nieruchomości warszawa wynajem

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu nieruchomości warszawa wynajem. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące nieruchomości warszawa wynajem.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Europa lepiej od nas radzi sobie z budową tanich mieszkań na wynajem

  Europa lepiej od nas radzi sobie z budową tanich mieszkań na wynajem

  Rodzime programy wsparcia budownictwa mieszkaniowego sprowadzają się głównie do dopłat dla kupujących własne cztery kąty. Wielokrotnie bardziej efektywny byłby system gwarancji czy zwrotnych pożyczek. O tym, że w Polsce brakuje mieszkań, mało kogo trzeba przekonywać. Efektem jest to, że na głowę statystycznego Polaka przypada o połowę mniej metrów kwadratowych mieszkania niż na przykład w Austrii, a na wynajem kawalerki singiel pracujący w dużym polskim mieście musi często wydać połowę swojego wynagrodzenia. Rodzime braki mieszkaniowe potwierdzają też najnowsze dane Eurostatu, z których wynika, że nad Wisłą aż 60,3 proc. osób w wieku od 18 do 34 lat mieszka z rodzicami. Dla porównania w całej Europie średnia to 48,2 proc.

  czytaj więcej

 • Fundusz Mieszkań na Wynajem wraca do łask

  Fundusz Mieszkań na Wynajem wraca do łask

  Resort infrastruktury zamierza realizować rządowy program budowy tanich czynszówek, wykorzystując do tego doświadczenia Banku Gospodarstwa Krajowego. Spodziewana średnia cena za metr kwadratowy: 20 zł

  czytaj więcej

 • Sezonowa działalność to też ogrom prawnych problemów

  Sezonowa działalność to też ogrom prawnych problemów

  Okres wakacji pozwala na rozkręcenie sezonowego biznesu. W tym czasie jak grzyby po deszczu powstają lodziarnie, małe przydrożne bary (nierzadko w prowizorycznych warunkach), smażalnie ryb. Intratną inwestycją jest także założenie pola biwakowego lub kempingu. To, że jest to tymczasowa działalność, która prowadzona jest niekiedy zaledwie przez 2-3 miesiące, wcale nie oznacza, iż nie wiążą się z nią określone problemy, równie istotne jak w przypadku działalności całorocznej. Przedstawiamy odpowiedzi na wybrane pytania przedsiębiorców, uwzględniając najnowsze orzecznictwo sądów administracyjnych. Bierzemy też pod uwagę ostatnie zmiany przepisów, a wśród nich m.in. znowelizowane od 16 kwietnia br. rozporządzenie ministra gospodarki i pracy z 19 sierpnia 2004 r. w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których świadczone są usługi hotelarskie (t.j. Dz.U. z 2006 r. nr 22, poz. 169 ze zm.).

  czytaj więcej

 • Mieszkanie Plus: Warszawskie Odolany pierwszą lokalizacją

  Mieszkanie Plus: Warszawskie Odolany pierwszą lokalizacją

  Jak informuje rmf24.pl plany twórców programu są bardzo ambitne. Na Odolanach ma na początku powstać aż 30 tysięcy mieszkań. Mają to być niskie, 3-, 4-piętrowe bloki. Bez piwnic i garaży. Na tym nowym osiedlu powstaną za to garaże piętrowe.

  czytaj więcej

 • Danina uiszczona w raju nie do potrącenia w Polsce

  Danina uiszczona w raju nie do potrącenia w Polsce

  Nie można odliczyć podatku zapłaconego w jednym z krajów stosujących szkodliwą konkurencję podatkową – wyjaśnił dyrektor katowickiej izby.

  czytaj więcej

 • Brexit: Na rynkach koniec świata trwał tylko przez chwilę

  Brexit: Na rynkach koniec świata trwał tylko przez chwilę

  Rekordowe spadki funta, przecena akcji, zwłaszcza banków – to wynik brytyjskiego referendum. Banki centralne deklarowały, że są gotowe wkroczyć do akcji. To jednak nie było potrzebne. Inwestorów na rynkach finansowych zaskoczyły wyniki referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Obawy, że Brytyjczycy mogą zagłosować za opuszczeniem UE, były silne na tydzień przed głosowaniem. Wtedy na giełdach miały miejsce duże spadki, osłabiła się również brytyjska waluta. Ponieważ później pojawiały się sondaże wskazujące, że Brexitu nie będzie, nastroje na rynkach wyraźnie się poprawiły.

  czytaj więcej

 • Znane marki podążają za swoimi klientami do kurortów

  Znane marki podążają za swoimi klientami do kurortów

  Sklepy sezonowe na dobre wpisują się w handlowy krajobraz. W tym roku sprzyja im frekwencja turystów. Sieci handlowe, na co dzień spotykane w centrach handlowych, znalazły sposób na zaistnienie w niewielkich wakacyjnych miejscowościach. Otwierają w nich pop-up store’y, czyli sezonowo działające od kilku dni do kilku tygodni placówki. Liderami pod względem ich liczby będą w tym roku Coccodrillo i LPP.

  czytaj więcej

 • Zagraniczne fundusze inwestycyjne chcą zarabiac na wynajmie mieszkań w Polsce

  Zagraniczne fundusze inwestycyjne chcą zarabiac na wynajmie mieszkań w Polsce

  Zarabiającym na wynajmie mieszkań przybył nowy konkurent. Fundusze inwestycyjne z innych krajów zwietrzyły u nas niezły interes.

  czytaj więcej

 • Poważny minus Mieszkania plus: Lokale powstaną na odludziu

  Poważny minus Mieszkania plus: Lokale powstaną na odludziu

  Wiele tanich rządowych lokali powstanie na odludziu. Ktoś będzie musiał tam wybudować żłobki czy doprowadzić komunikację miejską.

  czytaj więcej

 • Najem wyklucza ulgę mieszkaniową? Nie wiedzą tego ani sądy, ani fiskus

  Najem wyklucza ulgę mieszkaniową? Nie wiedzą tego ani sądy, ani fiskus

  PIT Ani sądy, ani fiskus nie mają pewności czy najem wyklucza preferencję podatkową

  czytaj więcej

 • Adwokat, który przejął Chmielną 70: Nigdy nie zachowałem się nieetycznie

  Adwokat, który przejął Chmielną 70: Nigdy nie zachowałem się nieetycznie

  - Pojawia się narracja: skoro bronił mafii, to teraz na pewno wyłudził działkę od miasta. A to jest dla mnie bardzo krzywdzące. I świadczy o ataku na fundamenty prawa do obrony - mówi mec. Grzegorz Majewski w wywiadzie dla DGP.

  czytaj więcej

 • Najem przedsiębiorcy bez zwolnienia z VAT

  Najem przedsiębiorcy bez zwolnienia z VAT

  Usługi dzierżawy nieruchomości spółce, która przeznaczy ją na dom pomocy społecznej, nie zostaną objęte zwolnieniem w VAT – wyjaśnił katowicki organ.

  czytaj więcej

 • Wiceprezydent Pahl: Decyzje będą i wstrzymane, i wydane [WYWIAD]

  Wiceprezydent Pahl: Decyzje będą i wstrzymane, i wydane [WYWIAD]

  Bezczynność i brak rozstrzygnięć narażałyby miasto na wysokie kary – tłumaczy Witold Pahl

  czytaj więcej

 • Jak prawidłowo refakturować usługi

  Jak prawidłowo refakturować usługi

  Firma Kowax sp. z o.o. zajmuje się produkcją urządzeń mechanicznych. Działa w grupie kilkunastu spółek, dla których w większości jest spółką matką. Z uwagi na pozycję tej spółki na rynku, ale i politykę wewnątrz grupy, wiele transakcji innych podmiotów z grupy jest prowadzonych z udziałem Kowaxu. Dotyczy to zarówno sprzedaży grupowej, której znaczna część jest dokonywana w łańcuchu, w ramach którego Kowax kupuje towar od spółki córki, by następnie sprzedać go kontrahentowi zagranicznemu, jak i zakupów.

  czytaj więcej

 • Wiceprezes BGK Nieruchomości: Pierwsze grunty pod „Mieszkanie plus”

  Wiceprezes BGK Nieruchomości: Pierwsze grunty pod „Mieszkanie plus”

  Chcielibyśmy, aby sam koszt budowy zamykał się w cenie ok. 1950 zł za 1 mkw. lokalu. Zejście do tego poziomu bez uszczerbku dla jakości jest możliwe - mówi w wywiadzie dla DGP Włodzimierz Stasiak, wiceprezes BGK Nieruchomości, spółki zależnej Banku Gospodarstwa Krajowego.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej