sztandarowym projektem ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina: tzw. pierwszą ustawą deregulacyjną liberalizującą dostęp do niektórych profesji. Z pierwotnej listy 49 uwalnianych zawodów pozostało 46. W drugiej transzy znajdzie się ok. 80 zawodów zgłoszonych przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz przez Ministerstwo Finansów.

  czytaj więcej

 • Majątek Amber Gold jest wart ponad 100 mln zł. To o wiele więcej niż przypuszczano

  Majątek Amber Gold jest wart ponad 100 mln zł. To o wiele więcej niż przypuszczano

  11 nieruchomości, 140 aut oraz cztery autobusy, sprzęt IT, meble oraz kruszce i pieniądze zabezpieczone przez prokuraturę - takie składniki wchodzące w skład majątku Amber Gold wymienił we wstępnym sprawozdaniu złożonym w sądzie zarządca przymusowy firmy Józef Dębiński. Wcześniej TVP Info dowiedziała się od niego, że majątek spółki Marcina P. wynosi nie jak podawano początkowo 40 mln zł, a 100 mln zł.

  czytaj więcej

 • Terminarz egzaminów na syndyka w 2013 r.

  Terminarz egzaminów na syndyka w 2013 r.

  Na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości pojawiły się informacje dotyczące terminów egzaminów dla osób ubiegających się o licencję syndyka w 2013 roku. Opublikowano także wykaz aktów prawnych i zalecanej literatury, z których wybrane będą stanowić podstawę opracowania pytań testowych na egzaminy.

  czytaj więcej

 • Deregulacja podniosła ceny polis

  Deregulacja podniosła ceny polis

  W branży ochroniarskiej podwyżki stawek są drastyczne. Znacznie więcej niż wcześniej za obowiązkowe ubezpieczenie płacą też nowe podmioty na rynku pośrednictwa i zarządzania nieruchomościami

  czytaj więcej

 • Co dała ustawa deregulacyjna na rynku nieruchomości

  Co dała ustawa deregulacyjna na rynku nieruchomości

  Po zniesieniu ustawowych przepisów regulujących dostęp do zawodów pośrednika w obrocie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości, środowisko nieruchomościowe wypracowało własne systemy samoregulacji. Nowe zasady są w praktyce kontynuacją regulacji obowiązujących do 31 grudnia 2013 roku i ponownie wprowadzają licencje, tym razem federacyjne. Co więc dała ustawa deregulacyjna i gdzie szukać licencjonowanego pośrednika lub zarządcy?

  czytaj więcej

 • Szkolenia bez VAT nie tylko dla posiadających formalne uprawnienia

  Szkolenia bez VAT nie tylko dla posiadających formalne uprawnienia

  Organizowanie kursów zawodowych dla pracowników spółdzielni mieszkaniowych jest zwolnione z podatku, nawet jeśli nie mają oni licencji zarządcy nieruchomości – orzekł WSA w Gliwicach w dwóch wyrokach.

  czytaj więcej

 • Społecznościowy pośrednik w branży nieruchomości

  Społecznościowy pośrednik w branży nieruchomości

  60 proc. transakcji na rynku nieruchomości przechodzi przez małe agencje. Na obserwowanym ostatnio wzroście popytu najbardziej zyskają firmy prowadzące aktywną sprzedaż uzupełnioną dodatkowymi usługami

  czytaj więcej

 • Tanie mieszkanie sprzedam jeszcze taniej, czyli blues pośrednika po deregulacji

  Tanie mieszkanie sprzedam jeszcze taniej, czyli blues pośrednika po deregulacji

  Ludzie się łapią na oferty: „Pośrednictwo mieszkaniowe: ZERO marży”. Oczywista bzdura, bo przecież ktoś musi za usługę zapłacić. I klienci płacą, słono.

  czytaj więcej

 • Cztery sposoby na ratowanie firmy

  Cztery sposoby na ratowanie firmy

  Cztery procedury restrukturyzacyjne. Nowe przepisy oferują kilka odrębnych procedur, które są przeznaczone zarówno dla podmiotów niewypłacalnych, jak i takich, które znajdują się na przedpolu niewypłacalności.

  czytaj więcej

 • Doradca restrukturyzacyjny, czyli lekarz chorego przedsiębiorstwa

  Doradca restrukturyzacyjny, czyli lekarz chorego przedsiębiorstwa

  Prawo restrukturyzacyjne, które wejdzie w życie 1 stycznia 2016 r., powoła do życia zawód doradcy restrukturyzacyjnego. Ma to być profesjonalista ze specjalistyczną licencją, wspierający swoją wiedzą i zaangażowaniem proces naprawczy w przedsiębiorstwie, które znalazło się w tarapatach finansowych. Jego głównym zadaniem ma być ratowanie firmy i zapobieganie upadłości. Ma być zatem dla chorej firmy niczym lekarz. To on ma kontrolować działalność zadłużonego przedsiębiorcy, doradzać mu w zarządzaniu, wspomagać proces negocjacji i zawierania układu z wierzycielami. Będzie czuwał również nad procesem realizacji zatwierdzonego przez sąd układu. Ważną kwestią będzie doradztwo na etapie przedsądowym – może mieć duże znaczenie dla niewielkich firm. Zakres funkcji będzie się jednak różnił w zależności od rodzaju postępowania naprawczego, różny też będzie sposób powoływania doradcy. Jednak, co istotne – inaczej niż przypadku syndyka – o wyborze doradcy restrukturyzacyjnego nie będzie decydował już wyłącznie sąd, ale duży wpływ na jego powołanie będą mieli wierzyciele i zarządzający. To właśnie oni będą mogli w większości przypadków wskazać osoby do pełnienia funkcji (w zależności od rodzaju postępowania).Oprac. JP

  czytaj więcej

 • Ustawa z 15 maja 2015 r. Prawo restrukturyzacyjne (cz. 1)

  Ustawa z 15 maja 2015 r. Prawo restrukturyzacyjne (cz. 1)

  Sejm 15 maja 2015 r. uchwalił nową ustawę – Prawo restrukturyzacyjne. Została opublikowana 14 lipca 2015 r. w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej pod poz. 978, wejdzie w życie 1 stycznia 2016 r.

  czytaj więcej

 • Prokuratorzy coraz częściej zajmują majątek firmowy

  Prokuratorzy coraz częściej zajmują majątek firmowy

  PROBLEM: Organy ścigania chwalą sobie nowe narzędzie, jakim jest konfiskata rozszerzona, i wprost przyznają, że nie obawiają się po nie sięgać. Jak poinformował resort sprawiedliwości, w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy od wejścia w życie nowych przepisów prokuratury w całym kraju wydały ok. 400 postanowień o zastosowaniu tego nowego narzędzia walki z przestępczością gospodarczą. W ocenie ekspertów – niewykluczone jednak, że w praktyce mogą się zdarzać sytuacje, że przed widmem zastosowania takiego instrumentu stanie przedsiębiorca, którego mienie mogło zostać wykorzystane przez sprawcę, np. przez nielegalnie działającego wspólnika. Jak w takiej sytuacji się bronić? Jak wygląda procedura odwoławcza?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej