nieruchomości grecja

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu nieruchomości grecja. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące nieruchomości grecja.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Piotr Maszczyk: Emerytura obywatelska w Polsce to kwestia czasu

  Piotr Maszczyk: Emerytura obywatelska w Polsce to kwestia czasu

  - Emerytura obywatelska jest zerwaniem z aksjomatem, że tyle dostaniesz, ile sobie odłożysz. Otóż nie. Na starość, kiedy nie mogę już pracować, muszę otrzymywać pewien dochód, który pozwoli mi na minimum egzystencji. Albo odłożę go sobie sam, albo nie będę w stanie tego zrobić (bo nie dość dużo zarabiałem albo byłem zatrudniony na umowy, od których nie odprowadzałem składek) i wtedy inni będą musieli mi go zapewnić - mówi Piotr Maszczyk z SGH w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Wyższa kwota wolna od podatku: Dajmy odetchnąć biednym, podatki zapłacą bogatsi

  Wyższa kwota wolna od podatku: Dajmy odetchnąć biednym, podatki zapłacą bogatsi

  Samo podwyższenie kwoty wolnej nie sprawi, że ubogim będzie się żyło lepiej. Trzeba zreformować cały system podatkowy

  czytaj więcej

 • Matematyczny wehikuł czasu. Każda nauka może być zgubna, gdy wykorzystają ją chciwi ludzie

  Matematyczny wehikuł czasu. Każda nauka może być zgubna, gdy wykorzystają ją chciwi ludzie

  O tym, że każda nauka może być zgubna, jeśli zostanie wykorzystana przez chciwych i głupich ludzi, którzy nie chcą dostrzec czającego się za ich decyzjami ryzyka.

  czytaj więcej

 • Końcowy etap budowy szerokopasmowego internetu: Droga przez mękę

  Końcowy etap budowy szerokopasmowego internetu: Droga przez mękę

  Końcowy etap budowy szerokopasmowej sieci powinien być przyjemnością. Ale jej faktyczny finał jest daleko, a sukces może być czysto wirtualny.

  czytaj więcej

 • Rząd: Posiedzenie ws. ustawy o ochronie polskiej ziemi

  Rząd: Posiedzenie ws. ustawy o ochronie polskiej ziemi

  Projekt ustawy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa zakłada wstrzymanie sprzedaży państwowej ziemi na 5 lat. Wyjątki mają dotyczyć gruntów przeznaczonych na inne cele przewidziane w miejscowym planie zagospodarowania, ziemi położonej w specjalnych strefach ekonomicznych, domów z niezbędnymi gruntami i lokali mieszkalnych, działek do 1 ha.

  czytaj więcej

 • Europejski pat i groźne kichnięcie Chin mogą zachwiać światową gospodarką

  Europejski pat i groźne kichnięcie Chin mogą zachwiać światową gospodarką

  Wksiążce „Bikenomics” (Roweronomika) Elly Blue słusznie twierdzi, że rowery nie są tak prostymi mechanizmami, jak pozornie może się wydawać. Szczególnie że warto patrzeć nie tylko na rower, lecz także na osobę, która pedałuje, używając roweru do osiągnięcia swoich celów. Niezależnie, czy puszcza łańcuch, pęka opona, czy następuje kolizja uczestników wyścigu, gdy mamy kraksę, to koniec jest taki, że rowery wpadają na siebie, wywracając inne.

  czytaj więcej

 • Tydzień z komentarzami: Ustawa z 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (cz. 1)

  Tydzień z komentarzami: Ustawa z 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (cz. 1)

  Już 1 kwietnia 2016 r. wejdzie w życie ustawa z 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz.U. poz. 195) wprowadzająca do systemu prawnego zupełnie nowe świadczenie wychowawcze. Jest to realizacja programu „Rodzina 500+” i przełomowe rozwiązanie polityki rodzinnej. Program ten oznacza bardzo znaczącą pomoc finansową dla rodzin wychowujących dzieci. Stanowi wyraźny sygnał ze strony państwa, że rodzina nie jest i nie będzie pozbawiona wsparcia państwa w ponoszeniu kosztów wychowania dzieci.

  czytaj więcej

 • Europa lepiej od nas radzi sobie z budową tanich mieszkań na wynajem

  Europa lepiej od nas radzi sobie z budową tanich mieszkań na wynajem

  Rodzime programy wsparcia budownictwa mieszkaniowego sprowadzają się głównie do dopłat dla kupujących własne cztery kąty. Wielokrotnie bardziej efektywny byłby system gwarancji czy zwrotnych pożyczek. O tym, że w Polsce brakuje mieszkań, mało kogo trzeba przekonywać. Efektem jest to, że na głowę statystycznego Polaka przypada o połowę mniej metrów kwadratowych mieszkania niż na przykład w Austrii, a na wynajem kawalerki singiel pracujący w dużym polskim mieście musi często wydać połowę swojego wynagrodzenia. Rodzime braki mieszkaniowe potwierdzają też najnowsze dane Eurostatu, z których wynika, że nad Wisłą aż 60,3 proc. osób w wieku od 18 do 34 lat mieszka z rodzicami. Dla porównania w całej Europie średnia to 48,2 proc.

  czytaj więcej

 • Nacjonalizacji OFE nie będzie, akcje w dół tylko o procent

  Nacjonalizacji OFE nie będzie, akcje w dół tylko o procent

  Plany zmian w otwartych funduszach emerytalnych zdjęły z GPW tylko część niepewności. Diabeł tkwi w szczegółach, których nie ujawniono

  czytaj więcej

 • Dekret Bieruta: Bat na handlarzy roszczeniami

  Dekret Bieruta: Bat na handlarzy roszczeniami

  Warszawa znów składa doniesienie na resort finansów do prokuratury, a ten kończy projekt ułatwiający samorządom odzyskanie kontroli nad działkami, które są objęte budzącymi wątpliwości roszczeniami.

  czytaj więcej

 • Stress testy w UE: Słabych punktów nie brakuje

  Stress testy w UE: Słabych punktów nie brakuje

  Włochy to niejedyny kraj, którego instytucje finansowe mogą mieć problemy ze stress testami. 29 lipca będzie ważnym dniem dla europejskich banków – wtedy mają być opublikowane najnowsze wyniki stress testów, które pokażą, jak wyglądałaby kondycja pożyczkodawców w przypadku wyraźnego pogorszenia warunków działania, np. recesji, która objęłaby cały kontynent. Ale niektóre kraje po kilku latach od wybuchu kryzysu finansowego wciąż na dobre nie wyszły z recesji.

  czytaj więcej

 • Europa pogrążona w kryzysie gospodarczym. Kraje południa dalekie od wyjścia na prostą

  Europa pogrążona w kryzysie gospodarczym. Kraje południa dalekie od wyjścia na prostą

  Kryzys migracyjny odwrócił uwagę Starego Kontynentu od problemów gospodarczych. Ale kraje unijnego Południa są dalekie od wyjścia na prostą. Najgorzej sytuacja wygląda w Grecji, czego prawdopodobnie nie zauważają tłumnie odwiedzający kraj turyści.

  czytaj więcej

 • W Polsce przybywa milionerów. Jesteśmy bogatsi, ale jeszcze nie bogaci

  W Polsce przybywa milionerów. Jesteśmy bogatsi, ale jeszcze nie bogaci

  Prawie 20 tys. osób zarobiło w ubiegłym roku więcej niż milion złotych – wynika z danych zebranych z izb skarbowych. Najwięcej bogatych rozlicza się w urzędach skarbowych w dużych miastach. Prym wiodą urzędy mazowieckie. To w tym regionie milionerów jest najwięcej, bo prawie 5,4 tys. Zamożna jest też Wielkopolska (prawie 2 tys. osób z ponad milionowym dochodem), zaraz za nią są Górny Śląsk i Małopolska – po ponad 1,9 tys.

  czytaj więcej

 • Marks & Spencer zamknie swoje polskie sklepy

  Marks & Spencer zamknie swoje polskie sklepy

  Marks & Spencer rozpocznie konsultacje z pracownikami w sprawie zamiaru zamknięcia swoich 11 sklepów w Polsce, który jest elementem planu rezygnacji z prowadzenia sklepów własnych na dziesięciu rynkach, podała spółka.

  czytaj więcej

 • Polski nie stać na wyższe podatki. Ale widmo nowych danin krąży nad podatnikami

  Polski nie stać na wyższe podatki. Ale widmo nowych danin krąży nad podatnikami

  Bliski ideału byłby system, w którym podatek dochodowy pobiera się tylko od wysokich dochodów, reszta płaci VAT. A wszystkie te dziwne podatki, z obrotowym na czele, powinny trafić do kosza,

  czytaj więcej

 • NSA o związkach jednopłciowych: O więzi z Polską decyduje nie tylko małżeństwo

  NSA o związkach jednopłciowych: O więzi z Polską decyduje nie tylko małżeństwo

  Kolejny przełomowy wyrok w sprawie uprawnień związków jednopłciowych. Po uchwale składu siedmiu sędziów Sądu Najwyższego z lutego 2016 r., uznającej partnera lub partnerkę tej samej płci za osobę najbliższą w rozumieniu prawa karnego, przyszła kolej na ustalenie, czy wieloletni związek osób tej samej płci może świadczyć o związkach z Polską. W wyroku NSA orzekł, że jak najbardziej (sygn. akt II OSK 2982/14).

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej